Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SamaNaPlacuBudowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O SamaNaPlacuBudowy

  • Urodziny 02.06.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Zawód
    Fachowcy mnie zawodzą
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    sieć i przył wodne, instalacje i tynki
  • imię i nazwisko
    Sama Na Placu Budowy

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Kod pocztowy
    63-006
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

SamaNaPlacuBudowy's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Odgrzeje stary temat, dzieląc się moimi cudownymi i natchnionymi przeżyciami z styczniowej kolędy tegoż roku. Otóż u mnie proboszcz pierwszą modlitwę odmówił przy wrzucaniu 20 zł do puszki ministrantów brzmiała tak - "Oni dostają więcej jak ja" Drugą odmówił włażąc mi do wszystkich pomieszczeń - nawet tych nie wykończonych gdzie suszyła się pięknie moja bielizna- druga modlitwa brzmiała następująco - " oni się dorobili domu, a ja nie mam" . Innych po za powitalnym "ojcze nasz" nie odmówił . A teraz ja sobie co dzień odmawiam modlitwę - " więcej cię pala..cie:P (nazwa gry) nie wpuszczę do naszego domu.
  2. Wpiszę tylko szybciutko czym się to zakończyło - może komuś się przyda za rok zimą. Przyczyn było kilka - efekt rosy był, ale nie tam gdzie się lało ciurkiem. Efekt rosy powiedzmy kilka kropel i wilgotnych śladów w narożnikach domu. Natomiast tam gdzie się lało - śnieg zawiewał pod membranę ścianą szczytową z powodu braku ocieplenia domu i podbitki. No i była jeszcze jedna przyczyna - przy wyłazie dachowym - puściły taśmy co posklejano nią membranę , co już zostało naprawione. Czy skutecznie ? pożyjemy zobaczymy. Co by nie było panu Carpenter 78 dziękuje serdecznie za podpowiedzi i sugestię - pozwoliły mi zastanowić się i bez emocji rozważyć słowa wykonawców - dość sprzeczne ze sobą, a bywało i że nielogiczne.
  3. Dekarz ocenił że folia paroizolacyjna mokra sugerował iż to nasza wina ponieważ za wcześnie się wprowadziliśmy . Fajnie! Nie bardzo wiem o co mu chodzi z tym wprowadzaniem. Dodam tylko że przejrzałam fotki z budowy i ...posadzki były robione w sierpniu a tynki jeszcze wcześniej. Zakładając że zarzuca mi - zatrzymanie wilgoci . Ocieplenie w styczniu . Szef ekipy, która ocieplała i zabudowywała twierdzi, że folia jest sucha. Ot zagadka Zacieki się kolejne pojawiły wrzucam fotki bo ja z tymi facetami na głowę dostanę . 1 Weranda - parter i zarazem koniec dachu , nad nią pusta zabudowana przestrzeń co mogę jej zarzucić nie ma podbitki ale śnieg raczej wykluczam bo wata między krokwiami odcina mu drogę, 2 pokój poddasze tam gdzie ciekło przy grzejniku nadal cieknie i wysycha ze wzgl. na bliskość grzejnika. ale...nad grzejnikiem są dwa okna dachowe i ot co dziś ujrzałam cd nastąpi bo mi nie chce wgrać fotki -chyba mam tu jakieś ograniczenia . Dodam, że zauważyłam również na drugiej stronie domu także zacieki przy jednej ze ścian szczytowych. Czy może ktoś mi przybliżyć o co chodzi ze skraplaniem się wody między foliami i jak ten problem "wyleczyć" . Przecież jeśli następuje załóżmy różnica temp. między pomieszczeniami, a dachem no to co za przeproszeniem ma robić wełna jeśli nie neutralizować tą różnicę? Dziękuje za wszelkie sugestie.
  4. Suporeks po wewnętrznej ścianie murłaty. Jeśli obstawiasz że woda może płynąć po folii to napisz mi dlaczego tak uważasz ? Dlaczego zacieki nie są we wszystkich pomieszczeniach a jedynie po jednej ścianie domu i to nie na całej długości. W jednym pokoju przy kaloryferze na bieżąco wysychają i są skromne , a na tej lało się strumieniami. Hipotetycznie zakładając że leje się po tej folii to dlaczego i jak można taką katastrofę naprawić? A i zakładając że leci po folii dedukuje że nida by się też opiła a żadnych śladów nie ma . I nie wiem czy to istotne, ale zacieki pojawiły się intensywnie jak zaczęło topnieć przy słoneczku. Dziękuję za odp gdyż chcę się przygotować do konfrontacji dwóch ekip -dekarzy i tych co ocieplali Ktoś to musi poprawić i znaleźć przyczynę . Chcę by zrobiono to skutecznie i fachowo. 1 fot stan surowy 2 fot widok z zewnątrz obecny nie wiem jakie fotki jeszcze mogłabym podesłać w celu namierzenia problemu
  5. U mnie jest gorzej woda się leje wręcz do środka domu. Nagromadziła się na wieńcu między murłatą, a suporeksem 6, który powyższa ścianę kolankową - skąd ta woda doradźcie proszę a propo możliwych przyczyn. Ściany kolankowe -ytong + suporex 6 obok murłaty Dach - dachówka, membrana wysokoparoprzepuszczalna dobrej jakości, szczelina , wełna, folia paroszczelna , nida Dekarze sugerują iż woda skrapla sie na foli paroszczelnej ale nie chce mi się w tą wersję wierzyć bo zacieki są wyłącznie na ścianach kolankowych?? czy to możliwe? Na zewnątrz tej ściany również zacieki. Pilnie proszę o sugestię.
  6. Ormi - "Sieć do posesji może być poprowadzona taką średnicą jaką wam wystarcza, nikt was nie może zmusić do tego żeby była tam setka lub 160." z tym się nie zgadzam - sama dostałam wymóg wybudowania sieci z rur o średnicy 110 . Rozmawiałam z dyrektorem "komunalki" i na mój argument, że skoro sieć się kończy moją budową taka średnica jest mi zbyteczna i chcę mniejszą - dyrektor odpowiedział , że na to się nie zgodzą, gdyż może wystąpić przy zmniejszeniu rur "zjawisko cofki " oraz moga wystąpić problemy przy gaszeniu mojego domku jakby się nieszczęście zdarzyło i się zapalił ze wzgl na nieodpowiednie ciśnienie. Bzdury czy racja? Wydają warunki i oni ustalają co mam tam wkopać. "Opłaty adiacenckie są nie zgodne po wybudowaniu sieci (gdzieś o tym było). " - Pierwszy raz słyszę, że opłaty adiaceńskie są nie zgodne - nie zgodne z czym ??? Mam rozumieć że bezprawne? Proszę o sprecyzowanie.
  7. Mój koszt budowy sieci długość ok 30 m- materiał ponad 6000 . Koparka 500 + robocizna hydraulików ? robią mi też instalacje i na razie mam zbiorową wycene robocizny+ mapa 400 + projekt 400 + otwarcie zamknięcie wody + przyjazd ok 200 zł , badanie bakterologiczne wody 250 , i jeszcze będzie za odbiór Mój problem- pazerna gmina A teraz sobie poczytajcie jak mnie chcą załatwić i mi powiedzcie, czy mogą tak zrobić. Po złożeniu w 2010 roku wniosku o warunki podłącznenia do sieci - gmina odpisała - nie są zainteresowani rozbudową sieci przy mojej działce, więc sobie możesz zrobić sama droga petentko. Pani ( już tam nie pracująca) naopowiadała mi, iż jak nie podpiszę świstka, że przekaże tą sieć nieodpłatnie to mi nie wydadzą warunków. No to co? podpisałam Ale w ciagu tych dwóch lat zorientowałam się, że zrobiono mnie w balona. W związku z czym udałam sie do komunalki i powiedziałam, że ponieważ wprowadzono mnie w błąd - ja się z tej deklaracji wycofuje. Oczywiście pozwolono mi się z niej wycofać ....ale..... szybciutko wprowadzili uchwałę - że jeśli ktoś wpadnie na taki cudowny pomysł by nie zdawać sieci i pozostać właścicielem tak kosztownych rurek to będzie musiał płacić gminie - dzierżawę za grunty na której są wkopane rury - pobocze drogi gminnej gruntowej . Tym razem sympatyczna Pani mnie poinformowała, że opłaty nie są małe . Inny urzędnik mi jeszcze dopowiedział - że jeśli pozostanę właścicielką sieci - to gmina mi nie wyda warunków na budowę przyłącza bo nie jest właścicielem sieci . Dodam, iż warunki budowy przyłącza wygasają mi za kilka dni A budowę sieci musze odkręcać - ponieważ "życzliwy" pan projektant mi doradził dwa lata temu, że po co składać w starostwie wniosek o pozwolenie na budowę sieci itd jak można ominąć i sieć nazwać wodociągiem - no i mnie wrobił w niezły gips- wyszło by na to że starciłam sporo kasy by wybudować samowolę !!! Inną rzeczą jest fakt , że gminy owszem czasem płacą za wybudowaną sieć, a potem nakładają na inwestora opłatę audiaceńską za wzrost wartości nieruchomości ze wzgl. na doprowadzenie sieci. Gdzie "korzystne" wyceny rzeczoznawców potrafią stwierdzić nawet wzrost wartości nieruchomości do 50 %. Proszę o powiedzcie co wy na to ???
  8. No i nie znalazłam odpowiedzi na pytanie które również mie dręczy..... co daje ilość komór w pustaku stropowym? wiem, że coś tam z akustyką nośność???? nie wiem można przyciąć ..jak jest więcej komór łatwiej dopasować Co daje ilość komór w pustaku stropowym????
×
×
  • Dodaj nową pozycję...