Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowydom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nowydom's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. ja mam krzywą ustawioną tak jak pisałem wcześniej, wpływ temp wew =1, strategia - cz.z + cz.pok, zadaną temperaturę 22,0 w nocy i 22,5 w dzień utrzymuje bezbłędnie, zużycie gazu za ostatnią dobę (dzień 0, noc -12), pow. ogrzewana 110m2 - 7,6 m3
  2. Pod tym linkiem http://www.narower.za.pl/pliki/plik.zip jest arkusz excela do obliczania krzywej grzewczej i poradnik pdf
  3. Stermaj, kompletnie żle ustawiona krzywa grzewcza, dlatego wpływ pomieszczenia musisz ustawiać na kilkanaście. Na początek wypróbuj standardowe ustawienia krzywej grzewczej, czyli: +20 st na zewnątrz kocioł żąda +20st, - 20 st na zewnątrz kocioł żąda +40 st. Oczywiście dla podłogówki. Po 1 dobie pracy kotła na tych ustawieniach zacznij się bawić wpływem pomieszczenia.
  4. Witam, od kilku dni używam iSense AD289 do kotła MCR II 24T. W informacjach na regulatorze pod pozycją ciśnienie same kreseczki, czy powinno pokazywać ciśnienie wody w instalacji CO? Jeżeli tak to co zrobić żeby pokazywało.?
  5. Chętnie kupię taki zegar, nie musi być montowany w piecu a najlepiej gdybym przy jego pomocy regulował CWU oraz załączanie pompy cyrkulacyjnej, oczywiście w oddzielnych harmonogramach. P31 mam ustawione na 5, problem w tym, że nie przechodzi w tryb 0 tylko stale pracuje w trybie 4 lub 8 pilnując temperatury CWU 45 stopni i nie dopuszcza do jej obniżenia. Wydaje mi się, że powinien przejść do trybu 0 i poczekać na obniżenie się temperatury CWU o zadany próg, chyba 5 stopni, lub sygnał z termostatu o zapotrzebowanie na ciepło co tak czy inaczej pytanie pozostaje aktualne, jak ustawić P4? Tak łopatologicznie proszę. Będę nasłuchiwał. Bardzo dziękuję za odpowiedź
  6. Witam forowiczów, zanim zadam kilka pytań opiszę sytuację. Dom parterowy 114m2, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, na całości ogrzewanie podłogowe, 7 pętli, na 5 pętlach termostaty pokojowe sterujące siłownikami zamykającymi pętlę po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu, 2 pętle bez siłowników, stale otwarte w salonie jako pomieszczeniu reprezentatywnym. Jest tam termostat pokojowy podłączony do pieca, zaciski 7 i 8 w X9, wyłączający grzanie CO po osiągnięciu zadanej w salonie temperatury. Piec DD MCR 24 II T, do pieca podłączony czujnik temp zew. Do tego zasobnik CWU 120 l. Piec ustawiony P1=50 P27=20 P28=20 P29=-20. Pierwszego dnia rano zagrzałem CWU do 45 st i ustawiłem P3=2, czyli CO włączone, CWU wyłączone. Temperatura w salonie ustawiona na 21,5 stopnia, po jej osiągnięciu piec wyłącza się, na wyświetlaczu 0. Po kilku godzinach włącza się i spokojnie pracuje w tym trybie, wieczorem palę w kominku a więc ponownie na piecu 0. Wieczorem zmieniam P3=1, zagrzewam CWU do 45 st i przestawiam P3=2. W dzień -5 w nocy -12, zużycie gazu 6 m3/dobę, temperatury w sypialniach 20 st, łazienka i salon 22 st. Termostat w salonie podłączony do pieca jest na zewnętrznej ścianie i gdy na nim jest 21,5 st, to temp rzeczywista jest trochę wyższa. Drugiego dnia rano ustawiam P3=1 i tak zostawiam na cała dobę. CWU podgrzewa się na bieżąco, po jakimś czasie w ciągu dnia termostat w salonie wyłącza w piecu grzanie CO. Zauważam, że mimo tego podłogi nie stygną, rozdzielacz i otwarte pętle wyraźnie się nagrzewają. W domu utrzymują się zadane na termostatach pokojowych temperatury. Piec pracuje w trybie 4 i przełącza się na 8, nawet gdy w zasobniku temperatura wody osiąga zadaną wartość, piec nie wyłącza się w stan 0.W dzień -5 w nocy -12, zużycie gazu 6,5 m3/dobę. Czyli gdy P3=2 i następuje rozwarcie styków w termostacie w salonie po osiągnięciu zadanej temperatury piec przechodzi w tryb 0 i odpoczywa. Natomiast gdy P3=1 pomimo rozwarcia styków w termostacie w salonie piec przy okazji podgrzewania wody w zasobniku grzeje CO. Jak powinienem ustawić P4, w instrukcji papierowej instalatora na str 46 napisano P4=0- praca dzienna, P4=1-program podgrzewania cwu aktywny, tryb cwu jest wyłączony, P4=2-sterowanie przez regulator. A w instrukcji w PDF, - ON- czyli P4=0-aktywacja trybu nocnego (obniżonego), OFF – czyli P4=1- aktywacja trybu dziennego, AUTO-czyli P4=2- ustawienie zależne od regulacji. Ja mam ustawione P4=2. Czy obiegi CO i CWU nie powinny być niezależne? Czy może jakiś zawór w piecu się zawiesza? Proszę szanownych kolegów o pomoc.
  7. Witam forumowiczów i prszę o poradę. Trawnik założyłem wiosną tego roku, wcześniej był tu ugór, cała ziemia została przekopana i potraktowana glebogryzarką. Cały sezon trawnik był regularnie koszony raz podsypałem troche nawozu do trawników. Późnym latem zaczęły się pojawiać placki ciemnozielonej trawy, szybciej rosnącej. Chciałoby się żeby wszędzie tak rosła. Zamieszczam zdjęcie i liczę na Wasze opinie.
  8. Witam, przekopuję się przez ten temat i nie znalazłem jakiegoś podsumowania efektów pracy "maxowców" opisywanych wcześniej. Czy koledzy byliby uprzejmi umieścić takie informacje - podniesienie temperatury zimą, obniżenie latem. I jeszcze jedno pytanko, jeżeli w domu jest temperatura 24 st C, a GWC latem powietrze schłodzi do np. 18 st C, to czy rekuperator z automatycznym bypassem będzie wiedział, że nie chcemy tego powietrza podgrzewać.?
  9. Po prawie roku od wbicia pierwszej łopaty nasz dom wygląda tak...
  10. Od 28 lutego mieszkamy już legalnie w naszym domu, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał odnośne pismo. Huuurrrraaaaaaaaaaa.
  11. Pierwsze Święta spędzone w nowym domu, wrażenia nie do opisania, to nic, że w Wigilię śnieg stopniał a wokół domu błoto. Środek prawie wykończony, mamy już też drzwi. Teraz spokojnie możemy czekać na wiosnę, wtedy rozpoczniemy prace na zewnątrz.
  12. Długo nie zaglądałem tutaj, przyczyna jest prosta - zajęty byłem pracami wykończeniowymi w domu. Minęło trochę ponad 5 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty, już mieszkamy, poniżej kilka zdjęć. Do Świąt powinienem zamontować drzwi wewnętrzne, listwy przypodłogowe zostawiam na później. Pokoje są też już gotowe, nie wrzucam zdjęć, bo to część prywatna domu hehe. Kilka słów podsumowania. Jeżeli miałbym jeszcze raz budować dom, to ponownie wybrałbym Nowydom z Katowic jako głównego wykonawcę. Nie wszystko było idealnie od początku do końca, ale firma szybko reagowała na moje reklamacje i w zasadzie bez zwłoki błędy były naprawiane a uwagi uwzględniane w dalszych pracach. Na wiosnę odezwę się i napiszę na temat kosztów utrzymania domu a przede wszystkim kosztów ogrzewania. Pozdrawiam wszystkich budujących i trzymam kciuki.
  13. 25 października, po 112 dniach firma Nowydom zakończyła budowę. Czy jestem zadowolony......, to się okaże po ostatecznym rozliczeniu. Zainteresowanym służę informacją w późniejszym czasie. Mam już też gaz w domu, jutro lub w piątek rozruch podłogówki. Powoli kończę łazienkę, biały montaż itp.
  14. docelowy, tynki kabe kolor Ściany K11680 Cokół M245
  15. Firma gładzi i gładzi, i końca nie widać, w międzyczasie wykańczają ganek, cokół. My natomiast kładziemy flizy (to w Krakowie) i kafelki, płytki itp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...