Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mrTomo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    375
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mrTomo's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Ja pod swój gont na dachu dawałem PAPA PODKŁADOWA MIDA ROOF FIX Cienka mocna i elastyczna papa. Polecam
  2. Panie Andrzeju, to już ostanie pytania ale nie mniej ważne od pozostałych, bo diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Jak w praktyce jest z zużyciem gwoździ i uszczelniaczy. Czy da się to jakoś przeliczyć np. na 100m2 ? Np. jak gęsto trzeba przybijać papę podkładową jeśli będzie na niej gont i tych gwoździ w całym dachy będzie od groma? No i jak długie te gwoździe? Do gontu 5,4mm grubego i płyty 18mm + 1,5mm papy zastosować 30mm? Do papy natomiast 25mm? Też skrętne? Może lepiej taką papę jak mida roof fix (1,5mm grubości) przymocować jakimiś zszywkami? Czy lepiej kupić uszczelniacz w wiaderku czy w w tubce? Pozdrawiam
  3. Panie Andrzeju, a co by mi Pan doradził aby dać w koszu otwartym. Wywijać gonty, dać papę koszową czy blachę pod kolor gontu? Co Pan stosuje najczęściej? Pozdrawiam
  4. Witam, Pani Andrzeju jeszcze pytanie dt. mocowania uchwytów szczytowych do mocowania instalacji odgromowej. W jaki sposób mocowane są te uchwyty w przypadku wywietrzników kalenicowych. Przykręcane do tych plastikowych elementów czy poniżej, do płyty? Przypomnę, poszycie gontowe. Bo jeśli zdecyduję się na zamontowanie instalacji odgromowej, wyobrażam to sobie tak, że uchwyty będą w całej kalenicy, natomiast do zejścia z dachu wykorzystałbym obróbkę blacharską krawędzi (żeby nie kręcić uchwytów do gontu) Pozdrawiam świątecznie
  5. Dziękuję za odpowiedź Czy w związku z powyższym (tj. przykręceniem płyt do łat) mogę użyć cieńszej płyty? (np. 18mm) Do mocowania gontów będę używał wkrętów podkładkowych Jaki minimalny odstęp wełny od łat powinienem zachować?
  6. Panie Andrzeju, mój przyszły wykonawca upiera się, żeby po zdjęciu blachy przymocować płytę OSB do łat. Wg. niego tak będzie lepiej, ze względu na łączenia a wentylacja i tak będzie działać, bo pod łatami są kontrłaty i będzie przestrzeń. Czy takie wykonanie jest do przyjęcia czy upierać się aby zdemontował łaty? Przejrzałem wiele wykonań (w internecie) i nie znalazłem takiego rozwiązania.
  7. Właśnie o to mi chodziło. Co do krawędzi tych płyt OSB, dopóki są na placu, na jednej kupie, można by je czymś zaimpregnować. To chwila roboty, przelecieć jakimś drewnochronem ?? Jeszcze jedno, mam dylemat jak rozwiązać system rynnowy. Czy przy budynku w literę L , w miejscu gdzie schodzą się dachy (kosz) Jestem w stanie uchwycić to jedną rurą spadkową i czy lepiej dać haki do deski czołowej czy do okapowej (do krokwi?)? Dach ma 45st. W miejscu gdzie kosz znajdują się schody do budynku. Jak zrobić to dobrze, żeby nie chlapało nie przelewał rynny w narożniku) Pozdrawiam i dziękuję za cenne uwagi i cierpliwość (piszę tutaj, bo rzadko zagląda Pan na drugie forum )
  8. Chodziło oczywiście o wywietrznik kalenicowy. Dziękuję, wątpliwości rozwiane. Oprócz jednej - te łączniki H również przy krótszej krawędzi płyty, jeśli nie zejdą się na krokwi. Dobrze to rozumiem? Pozdrawiam.
  9. Panie Andrzeju jeszcze trzy pytania: 1. Długość mojej krokwi 6,4m Obliczyłem, że wyjdzie mi 5 płyt OSB i zostanie mi do kalenicy jakieś 14cm a ma zostać 5cm. Co z tym począć? Ostatni pas płyt OSB dawać pionowo i docinać na wymiar? (To jednak byłby za duży odpad. Chyba prościej zamówić kilka desek 18mm i 10cm szerokie i dać przy kalenicy pas z desek?) 2. Przyglądałem się wywietrznikom okapowym. Znalazłem takie 1m ale i rolowane 6m. Może Pan polecić jakiś sprawdzony rodzaj wywietrznika? 3.Czy obróbkę komina lepiej wykonać z blachy czy z papy? Pozdrawiam.
  10. Da się ,ale roboty sporo. I trzeba trochę kasy też wyłożyć. Zobacz np. tutaj opisałem w kilku słowach: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191644-Opomiarowanie-i-sterowanie-buforem-sygnalizacja-jego-stanu&p=7122759#post7122759 post #70 PS Więcej pisałem tutaj, https://forum.budujemydom.pl/topic/27504-ogrzewanie-w-moim-domu-to-moja-sprawa/ ale nie dokończyłem. Brak czasu. Przed zimą raczej też nie dokończę.
  11. Panie Andrzeju. Zaczynam coraz intensywniej myśleć o płytach OSB zamiast desek. Czy na dach o kącie 45st wystarczy płyta OSB 18mm czy koniecznie 22mm? Pokryciem docelowym ma być gont. Rozstaw krokwi co 88cm, co 91cm, kilka co 100cm. Czy wystarczy OSB3, czy potrzebna OSB4? Może MFP? Czy na etapie przykręcania płyt trzeba je zabezpieczać przed deszczem? Pozdrawiam PS Znalazłem w instrukcji Krono sugerowaną grubość przy rozstawie 1000; 18mm. Mój dekarz powiedział, że strach po tym chodzić... Tych łączników H, stosuje się 4 na płytę? Czy jeśli połączenia płyt wypadają niekorzystnie, np w 3/4 odległości pomiędzy krokwiami, wystarczy skręcić pod spodem deskę czy łączenia wykonuje się w inny sposób? Pozdrawiam PS2 W innej instrukcji zalecają 22mm. Zwariować można.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...