Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Egon2000

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

O Egon2000

  • Urodziny 21.04.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kielce
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Egon2000's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Chyba odpuszcze sobie skraplacz PC wewnątrz bufora. Po pierwsze nie jestem pewny tej "zdobycznej" wężownicy a za mało czasu na dokładne testy a po drugie nie za bardzo wiem jak to wszystko wewnątrz baniaka zamonotować. Musiał bym chyba najpierw zamontować wężownice CWU, potem lejek z nałożonym skraplaczem PC (trzeba by wejść do środka zamontowanej wężownicy) a na końcu wężownice solarną. Ktoś z doświadczeniem pewnie nie takie cuda wyprawiał ale jak na pierwszy raz chyba lepiej nie będe cudować za wiele. Tematu skraplacza PC z bezpośrednim chłodzeniem (grawitacyjnym) z bufora nie odpuszczam i tu moje pytanie który z poniższych rozwiązań będzie lepsze? Osobno skraplacz i grzałki elektryczne czy wszystko razem takie all-in-one? Założenie jest takie: - w okresach przejściowych +lato działa PC na CWU w taniej taryfie +ewentualne solary i w skrajnych przypadkach grzałki elektryczne tylko w taniej taryfie - zima; tania taryfa następuje i PC startuje, dogrzewa baniak ile da rade przez jakiś czas (dobrany w przyszłości doświadczalnie) jeśli PC nie wyrobiła z dogrzaniem baniaka do określonej temperatury w okreslonym czasie startują wszystkie grzałki z pełną mocą tak aby zapas ciepła wystarczył na następną dobe. Czy to zadziała na grawitacji?
  2. To brudne w środku to nie jest kamień, to raczej zaschnięty "szlam", taki syf. Ta wężownica nie pracowała na wodzie wodociągowej. Tak myślałem o przepłukaniu przepływowo; będe coś kombinował. Gdzieś też czytałem o roztworze z sody oczyszczonej, sprawdzi sie to? Wygląda że wężownica jest również karbowana w środku i nie wiem czy uda się to wszystko wymyć. Ciekawastką (jak dla mnie) jest, że z tej wężownicy nie da się wylać wody przekręcając do góry nogami. Woda wylewa się z pionowych części a reszta zostaje w srodku. Musze te wode "wykręcać". Kłade wężownice w poziomie i obracam. 15 zwoi - 15 obrotów.
  3. Pierwsze próba oczyszczenia wężownicy odkamieniaczem z casto.... niezbyt sie udała. Wężownica jest zanieczyszczona od wody ale nie jest to kamień. Wie ktoś jak prosto i skutecznie wyczyścić wężownice miedzianą w środku? Byłbym wdzięczny za porade. Egon
  4. Dziękuje za odpowiedź. Reasumując - pakować te karbowaną wężownice do środka baniaka? W domu mam pod całą częścią mieszkalną dużą piwnice, tak że mam gdzie to poskładać i zainstalować. Mam czas, mam z czego no i chyba łapy nie lewe. Czego nie umiem do się doucze. Co do projektu pompy cipła to już od jakiegoś czasu "operuje" w Kelwinach.
  5. Mój bufor bedzie miał 2,04 m wysokości, średnica 0,88m tak że sporo tej wody jeszcze będzie nad tą węzownicą. Mniej więcej będzie to wygłądało tak (czarny kolor:solarna, zielony planowany skraplacz PC) Ogrzewanie jak na razie planuje elektryczne w 2 taryfie. Miałem w planach dodatkowo kominek z płaszczem ale powoli "lecze sie" z tego pomysłu. Jakieś solary w przyszłości też planuje. Wejść i wyjśc do bufora już narobiłem z nadmiaram to dodatkowe 2 dziury róznicy nie robią. Czy może lepiej zamontować wężownice na zewnątrz bufora ale czy wtedy zadziała to na grawitacji? Naczytałem się w internetach tyle, że mi głowa pęka a odpowiedzi brak. Co znalazłem to, że 1m2 wymiennika przypada na 10kW ale czy to chłodzenie czy grzanie to nie wiem. W innym miejscu napisali, że skraplacz ma odpowiadać mocy spręzarki i parownika. Moim parownikiem ma być takie troche nietypowe cośik. Znaczy parownik normalny ale odbiór zimna z parownika nieco nietypowy. Mam zbiornik na deszczówke 7m3 i tam planuje wcisnąć ja największy wymiennik cipła glikol-woda gdzie glikol z parownika będzie sie podgrzewał (takie mini "grzanie lodem" ) a dalej na wymiennik glikol-powetrze na który będzie "wypadało" powietrze wywiewne z domu po przejściu przez rekuperator. Jeśli to będzie za mało dołoże gdzieś dodatkowy wymiennik glikol-powietrze zasilany/podgrzewany powietrzem atmosferycznym. Czy ktoś ma coś podobnego? Czy to ma sens?
  6. Mam pytanie do bardziej doświadczonych. już po wykonaniu węzownicy solarnej "zdobyłem" wymiennik ciepła karbowany chyba miedziany lub pochodny. Jak na zdjęciach W cenie złomu zdobyłem też nieużywaną spreżarke Copeland scroll ZR36K3-PFJ-522 na bazie której chce zrobić pompe ciepła do ogrzewania CWU i ewentualnie do dogrzewania domu. Dane spreżarki to 17,3A V[m3/h] 8,66 moc pobierana 2700W 3HP i moc (chyba chłodnicza) 8790 W 7,2/54,5 C Czy wspomniana węzownica (długość około 9,3m) z moich obliczeń około 1,5 m2 nada sie jako skraplacz? Ową wężownice chciałbym zamontować wewnątrz bufora ale mam wątpliwości. Jeśli użyje wymiennik solarny z lejkiem, założe "toto" na rure lejka wtedy karbowana wężonica będzie konczyć się w połowie buffora.
  7. Lejek od srodka, widok z góry. Pytanie, czy nie za mało tych nacięć? Rura lejka może być dłuższa o 0,5m
  8. witam I ja powoli składam moje klocki. Oto co już "zdjełałem" Rura która bedzie buforem Ta sama rura inne ujęcie. Wnętrze, widok z góry bufora Wymiennik "solarny" CWU
  9. Lukasz, kolega bajcik zrobil kawal dobrej roboty i stworzyl strone gdzie umiescil najwazniejsze informacje z tego forum. Oczywiscie oplaca sie przeczytac calosc, ale jak ci sie spieszy i zeby uniknac zadawanych juz pytan, to tu masz sama "esencje". http://domkopedia.pl/index.php/Bufor_ciepła http://domkopedia.pl/index.php/Lista_buforów PS. Przepraszam za brak polskich znakow. Egon
  10. Wracajac do podgrzewanego podjazdu tu jest ciekawa publikacja: http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id1710,wodne-instalacje-topnienia-sniegu-i-odladzania?print=1
  11. Witam Mam pytanie odnośnie kabli do wyłączników światła. Wcześniej pan ładnie i szczegółowo opisał co i jak z kablami do gniazdek a o wyłącznikach napisane, że idą dwie skrętki. Czy dobrze rozumiem, że nie dawał pan typowych kabli tylko samą skrętkę? Na zdjęciach nie bardzo mogę rozróżnić. Też planuje wykonać instalacje elektryczną podobną do pańskiej ale mam obawy zastosować tylko samą skrętkę. Swoją drogą fajny dom.
  12. Zagląda jeszcze kto tu? jerzyka51 czy mógłbys opisać "przepis" na skraplacz do PC montowany bezposrednio w buforze? Kilka razy wspominałes, że Adam podał Ci wytyczne telefonicznie ale nic na forum nie ma na ten temat. Chyba że Adam przygotował już dalszą częsć opowiadania pt: "O pompie PW „tymi ręcami” kleconej dla zabawy".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...