
wlodo
Użytkownicy-
Liczba zawartości
25 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez wlodo
-
Flash jak zwykle, od paru lat wstecz, rzeczowy do bólu.Trudno wydedukować dlaczego masz "FORUMOWICZ WIELKI SERCEM"? Chyba,że jest to dosłowne określenie wielkości tego organu,przepełnionego niechęcią do ludzi do granic możliwości!
- 12 316 odpowiedzi
-
- jak ocieplić poddasze
- ocieplam poddasze
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Podpowiedzcie jak prawidłowo wykonać? Poddasze opłytowane ,profile na sztywno skręcone jak klatka(ślizgi przy murze i kominie). Stawiam ściankę działową,dzielę poddasze na dwie części. Czy skręcać w takim układzie profile UW i CW przy podłodze i suficie,będą tam również drzwi. Płyty kręcić tylko do CW,czy do wszystkich ? Jutro stawiam ściankę,proszę o odpowiedz.
- 12 316 odpowiedzi
-
- jak ocieplić poddasze
- ocieplam poddasze
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ech WY "FACHOWCY"....Czytam ten wątek,powoli dobijam do końca.Dzięki zawartym tu informacją ocieplam swoje poddasze.Jak wielu mi podobnych,czasu przy budowie zawsze brakuje,a tu zamiast rzeczowych informacji ,otrzymujemy żenujące odpowiedzi w stylu "konstrukcja do d...","okno do poprawki","skręcaj,optykaj swoja kasę wydajesz,ja robię inaczej".Kto WAS w młodości skrzywdził?od dziewczynek WAS wyzywali?do szkoły mieliście pod górkę?,czy co innego,że teraz z domowego zacisza plujecie po całym świecie,i wyżywacie się na słabszych( w wiedzę)?Nie ma żadnego przymusu ani obowiązku umieszczania swojej wiedzy na forum,każdy robi to dobrowolnie i powinien to robić fachowo.Głupie odpowiedzi,wyśmiewanie się,żarty z wykonań,itd.świadczą o wielkim lekceważeniu nas,szukających pomocy.Marnujecie nasz czas,dostarczacie dodatkowego stresu,sugerujecie coś co później okazuje się żartem.Taka to "pomoc". Wątek z rzeczowymi odpowiedziami miałby może połowę obecnej ilości stron.Jednak WY udowadniając sobie która babka w waszej piaskownicy jest ładniejsza,lepiej zrobiona,ma więcej lub mniej zmarszczek itd.rozciągacie go dwukrotnie.Nic nie wnoszą do wątku WASZE gierki,podpuszczanie się nawzajem,wyśmiewanie z rozwiązań konkurencji.My takiej wiedzy nie potrzebujemy ! WASZE podejście do pomocy jest wyrażone parę postów wyżej:"pomaganie wam czyli osobom w stylu zrobię sobie sam uważam za stratę czasu". Mam nadzieję,że jest to prawdziwa deklaracja i wreszcie pozostaną w wątku ludzie chcący pomagać innym a nie udowadniający całemu światu "to ja jestem najmądrzejszy". Tego wszystkim forumowiczom i sobie życzę. Włodek.
- 12 316 odpowiedzi
-
- jak ocieplić poddasze
- ocieplam poddasze
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
zygi72 ja robiłem właśnie tak jak profi45 ci opisuje.W zasadzie przy moim dachu kopertowym to same skosy ,wiec wkładanie raczej proste.Miałem dwa trudne miejsca,gdzie grzybek był blisko UD.W jednym wypadku nasunąłem najpierw profil CD na grzybek i po nim przesunąłem do UD.W drugim,po prostu wygiąłem kombinerkami grzyba,a po wpięciu całego z powrotem go wyprostowałem.Jak masz profile CD składane z dwóch części to też łatwo sobie poradzić z tymi UD.Zapinasz CD na grzyby,przesuwasz jeden w lewo drugi w prawo,w jeden wkładasz łącznik,którego krawędzie górne(te co mają wejść w drugi profil)trochę obcinasz.Nie musisz wtedy tak szeroko rozsuwać tych dwóch CD żeby je połączyć.Jeżeli jednak masz za mało luzu to pozostaje odgięcie górnych krawędzi CD, a po włożeniu łącznika z powrotem zagięcie.Trochę na siłę ale czasami tak trzeba.
- 12 316 odpowiedzi
-
- jak ocieplić poddasze
- ocieplam poddasze
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
zygi72 Ja ocieplałem sam,druga warstwa w poprzeg 10cm,dach kopertowy.Rozwijałem rolkę na posadzce pod miejscem podwieszenia,podkładałem kawałek profila ,łatę,sztyl od szczotki,obojętnie co byle szersze od wełny.Podnosiłem do poziomu skosu,opierałem jeden koniec łaty na jakimś niższym poziomym profilu skosu,a drugi koniec podwieszałem za pomocą haczyka zrobionego z kawałka drutu na którymś z wyzszych poziomych profili.Tak podwiesiłem kilka,min.3 łaty.Teraz początek wełny przykładasz tam gdzie chcesz zacząc ja układać.Szukasz (macasz) gdzie jest pierwszy grzybek.Jak go czujesz przez wełnę bierzesz długi nóż i przebijasz wełnę a grzybek sam ci wychodzi na zewnącz.Teraz ściskasz przy grzybku wełnę tak daleko aż pojawią się dziurki w grzybku.Wkładasz w najniższy(lepiej w następny)otwór gwózc ,taki ze 2",i tadamm,wełna się trzyma.Po naciągnięciu wieszasz na kolejnych grzybach.Jak już cała płachta wełny wisi otwierasz oranżadę i możesz odpocząć.Bierzesz teraz dopasowane wcześniej profile CD i wpinasz w grzybki wyjmując jednocześnie gwozdzie.No i kosmetyka,wstrząchsz wełną żeby się napowietrzła i gotowe.Samemu trochę kłopotliwe, we dwoje łatwiej i szybciej. Powodzenia. Acha,na głowę jakaś szmata typu arab,czapka, maska i okulary,bo włazi wszędzie!!!
- 12 316 odpowiedzi
-
- jak ocieplić poddasze
- ocieplam poddasze
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam. Czytam ten watek od poczatku,jestem dopiero na 220 str.jeszcze troche do konca! Dzieki waszej wiedzy mam juz mój dach kopertowy ocieplony 15+10 i konstrukcja tez juz wisi.Dotychczas nie znalazłem odpowiedzi na ponizsze pytania. Mam na tym poddaszu dwa kominy,czy nalezy je jakos dodatkowo izolowac,czywystarczy izolacja taka jak na całym dachu ? Postawiłem scianke kolankowa z GK ,jak ja prawidłowo izolować ? Piszecie czesto o ściankach kolankowych ale nikt nie opisuje ich ocieplenia.Ja sobie poradzilem w nastepujacy sposób.Do kazdej krokwi przybiłem pionowo łate i przykreciłem do stropu.Do łat przybiłem siatkę lesną,czesciowo naciągnołem sznurek-mam "płot" o który mogę oprzeć wełnę.W odległości 20 cm od płotu postawiłem ściankę kolankową.I tu moje wątpliwości,czy wełna po jakimś ??? czasie "osiadzie" i będę miał szczelinę między tą wełną a ociepleniem międzykrokwiowym ? Jak ktoś to wykonał ,to proszę o radę . Pozdrawiam Włodek.
- 12 316 odpowiedzi
-
- jak ocieplić poddasze
- ocieplam poddasze
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą
wlodo odpowiedział adam_mk → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Witam. Porosze ,o ocenę pomysłu.Mam nastepujace uwarstwienie gruntu: -0.5 m ziemia uprawna -do 1,5 m mieszanka piasku z gliną -następnie do 9 m ppg szara glina -9m do 9,5 piasek,warstwa wodonosna -głębiej juz tylko glina,nie wiem jak głeboko Chcę wykonać GWC żwirowy i obawiam się ,że wykonam sobie wannę w tej glinie,ktora będze zalewana.Pomysł,to przewiercenie się do warstwy piasku,jak się pojawi woda w GWC powinna spłynąć niżej.U sąsiada poziom wody w studni wierconej utrzymuje się na poziomie 2 m ppt.Czy takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne w moim układzie geologicznym ? Może inne pomysły ? Chcę kopać na wiosnę,doradzcie jak to rozgryść. Pozdrawiam Włodek. -
Może ktoś dokończy tę część wątku ,czyli jak najlepiej przejść z miękkiej CU na dalszą instalację ?
-
Myślę,że jak już podkręciłeś temat i narobiłeś ludziom nadziei na własną wiertarkę,to chyba pokażesz i poinstruujesz nas jak to mądrze wykonać.Takie doświadczenie jakie nabyłeś jest dla próbujących wykonać coś takiego bezcenne.A jak możesz to zdjęcia pomogą tym bardziej. Pozdrawiam Włodek.
-
Oczywiście,że nie powinno być słychać,było we wątku,max 5m\s
-
Czy ma być jeden, dwa czy trzy druty i jakiej grubości to myślę,że najprościej sobie dobrać z jakiej tabeli traktującej o wytrzymałości na zrywanie.Jak już wiadomo jaka średnica bańki i gdzie naczynie wzbiorcze,to reszta tylko przeliczenia.
-
Czy za styro jest szczelina i czy ona rzeczywiście jest taka ,że powietrze przez nią przepływa można by sprawdzić,przykładając do listwy startowej przy fundamentach coś co będzie dymiło. Jak pod dachem wyleci to wszystko jasne.Obejrzyj ten dół ocieplenia,czy rzeczywiście są tam jakieś dziury,bo normalnie powinny być zaszpachlowane. A tak poza tym,to wisisz mi piwo,przez te twoje zdjęcia też mnie wzieło na takie fotki i muszę stracić (350 zł). Już bym miał zrobione ,ale spadł śnieg i dach jest zasypany,a lepiej żeby był pusty
-
No to narobiłeś nam apetytu,przynajmniej mnie.Teraz tylko wymyślić jak to ciąć,może drutem oporowym,tak jak styropian.Jakby kto miał jaką firmę co coś z tego robi to można by podpatrzeć.
-
Dragster3-o co tobie kolego chodzi?Opisujesz swój projekt w którym elementy tniesz NOŻEM, a za chwilę się wyśmiewasz ,że ktoś chce ciąć płyty nożykiem do tapet.Może jest już pózno i jest sobota,ale ja nie kumam.
-
Witam.Nareszcie chyba pierwszy opis wykonanego wymiennika z poliwęglanu.Masz rację wielu się zapalało,ale nikt nie zbudował.Twój prototyp pokazał,że się da zbudować i zachodzi wymiana na przyzwoitym poziomie.Koledzy na forum są twórczy,myślę ,że zachęceni wynikami tak małej konstrukcji,z zapałem zbudują wymiennik pełnowymiarowy. A może ktoś już taki użytkuje? Oglądałem kiedyś wystawę kominków i rekuperatorów i wydaje mi się,że widziałem w obudowie DOSPELA wsadzony właśnie wym. z poliwęglanu(trochę tam ciemno było,nie było dojścia,nie mogłem pomacać).Jak coś więcej wiecie piszcie,może uda się wreszcie zbudować tani wymiennik. Pozdrawiam Włodek.
-
Wczoraj miałem wizytę kamery termowizyjnej. Ciekawy to ekspryment. Ten Adam to jasnowidz jaki czy co? Zawsze jak widzę takie wypowiedzi to się zastanawiam,jaki mają powód ludzie je piszący.Chcą czytających wk...ić czy tęż podnieść swą samoocenę."Nie powiem im wszystkiego,niech się zastanawiają,niech się pytają-tak ze dwie strony-a JAAAA PANNN I WŁADCAA tej wiedzy albo im powiem albo zaczekam jeszcze ze dwie strony" Forum,to czy inne,z założenia jest platformą do wymiany informacji na dany temat,od zagadek są inne miejsca.Szanujmy czas własny i innych. Pozdrawiam Włodek.
-
No,Masz odwagę,pierwsze spawy i na gotowo na buforze!!!! Proponuję trochę nabrać wprawy na jakich resztkach stali z pod warsztatu,bufor będzie potem trudno poprawiać. Ja spawam elektrodą,tigiem.migiem, gazowo,lutuję-sam się nauczyłem,dawno temu.Konstrukcję hali całą pospawałem sam,ale bufor będzie mi spawał spawacz który to robi na co dzień i ma odpowiedniej mocy spawarkę.No,widzę różnice między jego i moimi spawami,obydwa ładne ale jest różnica-nie będę ryzykował. Pozdrawiam Włodek.
-
Czy takie wąskie nacięcia na rurze pionowej wystarczają do uwarstwienia zładu?Nie musiały by być szersze?
-
Dziennik M&M - komentarze
wlodo odpowiedział michal_mlody → na topic → Dzienniki budowy - komentarze
Witaj.Nie znalazłem,o co chodzi z zasypywaniem perlitem,tym bardziej,że piszesz,że pod wieńcem?Gdzie szukać materiałów na ten temat?Zazdroszczę etapu budowy-u mnie wszystko dopiero będzie-narazie nauka.Opisz jak udało się zwinąć rurkę wężownicy tak równo i bez załamań,też to mnie czeka.- 113 odpowiedzi
-
- dziennik
- komentarze
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Adam-mk zdjęcia Twojej konstrukcji dopełniłyby opisu.Już kiedyś czytałem jak to Chcesz zbudować,a teraz proszę, już działa.Prosimy o zdjęcia,wielu z nas zapewne pójdzie w Twoje ślady. Pozdrawiam Włodek.
-
Jaka reklama,zacytowałem fragment z MURATORA tyczacy ocieplenia połaci dachowej.Materiał wydaje się ciekawy,to się pytam-coś zle postąpiłem?
-
Witam. Czy próbował ktoś izolować bufor folią termoizolacyjną?Można by zastosować cienką warstwę,bo prawie wszystkim brakuje przestrzeni. (Folia termoizolacyjna 0,019-0,033 pod krokwiami 7-13* *rzeczywista grubość izolacji może być mniejsza (1-2 cm), gdyż folia odbija promienie cieplne, co znacznie zwiększa jej izolacyjność termiczną. Folia termoizolacyjna to jedno z najnowocześniejszych osiągnięć w dziedzinie izolacji termicznej. Folia zrobiona jest z dwóch warstw metalizowanej membrany, między którymi umieszczona jest folia bąbelkowa lub specjalna włóknina. Folie mają najlepszą izolacyjność termiczną z wymienionych produktów, dzięki czemu zrobiona z nich warstwa ociepleniowa jest lekka i może być bardzo cienka – 1-2 cm. Folie termoizolacyjne stosuje się głównie do ocieplania podkrokwiowego, często w połączeniu z ociepleniem międzykrokwiowym zrobionym z innego materiału. Montaż folii termoizolacyjnej, tak jak w przypadku każdej folii, przebiega niezwykle szybko i sprawnie) Pozdrawiam Włodek.
-
Ja miałem prawie podobnie-dom z lat 60tych,na ocieplenie brak funduszy.Wtedy(1980 r)jak paliłem w dzień to przez noc dom się wyziębiał do 18 st.Ociepliłem(choć wszyscy zalecają aby tego nie robić)od środka-całe piętro-ściany zewnętrzne i sufit styropianem 5 cm.na to siatka,klej i tapeta.Zużycie węgla spadło zimą o 2 t.węgla,a rano mogłem iść spokojnie się myć bez"mrówek"na krzyżu.Po wielu latach przy okazji jakiejś przebudowy zajrzałem pod te płyty,szczególnie w narożniku,aby sprawdzić czy tam mam małe czy może już duże pole pieczarek.I okazało się ,że ściana jest sucha i nie ma nawet śladu grzyba.Całe ocieplenie było zrobione dość szczelnie więc wilgoć z pomieszczenia tam nie docierała i nic się nie wykraplało.W twoim wypadku inwestycja z buforem(piętro,słaby strop)trochę mija się z celem.Spróbuj ocieplić a rachunki na pewno spadną.Izolacja to podstawa. Pozdrawiam Włodek.
-
krzys507-Wróć do początku wątku tam są nawet zdjęcia. Pozdrawiam Włodek.
-
Witajcie. "Jedynie martwi mnie wydajność moich solarów bo trzy panele które mam to mało na tak wielką ilość wody ( 1250 l ). A kiedy kupowałem solary chodziło mi o to żeby w okresie letnim i przejściowym mieć wystarczającą ilość cwu bez rozpalania kominka." Dla porównania-ja mam 4 watty płaskie i dwa zbiorniki po 500L,od połowy marca nie spada mi temperatura w pierwszym poniżej 60 st.(tak sobie ustawiłem).Drugi jest doładowywany nadwyżkami temperatur.Wody ciepłej zużywamy tyle ,że temp. na połowie pierwszego zbiornika spada do 30 st.a góra w zasadzi bez zmian,czasami 2-3 st.mniej.Gdyby to był jeden duży pionowy zbiornik to pomyśl ile by było ciepłej wody do góry prawie zawsze jak tylko błyśnie słoneczko.Ja je założyłem właśnie dlatego żeby nie odwiedzać kotłowni przez 0.5 roku-narazie ładnie to się sprawdza.Byłem tam może ze trzy razy...popatrzeć na temperatury!Wszystko masz w tym wątku,ukręć wężownicę lub dwie i ciesz się ciepłą wodą! Przeczytałem cały temat,myślę o buforze ok.1500l.Wiele mi się rozjaśniło,powinienem dać radę.Gdzieś mi się mignęła wypowiedz,że lutując rurki miedziane które będą fragmentem instalacji agregatu-pompy ciepła-powinno się je wypełnić argonem żeby przy spawaniu nie tworzyły się tlenki.Czy wlutowując wężownice do bufora (przejście przez płaszcz)należy ją tak zabezpieczyć? Jak tydzień temu wymieniali mi agregat od chłodni to nie widziałem żeby coś tam wpuszczali a dokładane były dodatkowe odcinki rury czyli były nawet cztery spawy. Pozdrawiam Włodek