Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JK978

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O JK978

  • Urodziny 25.07.1958

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bolesławiec
  • Kod pocztowy
    59-700
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

JK978's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Może tutaj warto zajrzeć? Ja to przeglądałem zanim zapadła decyzja. Także miałem problem duża czy mała szyba. Widok ognia także jest ważny http://www.leda.de/ledacmsde.nsf/public/speicheroefen.html
  2. I tu popieram pomysł męża. Musicie zastanowić się jakie funkcje ma pełnić kominek . Ozdoba pomieszczenia, czy ozdoba i ogrzewanie. Jeżeli to pierwsze to wystarczy zwykły kominek jeżeli także dobre grzanie to zdecydowanie ciepły kominek. Zwykły kominek /wkład z castoramy, obudowa z piaskowca i rygipsów/ używałem około 10 lat. Ciepły kominek /pieco-kominek/ - wkład markowy masa akumulacyjna i kafle austriackie i niemieckie używam jeden sezon. W pomieszczeniu ze zwykłym kominkiem jest w miarę ciepło jak się pali, w pomieszczeniu z ciepłym kominkiem jest ciepło jeszcze około 8 -10 godz. po zakończeniu palenia. Zastosowałem wkład z szybą 51 x 39 cm. - duża, ogień dobrze widoczny. Znacznie mniejsze zużycie drewna ale musi być bardzo suche mnimum 2 lata. Ciepły kominek zajmuje więcej miejsca /przestrzeń na masę akumulacyjną/ no i cena materiałów i wykonania wyższa. Powstałe ciepło jest zupełnie inne w porównaniu z ciepłem pochodzącym z CO. Wady to oczwiście trzeba rozpalać ogień, wynosić popiół i średnio 1 raz na miesiąc wymyć szybę. Przez ten okres po krawędziach szyba brązowieje. Jeżeli jeszcze coś Państwa interesuje to w miarę możliwości odpowiem. Jak na razie jest ok , zdecydowanie ciepły kominek. Uwaga drewno musi być tylko twarde.
  3. Ja używam wkładu LEDA MAGMA N67x51 jeden sezon i nic się złego nie dzieje. Ten wkład u mnie pracuje z masą akumulacyjną. Wymaga bardzo suchego drewna. Raz napaliłem rocznym drewnem to na drugi dzień szorowałem szybę. Zmieniłem uchwyt /rączkę do drzwi/ bo ten orginalny mnie nie podobał się ale to kwestia gustu. Wykładzina wewnątrz nie ma śladów zniszczenia. Część metalowa zewnętrzna - widoczna także nie ma śladów uszkodzenia. Po jednym sezonie jest wszystko ok. Pozdrawiam.
  4. JK978

    firma komink i ikominy

    Ciepły kominek i zapach dymu. Jestem użytkownikiem kominka z masą akumulacyjną zaprojektowanego i wykonanego przez firmę Centrum Komina z Zielonej Góry. Krótko pisząc /już na ten temat wypowiadałem się na forum/ jestem zadowolony z inwestycji. Zastosowane materiały jak i wykonanie bez zastrzeżeń. Wszystko ok i polecam firmę. Od pewnego czasu, po trzygodzinnym paleniu w pomieszczeniu pojawił się wyczuwalny zapach dymu. Dawało się to szczególnie wyczuć gdy wchodziło się do mieszkania z zewnątrz. Próbowałem poradzić sobie z problemem samodzielnie. Dokładne czyszczenie komina, rozszczelnianie stolarki, na próbę jednorazowe zatkanie kratki wentylacyjnej, sprawdzenie ciągu w kratce wentylacyjnej, zakup czujnika dymu i sporo czasu na zastanawianie się gdzie tkwi przyczyna. Wszystko wskazywało w moim przekonaniu, że pojawiła się nieszczelność wewnątrz kominka?? Wobec braku pozytywnych efektów mojego działania w nocy napisałem e-mailla do firmy Centrum Komina, opisując problem. Już rano następnego dnia zadzwonił Pan Daniel wypytując o szczegóły - niemal jak u lekarza. Zaczynając od pytania o jakość palonego drewna poprzez sposób palenia i nastawionych parametrów spalania /sterownik procesu palenia/. Otrzymałem kilka wskazówek i następnego dnia znowu telefon z pytaniem czy znikła usterka. W ten sposób Pan Daniel zlokalizował przyczynę usterki. Okazało się, że zapach dymu pojawiał się z powodu źle ustawionych parametrów palenia. Sterownik sam ustawiałem i jak się okazało na zbyt niskie temperatury. Pieco-kominek musi pracować na wyższych temperaturach. Dziękuję za pomoc Panie Danielu. Pozdrawiam.
  5. Jeżeli planujecie budowę ciepłego kominka, albo coś lepszego pieco-kominka, namawiam do zapoznania się z ofertą firmy Centrum Komina w Zielonej Górze lub z ofertą firmy z Krakowa. Firma Centrum Komina u mnie budowała pieco - kominek z masą akumulacyjną i jestem zadowolony. Aby nie było, że tylko reklamuję firmę z Zielonej Góry, podaję link firmy z Krakowa. Zanim zaczniesz budować warto sobie tutaj poczytać http://www.cebud.eu/index.php?page=news&kid=2&pkid=29 Im więcej wiedzy, tym trafniejszy wybór najlepszego rozwiązania. Panowie fachowcy napiszcie coś o lepszych rozwiązaniach. Podglądajmy tych z Niemiec, Austrii czy Norwegi. Chociażby po to aby branża "kominkowa" nie skończyła tak jak nasz przemysł motoryzacyjny. Bez jakiejkolwiek złośliwości pozdrawiam.
  6. "Gościu, Ty lepszy jesteś (zresztą podobnie jak ja) masz wkład obudowany szamotem + kanały do odzysku. U Ciebie dorzucili troszkę kafli. Już myślałem że wyjedziesz z jakąś kosmiczną technologią a tu bida." Z technologią kosmiczną to jeszcze nie, jak i nie do końca z tym szamotem. Natomiast jest jeszcze trochę elektroniki. Pozdrawiam.
  7. Witaj Wojtek. Domyślam się, że jesteś zainteresowany budową takiego ciepłego kominka - stąd te pytania. Jeżeli tak jest to naprawdę warto poświęcić temu więcej czasu. Na pewno nie 0.5 godziny jak ktoś wyżej pisał. Zdjęcia zamieściłem tu.http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127867-firma-komink-i-ikominy/page13 Zabrałem głos na tym forum bo miałem taki kominek jaki jest opisywany wyżej przez 12 lat. Przez ten czas dużo drewna przepuściłem /dosłownie/ przez komin. Jeżeli opisując krótko taki kominek to; potrzeba dużo drewna, jest dużo popiołu, jest trochę ciepło gdy pali się ogień i jest zimno po godzinie gdy ogień zgaśnie. Jeżeli taki kominek wystarczy to rzeczywiście nie ma potrzeby na poświecenie więcej czasu. Pół godziny wystarczy. Odnośnie projektowania - tu z Tobą kompletnie nie zgadzam się. Dobry projekt jest niezbędny. Ja byłem klientem "przygotowanym" tzn. dokładnie wiedziałem co oczekuję od mojego kominka, jakie ma spełniać zadania czy w końcu jak ma wyglądać i z czego ma być zrobiony. I tak projektantowi należy powiedzieć jaką funkcję ma pełnić Twój kominek 1. tylko dekoracja pomieszczenia, 2. dodatkowe źródło ciepła - dogrzewanie, np. co na gaz + kominek, 3. Jako jedyne źródło ciepła + wygląd. Właśnie od tych punktów zależy między innymi jak będzie wyglądał kominek i z czego będzie zrobiony. Ja osobiście dodałem jeszcze, że ściana na której ma zmieścić się całe urządzenie to 2,,35m, że chcę jeszcze ogrzać pomieszczenie piętro wyżej, że mają to być kafle o określonym wzorze, kolorze i jakości, że w pomieszczeniu ma być jeszcze ciepło rano kiedy ogień dawno wygasł, że kominek ma być w miarę praw fizyki oszczędne, że wyglądem ma być podobne do /i tu dodałem zdjęcia kominków, które podobały się rodzinie/ Aby nie przedłużać chciałem także aby mój wkład miał wyłożenie termiczne i podałem jaką ma ogrzać przestrzeń. Poprosiłem aby właśnie projektant dobrał markę wkładu i jego wielkość. Nawet odnośnie wkładu narzuciłem swoje wymagania np. aby drzwi otwierały się w tym a nie przeciwnym kierunku, nie pisząc już o wzorze klamki. Myślę, że przekonałem Cię, pomoc dobrego projektanta jest potrzebna. Co dalej - projektant "zebrał" to wszystko i wirtualnie zbudował mój kominek - przesłał obrazy z trzech stron proponowanego kominka. Pierwszy projekt nie spodobał się bo kafle w dolnej półce wychodziły 3cm poza obrys ściany. I tak otrzymałem trzy projekty - propozycje do zaakceptowania. O materiałach jakie są za kaflami nie piszę, chyba, że to kogoś interesuje - proszę o pytania. Z doborem materiałów nie jest prosta sprawa. Tego także nie zrobisz dobrze w pół godziny. Do Pana Bohusza, proszę wybaczyć ale zaproszenia do domu nie wyślę. Dla mnie i pewnie dla Pana także dom to twierdza, prywatność, zacisze i intymność a nie obiekt do zwiedzania. Chociaż chętnie bym z Panem wypił dobre piwo. Jak byłem w salonie Centrum Komina widziałem budowany ciepły kominek z pokazanym wnętrzem warto obejrzeć. Pozdrawiam.
  8. Witam. Na początku drobna uwaga do Panów fachowców. Naprawdę nie zajmuję się zawodowo budową kominków. Czyli to co piszę nie jest moją reklamą. Chcę podzielić się własną wiedzą i doświadczeniem. Być może komuś to się przyda. A dlaczego aż rok trwało moje przygotowanie do budowy ciepłego kominka? Właśnie tyle trwa studiowanie literatury, artykułów w czasopismach pochodzących z Austrii, Niemiec i Norwegii. Te kraje przodują w budowie ciepłych kominków. I właśnie w tej dziedzinie pownniśmy uczyć się od tamtych fachowców.. W naszym kraju ciepłe kominki dopiero raczkują. To zajęło 7 miesięcy. Następne 5 miesięcy to wysyłanie zapytań do firm działających w kraju. Większość nie odpowiadała, albo grzecznie, że takimi kominkami nie zajmują się. Wyprzedzając pytanie piszę, że temat podjęły w sposób profesjonalny trzy firmy: firma z Krakowa, Zielonej Góry i chyba z Sopotu - zajmująca się kominkami norweskimi /bardzo dobre ale cena straszna/ Firmę z Krakowa odrzuciłem ze względu na odległość - około 400km. Zresztą sami powiedzieli, że transport to będzie spory wydatek. Jeszcze jedno odnośnie przygotowywania się do budowy kominka. Są różni wykonawcy i aby nie dać sobie wcisnąć "kit" dobrze jest wcześniej trochę poczytać. Jeżeli wątek nadal kogoś interesuje to napewno jeszcze napiszę. WAŻNE. W poprzedniej wypowiedzi napisałem budowę kominka należy zacząć od komina. Na temat komina musi wypowiedzieć się zawodowiec. Od tego zależy Wasze życie!!! Pozdrawiam.
  9. Witam wszystkich zainteresowanych cipłym kominkiem. Temat aktualny i bardzo modny w ostatnim czasie. Panie Bohusz czytałem bardzo uważnie Pana wypowiedzi na temat ciepłych kominków ale pozwoli Pan, że nieco będę krytkował Pana propozycję umieszczoną na zdjęciach. Otóż wkład oklejony płytkami z szamotu to jeszcze nie jest ciepły kominek! Nie jestem zawodowcem w tej dziedzinie ale dziwi mnie, że Pan zawodowo zajmujący się budową kominków proponuje coś co było budowane dawno temu. Dzisiaj takie coś co marnuje większość powstałego ciepła nie może być budowane a wręcz przeciwnie -wymieniane na kominek /ciepły/ bardziej ekonomiczny. Ja do budowy kominka /ciepłego/ przygotowywałem się przez cały rok. I uwaga pomimo dobrego przygotowania teoretycznego i nie najgorszych umiejętności manualnych zleciłem wybudowanie ciepłego kominka zawodwcom. Zadanie przekazałem firmie Centrum Komina z Zielonej Góry. Jak przebiegał proces projektowania i później budowy opisywałem już na forum - zapraszam. Jeżeli mówimy o budowie kominka proponuję zacząć od komina. Bo ten element kominka wpływa na przyszłe użytkowanie ale co ważniejsze na bezpieczeństwo użytkowników! Pozdrawiam. Służę pomocą. Jak sprawdza się taki prawdziwy ciepły kominek w praktyce może opiszę innym razem jeżeli to będzie kogoś interesowało. Jeszcze raz pozdrawiam.
  10. JK978

    firma komink i ikominy

    Dla zainteresowanych budową ciepłego kominka kilka fotek. 1. Przygotowanie miejsca do budowy ciepłego kominka./Miejsce po starym tradycyjnym kominku/. 2. W trakcie budowy. 3. Prace wykończeniowe. Wygląd ostateczny przedstawię po malowaniu scian. Wykonawca firma Centrum Komina z Zielonej Góry.
  11. JK978

    firma komink i ikominy

    Ja także należę do tych, zadowolonych klientów firmy Pana Daniela. Na firmę Centrum Komina trafiłem przypadkiem w internecie szukając wykonawcę na zrealizowanie pomysłu budowy pieco-kominka /ciepłego kominka/. Do inwestycji przygotowywałem się przez około rok. Studiowałem literaturę i oferty znanych firm zajmujących się budową ciepłych kominków w Austrii i Norwegii, krajach gdzie od dawna ten rodzaj ogrzewania jest stosowany. Ciepły kominek w dzisiejszym wydaniu to nie tylko właściwy wkład /palenisko/ i masa akumulująca ciepło ale także trochę zawansowanej elektroniki, sterującej procesem spalania. Przeglądałem oferty większych firm w całym kraju zajmujących się budową kominków. Wysyłając liczne zapytania dot. realizacji mojego pomysłu na ogrzewanie mieszkania i stwierdzam, że wiedza na temat pieco-kominków niektórych fachowców jest oparta na skromnych ulotkach przetłumaczonych na język ojczysty. Przyznam się, że często zadawałem pytania na które oczekiwałem znanej mi odpowiedzi. W ten sposób wykluczyłem firmy, które posiadają znikomą wiedzę w interesującym mnie temacie lub są nieuczciwi, próbując wcisnąć "kit". Pana firmę Panie Danielu podobnie sprawdzałem, zanim podpisaliśmy umowę. Wypadliście rewelacyjnie!!! Szybkie, profesjonalne odpowiedzi. Wyczuwalna chęć nawiązania współpracy. Fachowa ocena mojego pomysłu i dyskretne podpowiedzi profesjonalisty wskazujące co warto by zmienić, dodać do mojego kominka. Po takim /może dziwnym e-mail’u i rozmowy telefoniczne/ poznaniu firmy Centrum Komina zdecydowałem się na wizytę w siedzibie firmy, gdzie omówiliśmy szczegóły inwestycji z Panem Danielem i projektantem /niestety nie znam nazwiska/. Później na podstawie moich oczekiwań trzy projekty. Wybór najlepszego, drobne poprawki i realizacja inwestycji. Budowa przebiegała bardzo sprawnie i fachowo. Ekipa zabezpieczyła meble przed zniszczeniem a na koniec wszystko posprzątała. Firma Centrum Komina z Zielonej Góry zrealizowała moje marzenia związane z budową ciepłego kominka. Polecam firmę Pana Daniela. Jest to profesjonalna uczciwa firma, której można zaufać i powierzyć realizacje swoich marzeń "kominkowych". Dziękuję i serdecznie pozdrawiam. J.K
×
×
  • Dodaj nową pozycję...