Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maciek1221

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    63
  • Rejestracja

O maciek1221

  • Urodziny 16.04.1993

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

maciek1221's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

11

Reputacja

  1. Nawet sobie pomyślałem, że przecież automat do bramy ma lampę z ustawianym czasem świecenia. To jest do przemyślenia...
  2. Miałem garaż jako oddzielny budynek z dwoma oknami podłużnymi. Wszystko co robiłem było przy świetle lamp nawet w dzień, lub przy otwartych bramach bo okno nie dawało nic oprócz polmroku żeby dało się przejść. A były to dwa okna 120x60cm na garaż około 50m2. Dlatego się zastanawiam czy warto to robić. Na razie dodaliśmy do projektu jedno okno z luksfer 120x60, ale nie wiem czy warto tym sobie zawracać głowę. Co do czasu, to w tym dużym garazu miałem sporo elektronarzędzi, ale czasu na majsterkowanie było mało, ale zawsze coś. Tutaj garaż będzie mniejszy, dwa auta i żeby coś zrobić w garazu, na pewno trzeba będzie nimi wyjechać.
  3. Cześć, jestem na etapie adaptacji projektu. Garaż 2stanowiskowy w bryle domu będzie miał 36m2,jego ściana będzie 3 metry od granicy działki więc nie można tam wstawić okien. Zastanawiam się, czy robić jedną luksferę 120/60cm tak żeby trochę światła dziennego wpadało, czy nie robić okien tak jak przewiduje projekt, a zrobić małą lampkę na czujnik ruchu, która ułatwi dojście do i z auta (żeby nie zapalać lampy tylko po to). To co przemawia za brakiem luksfery jest jej niska izolacyjność termiczna (można dołożyć okno od wewnątrz, wiem), oraz fakt, że żadna firma od okien i murarze nie chcą jej wstawić bo nie mają doświadczenia. Jakie są wasze doświadczenia w kwestii takiego ''okna'', iść w to, czy nie robić? Bliska odległość od granicy sprawi, że z zewnątrz nie będzie drażniło wyglądem.
  4. Ekspert knauf przekazał mi informacje, że dopuszczalne obciążenie sufitu to 25kg/m2, czego konstrukcja to około 10kg/m2, zostaje więc 15kg na izolację (sytuacja przy wieszaku obrotowym).
  5. Policzyłem ciężar i 1m2 waży 10kg przy tej grubości jaką wysypałem. Czy dobrze liczę, że przekraczam dopuszczalne obciążenie o 2kg przy tak cienkiej warstwie? Wyciągać ten granulat ? Edycja : Obejrzałem trochę materiałów o izolacji granulatem i jest tam podawane maksymalne obciążenie 12kg na m2, u mnie wychodzi te 10kg na m2 więc jestem spokojniejszy. Podejrzewam, że kolega piczman narzucając ręcznie granulat nie rozorezyl go i był duzo cięższy niż 12kg. Tak mówili mi ludzie od granulatu, że nasyp maszyna to nie tylko transport na strop, ale też rozdrobnienienie i napowietrzanie, a także uzyskanie różnej gęstości nasypowej.
  6. Tak, czytałem to i dlatego się przestraszyłem. Grubość 3 razy mniejsza to chyba nie ma się czym przejmować, u mnie się nic od wczoraj nie dzieje z sufitem. Dzisiaj zważę ile waży m2 tej wełny.
  7. Witam, Wszedłem w posiadanie dużej ilości odpadu po produkcyjnego z wełny skalnej. Są to ścinki wielkości zapalniczki. Strop wiazarowy, na nim 2 warstwy po 15cm wełny. Przekrój warstw jest taki: płyta gk, folia, stelaż krzyżowy, 15cm pustki, sznurkwoanie, 2 warstwy wełny. Akustyka mojego sufitu była wybitnie zła, zacząłem więc sypać ten "granulat" welny pod sznurkowanie, prosto na płyty gk. W połowie pracy zorientowałem się, że mogę przeciążyć płyty gk. Nie ważyłem jeszcze ile waży 1m2 tej izolacji, natomiast 1bigbag o pojemności około 1m3 waży około 50kg. Czy jest to powód do zmartwień i powinienem iinsc ten zasyp, czy to jest jak najbardziej dopuszczalne obciążenie? Widziałem, że sypie się po 30-40cm granulatu, więc moje skrawki 15cm to nic przy tym..[ATTACH=CONFIG]466691[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]466692[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]466693[/ATTACH] Każda płyta przykręcona do 4 profili.
  8. Jakie macie zużycie gazu do grzania CWU? U mnie przy rodzinie 2+1, codzienna kąpiel wychodzi jakoś sporo bo około 383kWh czyli około 105zł miesiecznie. Pompkę mam ustawioną na 3x3minuty na godzinę, zbiornik wody 120litrów. Mam wrażenie jakby często dogrzewało wodę w zbiorniku. Temperatura Wody ustawiona jest na 42stopnie (wtedy osiągamy dobrą histerezę, ostatnia osoba która się kąpie ma jeszcze akceptowalnie ciepłą wodę). Pzdr
  9. Cześć, przymierzam się do ogrodzenia działki o powierzchni 23ary siatką ocynkowaną,bez podmurówki, same słupki i siatka. Materiał już zakupiłem i mam problem jak ustalić poziom/linię ogrodzenia. Działka na długości 60metrów ma spadek 70cm, regularny bez uskoków. Planowałem zalać 4 słupki narożne, później rozciągnąć sznurek, zalać słupki pośrednie (żeby można było naciągać sznurek na mniejszym odcinku) i zalewać resztę słupków. Czy mogę w każdym rogu działki wystawić słupek nad ziemię na wysokość 155cm i tak je zalać? Wtedy wyjdzie mi ogrodzenie z łagodnym spadem jak działka? Wiem, że niektórzy ustawiają słupki pod linię lasera, wtedy na górze działki słupek wystaje mało, a na dole dużo więcej, ale wtedy automatycznie siatka na górze działki będzie przy ziemi, a na dole działki będzie dziura między siatką a ziemią. Proszę o porady jak się do tego zabrać. Pozdrawiam
  10. Tak, dowiedziałem się już o tej śrubie, wykręcę ją przy regeneracji, bo szkoda wody na eksperymenty. Wg was lepsze dla zycia na codzień jest mieć resztkową twardość 3-5stopni niemieckich,czy to i tak da kamień na armaturze i ustawić na 0 wbrew opini o niezdrowej wodzie calkowicie zmięczkonej?
  11. Wg tego co ja się dowiedziałem przy wyborze zmiękczacza, to ważna jest też twardość wody. U mnie woda jest bardzo twarda i złoże wystarcza na mniej niż u kogoś kto ma bardziej miękką wodę. Dlatego mimo tego, że zużycie wody w skali miesiąca nie jest duże, to jednak twardość wymogła większą ilość złoża. Co do mojego zmiękczacza, rzeczywiście jak otrzymałem mailem instrukcję to wiele kwestii zostało tam wyjaśnionych, m.in jaką szacowaną wydajność ustawić. Moje pytanie o twardość wody po zmiękczeniu zostaje aktualne - czy zaakceptować twardość na poziomie 3stopni niemieckich,czy zwiększyć ilość solanki do 200g/l i i dążyć do 0stopni niemieckich? Sprzedawca twierdzi, że 3-4stopnie są okej.
  12. Pomyliłem, wartość 2,6kg to szacowana wydajność. W instrukcji opisana: "Wydajność systemu jest wyświetlana w kilogramach CaCO3 usuniętej twardości przed koniecznością regeneracji." Jaką wartość tutaj należy ustawić? W takim razie ilość solanki na regenerację mam ustawioną na standard, czyli 120g/litr żywicy. Czy to ok, czy zwiększyć do 200g/litr? Bypass mam ustawiony ok, tzn nic w nim nie kręciłem i nie jest uruchomiome ominięcie zmiękczacza. Zastanawiam się jeszcze ile ustawić dni do regeneracji? Zależy mi, zeby regenerowanie było po objętości, ale chybs jeżeli nie zrobię objętości w tym czasie podanym, to i tak odbędzie się regeneracja? Pozdrawiam
  13. Cześć, zmiękczacz już zamontowany, złoże 30litrów. Mam pytanie odnośnie stopnia zmiekczania, z około 22-23stopni, zmiękcza mi do 3,5-4stopni niemieckich. Czy tak powinno być,czy powinienem pozmieniać ustawienia aby bardziej zbliżyć się do 0stopni? Mogę zmienić ilość soli ns regenerację (tersz ustawiłem 2,6kg), a także ilość solanki na litr żywicy (teraz standard 120g/L, mogę zmienić na 200g/L) w menu ustawiłem poziom chlorkow na 400mg. Dla przypomnienia głowica pentair autotrol logix 255 760.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...