
warcislaw
Użytkownicy-
Liczba zawartości
18 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez warcislaw
-
Jak ocieplić poddasze użytkowe?
warcislaw odpowiedział Christo24 → na topic → Dom energooszczędny i pasywny - projekt, budowa, życie
Drogi kolego! Idealna do tego będzie piana natryskowa Sealection 500, jedyna piana posiadająca świadectwo ITB, ciężar objętościowy 9kg/m3, lambda= 0,035, nie chłonąca wody, współczynnik mi=11. Grubość izolacji 15 cm w zupełności wystarczy. Cena ok. 70 zł/m2. Gwarancja dożywotnia na materiał. POwyższe zdjęcie doskonale pokazują skuteczność tej metody. Zdjęcie po lewej to izolacja z wełny mineralnej, a po prawej z piany natryskowej. -
Jak ocieplić poddasze użytkowe?
warcislaw odpowiedział Christo24 → na topic → Dom energooszczędny i pasywny - projekt, budowa, życie
Polecam zastanowić się nad pianą poliuretanową, "oddychającą" 15 cm gr. zastępuje ok. 25 cm wełny. jedyna piana posiadająca świadectwo ITB to Sealection 500. Koszt takiego ocieplenia to ok. 70 zł za m2.. Generalnie idiotyczne i niczym nieuzasadnione jest pozostawianie części nieocieplonej dachu. Zasadą ocieplania dachów skośnych jest izolacja od murłaty do kalenicy. -
I znowu poplątanie z pomieszaniem. Po pierwsze czy dach jest zaprojektowany z pełnym deskowaniem? Jeżeli nie to proszę sobie policzyć dodatkowe obciążenie konstrukcji dachowej deskami o gr. 25 mm. Przy średniej powierzchni dachu ok. 150 m2 to jest to obciążenie ok. 4000 kg. Sam kolego Piszesz że prawdopodobnie nie będzie miejsca na przerwę wentylacyjną. Przy izolacji z wełny mineralnej jest to zabójcze dla warstwy izolacji. Ponieważ prędzej czy później folia paroszczelna od strony cieplejszego pomieszczenia rozszczelni się wpuszczając w warstwę wełny parę wodną, która nie będzie miała możliwości opuszczenia warstwy wełny przez folię paroprzepuszczalną do przerwy wentylacyjnej ( zamknięcie przez warstwę deskowania ! ) i po2 - 3 latach Będziesz miał kolego nie izolację a warstwę mokrej lub wilgotnej wełny mineralnej. Poza tym dzisiaj grubość 20 cm wełny jest już niewystarczająca. Ale jak znam życie i polskich innowatorów to mi po prostu nie Uwierzysz , ale dla potwierdzenia moich słów załączam zdjęcie termowizyjne takiego właśnie dachu. i dla porównania zdjęcie izolacji wykonanej metodą natryskową: . Serdecznie pozdrawiam.
- 21 odpowiedzi
-
- deskowanie
- dylematy.
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
I nie tylko z wersalki. Jeździmy na tym materiale w samochodach, siedzimy w kinach itd. A czy ktoś z entuzjastów twardej piany PUR zamkniętokomórkowej pomyślał kiedyś że taka piana zamyka możliwość "oddychania" konstrukcji drewnianej? A wiatry wiejące w Polsce? Mogą spowodować i już spowodowały pęknięcia izolacji zamkniętokomórkowej, twardej. Na takie izolacje nadaje się wyłącznie piana elastyczna , otwartokomórkowa, pozwalająca oddychać konstrukcji. I najlepsza do tej pory, posiadająca polskie świadectwo dopuszczenia ITB to piana Sealection 500 produkcji Demilec USA.
- 51 odpowiedzi
-
- izolacja
- natryskową!!!
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tak się drogi kolego wykonuje izolacje w technice izolacji natryskowych. Prawdopodobnie u Ciebie Masz wełnę mineralną. Jak Chcesz mogę Ci przesłać zdjęcie termowizyjne jak to wygląda.
-
Drogi kolego!, Jeśli Masz deskowany dach i Masz zamiar izolować go welną mineralną to Ci szczerze współczuję, ponieważ wełna po 2-3 lat będzie tak mokra żę straci całkowicie właściwości izolacyjne. Nie bez powodu wymyślono folię paroprzepuszcalną. Jeśli mimo to chcesz mieć dach o wysokich właściwościach izolacyjnych zastosuj izolację natryskową z pian nie nasiąkliwych i oddychających.. Fakt ten potwierdzają moje raporty z przeglądów izolacji poddaszy kamerą termowizyjną. Dach deskowany praktycznie wyklucza możliwość wentylacji wełny, nie ma możliwości prawidłowego wykonania przewrwy wentylacyjnej, a co za tym idzie para wodna która przedostanie się do wartswy wełny z powodu braku wentylacji skrapla się w swojej grubości i wielki klops. Serdecznie pozdrawiam. I jeszcze jedna uwaga. Uwagi które tu można przeczytać to stek bzdur, brak znajomości fizyki budowli i poplątanie z pomieszaniem. Jestem inżynierem budownictwa z 40 letnim stażem i krew mnie zalewa jak się ktoś wypowiada na tematy o których nie ma żadnego pojęcia. Pozdrawiam
- 7 odpowiedzi
-
- bariera generacji x
- deskowanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
pierwsza uwaga: rynna osadzona za nisko, przy większych opadach większość wody przeleci za rynnę. Jednym słowem ktoś kto to robił nie ma pojęcia o wykonaniu systemu odprowadzenia wody opadowej. Najciekawsze jest co jest pod dachówką? Bo jeśli wełna to współczuję.
-
Drogi kolego. Styropian na poddaszu jest zabroniony ze względów przeciwpożarowych. Styropian podczas pożaru topi się i kapie na głowy nie mówiąc o tym że wydziela gryzący czarny dym uniemożliwiający ucieczkę.
-
Proszę sobie obejrzeć film gdzie porównano wady i zalety obu kontrowersyjnych izolacji!!
-
Kolego drogi, jak już się wypowiadasz w tym temacie to powinieneś widzieć że dzisiaj np. kominy Schidla są izolowane grubą warstwą wełny prasowanej i ich zewnętrzna temperatura w tym miejscu niewiele odbiega od temperatury otoczenia, ale paplać każdy może!
-
Zapraszam do mnie to wyjaśnie Ci wszystkie wątpliwości wcale nie bedzie to tak drogo
-
Wszystkie inne izolacje poza izolacjami natryskowymi mają jedną podstawową wadę, nie da się ich ułożyć, NIE DAAA! z 100% szczelnością : styk krokwi ze ścianą szczytową, przestrzenie za murłatą, miejsca styku krokwi z jętkami, przestrzenie naokoło okien połaciowych itp. A potem kamera termowizyjna mówi: "kochany Masz ok. 30 - 40 % dziur termicznych w połaci dachowej".
-
Nie śnię kolego, trzeba brać pod uwagę że pianka to 100% izolacji ( zamknięte wszystkie przestrzenie), wełna tego nie załatwi i to że pianka nie nasiąka wodą. A poza tym jak zawsze trochę wyobraźni też nie zaszkodzi!
-
Słuszna decyzja!! Zapraszam po więcej informacji!
-
Polecam S...........0 Ma być otwartokomórkowa, elastyczna ze względu na to że przepuszcza powietrze i pozwala konstrukcji dachowej normalnie pracowac. Sztywna pianka zamknięto komórkowa może się odspoić i popękać. Poza tym na S... jest dożywotnia gwarancja producenta na materiał. ZAPRASZAM PO WIĘCEJ INFORMACJI.
-
Krokwie i jętki to ok. 17 - 20 cm izolatora , bo drewno to też izolator. Wszelkie badania powierzchni poddaszy kamerą termowizyjną nie wykazują większych spadków temperatur przy elementach drewnianych jak max 0,5C, co jest bez znaczenia w obliczeniach. Do tego drogi kolego trzeba sobie poczytać co to jest mostek termiczny, bo przy ociepleniach wełną mineralną mostek termiczny staje się powierzchnią rosy, a to już ma duże znaczenie dla ucieczki ciepła, rozwijaniu się grzybów pleśniowych. Cały czas obserwuję porównywanie izolacji z wełny do izolacji z pianki! Nikt nie zadał sobie trudu żeby wziąć do kupy takie elementy jak powiększenie objętośći 1/120, brak nasiąkliwości wodą oraz dożywotnia gwarancja na materiał. Czy ktoś zna gwarancję na wełnę dłuższą niż 3 lata
-
Drogi kolego! lambda wełny to jest taka w momencie wyprodukowania, a jak dostanie trochę wody z powietrza, poleży trochę na budowie, to będzie miała 0,05 albo więcej! Poza tym czy nikt z "uczonych" kolegów nie zauważył że np. pianka Sealection 500 nie chłonie w ogóle wody i rozpręża się 1: 120. Ponadto jak wynika ze zdjęć termowizyjnych, ta "wspaniała" wełna zarzyna się rozrywać i opuszczać pod wpływem wilgoci już po 2 latach, a powyższa pianka ma gwarancję dożywotnią. Czy na trwałość parametrów wełny daje ktoś gwarancję? poza tym porównywanie cen Trabanta do mercedesa.
-
Panuje tu jak zwykle poplątanie z pomieszaniem. Przede wszystkim pianki PUR nie nadają się do izolacji poddaszy poddaszy o konstrukcji drewnianych ze względu na to że nie "oddychają". Polecam piankę Sealection 500 otwartokomórkową, elastyczną, rozprężającą się w stosunku 1:120, nie nasiąkającą wodą, ciężar objętościowy 10kg/1m3, "oddychającą. Poddasza izolowane tą pianką nie nagrzewają się tak jak poddasza izolowane wełną. Jeśli chodzi o koszt to jest on porównywalny z kosztem wykonania izolacji z wełny. warstwa ok. 15 cm zastępuje warstwę wełny gr. 25 cm. Piana używana w USA od 17 lat, w Polsce od 2. Instalacja 250 m2 w ciągu jednego dnia. Gwarancja producenta materiału na cały okres życia nieruchomości, polecam link mojego wykonawcy: http://www.obsluga-inwestycji.com.pl