Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

xiayu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O xiayu

  • Urodziny 14.05.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
  • Jestem na etapie
    szukam inspiracji

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-114
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

xiayu's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wiem, że głos jednej osoby Cie nie przekona do kupna takiego czy innego producenta, ale od ponad 6 lat sprzedaży wyżej wymienionych fug nie mieliśmy żadnych skarg i reklamacji, a fugi były kupowane nie tylko do wnętrz, a raczej głównie na zewnątrz: elewacje, tarasy, schody, parapety - czyli w zasadzie testowane były w każdych warunkach. (Problem może się pojawić np w parapetach, w częściach wystających poza ścianę, ponieważ fuga nie ma się gdzie oprzeć od spodu- dlatego w takich sytuacjach dajemy jak najwęższą fugę - ale Ciebie to raczej nie dotyczy:)) Daj znać na co się zdecydowałaś. PS. A Mapei -jak to się zwykło u nas mawiać - marka hipermarketowa Ale mądry Polak po szkodzie.
  2. No teoretycznie producent nie pisze nigdzie, że fuga jest mrozoodporna, ale zaznaczenie, że jest "Do pomieszczeń i na zewnątrz", potwierdza taka jej cechę Jeśli to Cię nie przekonuje, sprawdź jeszcze nanospoinę. Tu producent czarno na białym pisze, że mrozoodporna (tu karta techniczna akurat do grafitowej:). A wiesz, może co to była za fuga wcześniej na twoich schodach?
  3. A no to zmienia postać rzeczy:) No to według mnie najlepsza fuga do płytek, sprawdzona i nikt się jeszcze nie skarżył: fuga Brillant Z opisu producenta: "Cementowa, szybkowiążąca, elastyczna, odporna na wodę i zabrudzenia zaprawa fugowa z efektem perlenia do spoinowania wszystkich ceramicznych okładzin, płyt betonowych, wszystkich rodzajów kamienia naturalnego oraz mozaiki szklanej, o bardzo dobrych właściwościach i parametrach roboczych. Delikatna i gładka powierzchnia spoiny, którą charakteryzuje działanie antybakteryjne i wysoka trwałość kolorów. Szczególnie wskazana do pomieszczeń wilgotnych i mokrych, w obszarach mieszkalnych, narażonych na zabrudzenia i do pomieszczeń z żywnością, jak również na podłogi ogrzewane... Do pomieszczeń i na zewnątrz "
  4. Z własnego doświadczenia wiem, że o dobra ekipę do klinkieru ciężko Często klienci u nas pytają o wykonawców, ale ci zazwyczaj są zabukowani na kilka miesięcy w przód. Dobra firma oczywiście zrobi to i to i masz rację nie będzie zwalać winy na innych. A jak dokładnie ma wyglądać ta elewacja? Jak ma być ułożony ten klinkier? Na całej ścianie? Jeśli chodzi o wykonawców z twoich stron, to można dzwonić do lokalnych firm handlujących klinkierem i tam pytać o namiary do nich, bo na pewno jakieś kontakty mają, tylko nie licz niestety na szybka współpracę Kiedy chcesz zacząć budowę?
  5. A z czego dokładnie masz te schody?? Bo w sumie nic wcześniej nie napisałaś, założyłam, że z kamienia
  6. Spokojnie można użyć fug do kostki brukowej, tu masz mały przegląd:fugi jeśli chcemy fugować kamień. Jakby co to dzwoń po poradę
  7. ANNNJA a może klinkier? Jak chcesz to mogę podrzucić jakieś realizacje z klinkieru w wybranej przez Ciebie kolorystyce.
  8. Dorze ułożyć klinkier łatwo nie jest:/ Zwłaszcza, ze należy tu dbać o szczegóły wykonawcze, co by potem zamiast kwiatów pod oknami nie mieć wykwitów na murze. Czy twoja ekipa budowlana umie układać klinkier??
  9. Kilka uwag bez głębszego wnikania w szczegóły konstrukcyjne ściany trójwarstwowej: -wspomniane przez Ciebie "otwory wentylacyjne w fugach" zapewnia się poprzez wmurowanie puszek wentylacyjno-odwadniających, wykonanych są z tworzywa sztucznego, wyglądających tak:http://www.mikulska-klinkier.pl/sklep/admin/zdjecia/7a42efb8b055e01249c216b50d882429.jpg Różna kolorystyka umożliwia dobór puszki pod fugę, co powoduje, że są one praktycznie niewidoczne w murze. Umożliwiają one wypływ pary wodnej na zewnątrz muru. Zapewnia to utrzymanie optymalnej wilgotności warstwy ocieplenia. Puszki dodatkowo zabezpieczają mur przed gryzoniami i większymi owadami (kratka w zewnętrznej części) oraz wodami opadowymi (specjalne wyprofilowanie wewnątrz puszki). Układa się je w spoinach pionowych co 100 cm, na dole oraz na górze elewacji. -bardzo ważny jest też odpowiedni montaż ocieplenia oraz połączanie muru z klinkieru z resztą ściany: krążki dociskowe stabilizują warstwę ocieplenia w murze szczelinowym tak, aby przylegała ona do ściany wewnętrznej. Poza tym odprowadzają skropliny pary wodnej z dala od ocieplenia, co jest szczególnie istotne w przypadku stosowania wełny mineralnej. Inną funkcją krążka jest wymuszenie minimum dwucentymetrowej pustki powietrznej. Różne krążki - różne funkcje, np krązek LIP, krązek z wykraplaczem, ale generalnie mają one zdolność skraplania pary wodnej, która w postaci wody "ucieknie" przez wspomniane wcześniej puszki. http://www.mikulska-klinkier.pl/site/img/5/kotwa_odgiecie.gif Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: Wytyczne do zamocowania elewacji. W razie pytań zawsze można zadzwonić po poradę
  10. Do klinkieru, najlepszy klinkier Zalet klinkieru wychwalać nie trzeba. Jeśli ma to być inne niż wszystkie ogrodzenia, można taką czapę na słupek dać w jakimś kontrastowym kolorze. Z taką szarością jak na twoim zdjęciu się nie spotkałam jeszcze, ale np taki grafit http://www.mikulska-klinkier.pl/sklep/admin/zdjecia/cec39f9df402523b18bf5e555045e3ca.jpg. Generalnie można zrobić czapy z odpowiednio podocinanych cegieł, a wtedy kolorystyka jest dowolna. Na razie jeden producent ma takie "gotowce" w ofercie: http://www.mikulska-klinkier.pl/sklep/admin/zdjecia/27192f293986e5ed688f990676e4c600.jpg ale kolorystyka jest skąpa, co nie znaczy, że się nie da
  11. Witaj, chociaż jestem nowa na forum, to chyba będę mogła coś doradzić, bo akurat w klinkierze siedzę od kilku lat:) Najlepiej po prostu zakupić specjalny czyścik do klinkieru: CZYŚCIK Ogólne info z opisu producenta: "Czyścik bez dodatku kwasów. Do usuwania wykwitów solnych z cegieł i płytek klinkierowych, gresowych, glazury i terakoty oraz kostki brukowej. Preparat nadaje się również do usuwania pozostałości zapraw cementowych i wapiennych oraz rdzy, plam oleju, tłuszczu, smarów i nikotyny. Może być stosowany na powierzchniach szklanych oraz niektórych metali (np. stal nierdzewna, aluminium, miedź) bez ich uszkodzenia. Nadaje się również do czyszczenia narzędzi. Nie powoduje zmiany koloru czyszczonych elementów. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków." Wrzuciłabym jakąś ulotkę, ale nie bardzo wiem, czy to zgodne z regulaminem. Pozdrawiam Pati
  12. Witajcie! Zimą stałam się szczęśliwą posiadaczką przedstawionej poniżej kurzej chatki:) Generalnie straszy sajdingiem i blachą na dachu Ale cóż - własna!! http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/19777_1271635723078_1595443746_30687721_1064154_n.jpg Chciałam ją na początku wyburzyć ale na 99% pod sajdingiem kryją się ściany z wapienia! (oprócz przybudówki, gdzie są obecnie drzwi wejściowe) No i tak sobie pomyślałam, że szkoda by było to niszczyć, zwłaszcza, że zawsze stawiałam na naturę! Dom to dwie izby, chciałabym go rozbudować wzdłuż i wzwyż - i to najlepiej w drewnie!!! Może macie jakieś ciekawe zdjęcia/projekty domów wykonanych z połączenia naturalnego kamienia (najlepiej wapienia) i drewna - oczywiście chodzi tu o takie połączenie, gdzie cały duży fragment jest cały w kamieniu. Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na pomysły! (akurat sąsiad zaczyna się budować i jakoś mnie naszło, żeby w końcu ruszyć do przodu:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...