Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rajmundos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O rajmundos

  • Urodziny 05.03.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zielona Góra
  • Kod pocztowy
    65-153
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rajmundos's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Potrzebuje wyrównać swoją działke plus nawiezienie z kilka przyczep ziemi. Drodzy forumowicze możecie coś polecic w okolicach Zielonej Góry? Jak wogule do tego tematu podejść. Jakieś rady. Będe wdzięczny za wszelkie uwagi.
  2. Panowie a wlasnie jakiej wielkości teraz wneki budowac? Bedziemy musieli mieć 3 kubły, a może 4 nawet.? A wiec jakich wymiarow wymurowac wneke?
  3. Dokladnie jak piszesz edde. Temat mecze. Nie ma dobrego wyboru. Kazdy ma swoje wady. Biore pod uwage wersje z cinenszego drutu 4mm. Mam zamiar tym sie ogrodzic od 2 sasiadow i lasu, z przodu pozniej cos wizualnie lepszego. Co by nie brac to ryzyko i tak na 100% nie wiadomo co sprzedaja, mozna tylko podejrzewac. Ciekawe jak innym sie to sprawuje np. po 10 latach. W sumie panel mozna latwo wymienic, latwiej niz siatke. Teraz na polu boju zostalo tylko ocynk+kolor, zona chce zielony wiec sam ocynk ie biore pod uwage. a ocynk +pcv ma cienszy drut 3,6mm plus pcv. przy malowaniu proszkowym 3,8mm plus proszek. Ale to tylko deklaracje. Co ztym sie stanie obaczymy po 4 latach.
  4. Witam Zastanawiam sie nad tym jakie ogrodzenie panelowe uzyc. Sa trzy rodzaje podaje w od najtanszych Mam do wyboru 3 rodzaje. 1. ocynkowane+pcv 2. ocynkowane ogniowo 3. ocynkowane + malowane proszkowo Mam do zrobienia 100m plus brama, w sumie na takiej dlugosci roznica ceny na calosci okolo 800zl. Ale jakei sa ronice w uzytkowaniu, w jakosci, trwalosci. Moze ktos sie podzielic? Drugie pytanie znalazlem doba oferte firmy Kam-Eko, ceny naprawde dobre, ale czy to nie jest jakas chinszczyzna, ma ktos takowe, sprawdzal widzial, wie cos wiecej?
  5. Links do pobrania: Instrukcja Instalacji Biorock Moze komus sie jeszcze przyda.
  6. Zabudowa tarasów elementami renomowanej niemieckiej firmy Weinor. Oazy ze szkła, Zadaszenia tarasów, Pergole, Markizy, Ogrody Zimowe Trwałość, jakość, nowoczesne wzornictwo wielokrotnie nagradzane na miedzynarodowych targach. www.dachytarasowe.eu biuro@dachtarasowe.eu
  7. Nie chodzi o napinanie sie tylko o fakty. Znow nie napisalas o najwazniejszych kosztach -> kilka piedol kilkadziesiat zloty i jak za darmo, gdzie ja to slyszalem, przypomnij mi? Narazie mamy z twoich kosztow 10,5tys Biorock 1,5tys robocizna = 12tys - Zbiornik wstepny ?? - Studzienka chlonna - Kamien - Rury do podlaczenia z kanaliza, ze studzienka, z wywietrznikiem na dach, z napowietrzaniem gdzies a uboczu dzialki - Wywierznik na dach sama rure nie dasz musi by wywierznik napowietrzajacy(sam wywietrznik koszt 400zl) fi 110 to koszt 13zl metr, kolanka 20-30zl za sztuke NIe wiem jakby to nie liczyc, 15tys to bedzie naprawde tanio jak sie uda zmiescic. zakladam ze minimum to 16tys,
  8. Sorki ale ewidentnie cos mijasz sie z prawda, nie bede pisal dosadniej. 1. NIby masz juz zamontowanem, ale piszesz ze ci koszt wyjdzie. Pacheni to kryptoreklama kogos kto tego nie ma a pisze byle zareklamowac i ktos dla kogo to pisze mowi mu "Powinno tyle wyjsc". 2. Jezeli Biorock kosztuje 10,5tysiac + twoj niedrogi montaz 1,5zl to juz mamy przypominam 12tys. - do tego zbiornik wstepny -> koszt okolo 2 tys - rury, kominek napowietrzajacy(od 400zl), rynny do wyjscia na dach, rury, kolanka - studzienka chlonna - kamien do studzienki chlonnej NIe mowie ze juz po odjeciu kosztow koparki ten montaz bedzie kosztowal 600-700zl, no ale mowie moze na wolotnarjacie to robia. Liczysz jak Rostowski i podsumowujesz wyszlo/wyjdzie/powinno wyjsc. POdsumuj rzeczywiste koszta, przeciez napisalas ze to juz zamontowane. NIe ma mowy zeby sie w nich zmiescic.
  9. >>>Daj znać jak to z tymi ofertami bo oznaczało by to że Biorock wychodzi trochę drogo. Biorocka oferuje tylko jedna firma w Polsce. >>>Mogłeś zrezygnować ze studzienki chłonnej i zrobić jak ja z kręgów betonowych, wychodzi trochę taniej,a działa tak samo, Moze troszke taniej, ale ja dalem 800zl z transportem z Ekopolu, wydawalo mi sie nie drogo, zreszta z tego i tak duzo nie mozna zejsc >> te rury też mnie niepokoją co to za pozycja W Biorocku najwazniesze jest napowietrzanie, tam idzie naprawde sporo rur, kolanek. 1. Osobne wyjscie z kominkiem nadmuchujacym ponad dach(nie do kanalizacji) 2. Wyjscie laczace z kanaliza i to tez ponad dach, jak tego nie macie to juz Biorock nie nadaje sie. 3. Wejscie napowietrzajace ktore tez gdzies na dzialce trzeba ladnie umiescic. 4. Odprowadzenie do studzienki chlonnej, a z Biorocka wychodzi grawitacujne na glebokosci ponad 2m(zbiornik), mi wyszlo ze sam zbiornik zeby byl spadek byl glebiej za zbiornikiem wstepnym i wyszlo z 2,3m i dalej to tak wyprowadzic do studzienki chlonnej gdzies w rogu dzialki i zeby spadek jeszczce byl glebiej, to trza bylo duzo rurek i sporo kopania.
  10. Panowie jak zwykle ze wszystkim zanizacie cene za calosc. Nie raz sie juz czytajac jakiekolwiek podforum tutaj zorientowalem ze zanizane sa calosciowe ceny, jakby sie ludzie pocieszali ze to jednak nie tak drogo. Co do Biorocka, montowalem sam, wiec koszta byly takie: Dzialka sprzyjajaca montazowi bo ze sporym spadkiem i nie trzeba bylo montowac przepompowni. - Biorock do 5 osob 9500 brutto z transportem - Zbiornik wstepny do oczyszalni 2000zl brutto z transportem - Obudowa studzienki chlonnej 800zl brutto z transportem - Rury 1000zl brutto z transportem - Koparka dwie tury 800zl brutto - Zwir do studzienki chlonnej 1000zl brutto z transportem - Wyjscie na dach odpowietrzenia wraz z kominkiem koszt materialu 500-600zl - Robocizna -> moja gratis, ale ceny od 2000zl - Plus ewentualna przepompownia Czyli Panowie z montazem i bez przepompowni koszt okolo 18tys. Gdy dojdzie koniecznosc przepompowni plus jakies problemy i drozszy montaz to i 20tys moze nie starczyc. Z tego co zauwazylem szacunki innych oczyszczalni tez sa zanizane, i pomijane koszty rurek, rozsaczenia itd, a to naprawde sumasumarum sa nie male koszta, co mozna zauwazyc w powyzszym zestawieniu.
  11. Ja wlasnie w tamtym tygodniu zaplacilem. Zielona Gora za wszystko dalem 350zl, najgorzej wydane pieniedze, dziesiec minut roboty, dwie kartki papieru z pieczatka. A tak naprawde to gl.. w d... mial to co sprawdzal, wlasciwie nic nie sprawdzal.
  12. Zdjecia z montazu jak obiecywalem. Mam nadzieje ze uda sie jeszcze opis zrobic. http://www.fmix.pl/my_slideshow/23877/96762/oczyszczalnia.html
  13. No wlasnie Panowie namiar na dobrego/taniego kominiarza - Zielona Góra dokładnie Racula
  14. Mam wszystko sfotografowane. Wczoraj wkopywalem po pracy popoludniem. W tygodniu polacze rury. Mysle ze do konca tygodnia jakims popoludniem kopara zasypie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...