Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LukeW

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez LukeW

  1. W sumie ze strony WUG'u nie powinienem mieć problemów z odwiertami ponieważ ta dzielnica jest położona poza granicami byłych i czynnych kopalń. Co do kolektora poziomego to jest to jakieś wyjście ponieważ mam 1200m2 ogrodu, warunki chyba nie najgorsze - woda gruntowa na poziomie 2m, piaski i gliny. Chodzi o to aby żona nie suszyła mi głowy, że nie może zrobić sobie jakiegoś skalniaczka albo posadzić dwóch krzaczków (dużych drzew na pewno nie będzie). Ale może wyjściem z tej sytuacji jest pewne przewymiarowanie DZ? Przy PW z dostępnością i wykonaniem DZ jest najmniejszy problem (i koszt też). Więc generalnie mam taki plan aby po zrobieniu OZC poprosić o przedstawienie ofert na takie trzy warianty i wtedy będę liczył co się bardziej opłaca.
  2. Cześć Adde, No widzisz, możemy czuć się wyjątkowo Fajnie, że odezwał się miki. Daj znać jakie będą rezultaty. W każdym razie do PC (jakakolwiek nie będzie) chcę zrobić bufor i kominek z płaszczem wodnym. Wstepnie myślę o Nibe 1145 ale zobaczę jaka będzie różnica w cenia w stosunku do Atlantica (oczywiście uwzględniając odwierty). Ja wczoraj dopiero złożyłem wniosek o PNB. Jak wszystko się ładnie zgra to ruszam końcem sierpnia. Pozdrawiam.
  3. Witaj Adde, Ja też jestem z podobnej okolicy (20 km od Katowic) i mam praktycznie dokładnie takie samą specyfikację domu jak Ty (a w zasadzie będę miał ponieważ dopiero będziemy zaczynać budowę). Dlatego tez od kilku miesięcy śledzę pilnie dział "Pompy ciepła". Też cały czas się zastanawiam pomiędzy pompą gruntową a powietrzną. Jednak dzisiaj na 90% wiem, że będę chciał zainstalować albo Atlantica albo Nibe. Dlatego zamierzam najpierw wykonać OZC a później zapytać kolegę miki121 jak i w którym miejscu wykonać przepusty aby nie mieć później problemów z przyłączeniem bądź to DZ bądź jednostki zewnętrznej. Oczywiście poproszę go również o ofertę i zobaczę jaka będzie różnica pomiędzy powietrzną a gruntową. Dlatego też z wielkim zaciekawieniem śledzę Twoj temat. Pozdrawiam serdecznie
  4. LukeW

    Willa Aleksandra

    Hej, bardzo fajny projekcik. Podoba mnie się tym bardziej, że my stawiamy Wiktorię tez z Archonu :) A w zasadzie będziemy stawiać ponieważ obecnie jesteśmy na etapie adaptacji. Pozdrawiamy serdecznie
  5. Spoko, szukając działki zwiedziłem dokładnie także tą okolicę, więc po domach w tle można się zorientować. Tym bardziej, że niedaleko Was mieszkają moi rodzice My robimy dopiero adaptację więc szacuję, że PNB uzyskamy w okolicy lipca/sierpnia (będziemy budować Wiktorię z ARCHON'u).
  6. Hej, Dokładnie, po zdjęciach z Dziennika można wywnioskować gdzie dany dom się stawia
  7. To prawie po sąsiedzku My właśnie robimy adaptację. Mamy już także wszystkie inne niezbędne dokumenty poza dokumentacją geologiczno-inżynierską, która także jest w realizacji. Dlatego też właśnie dociągamy media, choć niestety mój zapał skorzystania z projektu kanalizacji został ostudzony przez MPWiK, który odpisał mi, że naszego rejonu ich projekt nie obejmuje.
  8. Aktualnie już robimy adapację ale dzięki za info.
  9. Mam działkę przy Poległych. Teraz załatwiam formalności i zobaczę czy uda mi się w tym roku wystartować. A Ty gdzie? Na jakim jesteś etapie?
  10. Poszukuję konkretnego i sensownego architekta do wykonania modyfikacji i adaptacji projektu. Możecie polecić jakąś pracownię?
  11. Studnie kopane z kręgów czyli wykorzystujace wodę napływową są stosunkowo tanie. W przypadku studni głębinowych trzeba sie liczyć z kosztem około 350 zł za mb.
  12. Wiesz, cena wody swoją drogą. Ale dla mnie ważne jest też posiadanie alternatywy. Nie raz już miałem sytuację gdzie przyjeżdżałem z pracy i akurat była awaria. I ani umyć rąk nie można ani skorzystać z ubikacji. Zrobię sobie bypass pomiędzy instalacją z wodą "czystą" i "brudną" tak aby od biedy wodę ze studni puścić też np. na prysznic. Choć jak "brudna" będzie ta woda ze studni okaże się dopiero po przekazaniu jej do laboratorium. BTW. Zawsze możesz sobie zrobić jakąś modyfikację
  13. LukeW

    Ups... Pierwsza wpadka :(

    Tak jak wspomniałem duża bezwładność PC i ogrzewania niskotemperaturowego mnie nie urządza. PC rozważam do podgrzewania CWU.
  14. LukeW

    Ups... Pierwsza wpadka :(

    No nie jest to "jedyna słuszna" alternatywa (tym bardziej, że mój dom ma jakieś 214m2 + garaż) ale całkowicie zgadzam się z kwestią dobrej izolacji termicznej. Dodatkowo mam zamiar zastosować WM z rekuperacją tak aby w miarę zminimalizować straty energii.
  15. Jeszcze nie mamy ekipy. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu ale mam nadzieję, że niedługo przejdziemy do fazy wnioskowania o PNB. Obecnie podłączamy media. Zastanawiam się nad zainwestowaniem w studnię głębinową jako alternatywne źródło dostarczania wody (choćby do podlewania ogródka, mycia samochodów i rowerów oraz spłukiwania w toalecie).
  16. LukeW

    Ups... Pierwsza wpadka :(

    Tak jak pisałem wcześniej zastanawiam się nad pelletem. Jest trochę czystszy i bardziej sterowalny (oczywiście także trochę droższy od groszku). Jednak chciałbym wcześniej zobaczyć u kogoś jak wygląda codzienna eksploatacja takiego peleciaka. Niestety w moim regionie nie mogę trafić na taką osobę. Do tego będe chciał C.W.U. wspomagane kolektorami lub PC (i tu właśnie skłaniał bym się bardzie ku PC ponieważ jest bardziej niezależna od warunków atmosferycznych).
  17. LukeW

    Ups... Pierwsza wpadka :(

    Wiesz, można rozważać jeszcze pompy ciepła jednak ja nie jestem do nich do końca przekonany. Moja żonka jest ciepłolubna więc muszę mieć możliwość utrzymania w domu temperatury w okolicach 23-24 stopni przy każdych warunkach zewnętrznych. Z drugiej strony jeżeli nie ma nas w domu przez 12 godzin to duża bezwładność c.o. jest dla mnie wadą. Dlatego ja oczywiście planuję podłogówkę ale kilka grzejników też się przyda.
  18. W Ciężkowicach. A Ty? Mam nadzieję, że troszkę się ożywi wraz z wiosennymi roztopami
  19. LukeW

    Ups... Pierwsza wpadka :(

    Mam dokładnie ten sam problem. Dzielnica zgazyfikowana do połowy. Co do ogrzewania węglowego to tez nie chciałbym go stosować i zastanawiam się nad piecem na pellet. Trochę lepsza automatyka, mniejsze wahania jakości paliwa tylko niestety w mojej okolicy nikt nie ma takiego rozwiązania więc nie mam gdzie podglądnąć jak to w rzeczywistości wygląda.
  20. Ja właśnie zakupiłem projekt i zabieram się za jego adaptację. Ponieważ chciałbym ruszyć z budową w tym roku to mam nadzieję, że nasza Grupa się trochę ożywi bo informacje o lokalnych wykonawcach i składach są naprawdę cenne. Pozdrawiam wszystkich
  21. Zdaję sobie sprawę. I w zasadzie do tej pory właśnie nikogo z naszego regionu nie znalazłem na forum dlatego pytam w Grupie Oczywiście ogrzewanie pelletem jest droższe niż groszkiem, jednak tak jak wspomniałem pellet ma kilka zalet dlatego rozważam ten rodzaj paliwa. Może jednak więc ktoś sie znajdzie? Z zakupem pelletu nie ma problemu bo Barlinek ma odział w Katowicach i bez problemu dowożą. Niestety w okolicy brak infrastruktury gazowej dlatego pozostaje mi kotłownia na paliwo stałe lub PC.
  22. Witam wszystkich, Poszukuję osób w naszym regionie, które ogrzewają pelletem. Zastanawiam się nad takim rozwiązanim ponieważ ma ono kilka fajnych zalet w porównaniu do groszku.
  23. Super!!! My też jesteśmy zdecydowani na taras drewniany gdyż bardzo nam się podoba dlatego też dopisuję się do prośby Agatki2106 o zdjęcia konstrukcji :)
  24. LukeW

    Adrenalina!

    Ja też zbliżam się do tego etapu więc POWODZENIA! No i trzymam kciuki :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...