Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

elmariachi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

elmariachi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. elmariachi

    calormatic 430

    "mam cm430, męczę go już drugi sezon są nazwane i działają tak jak napisałem (o ile udało mi się precyzyjnie wyrazić) te opcje: brak, termostat i korekta. jedynie funkcja dokładnie nazywa się na wyświetlaczu "włącz.temp.pok", ekran C10." Położenie opcji zależy od wersji oprogramowania sterownika i w nowszych wersjach C8 to między innymi "Podłącznie pomieszczenia" a opcje to brak, podłacznie, termostat Temperaturę w pomieszczeniach można jeszcze regulować termostatami na grzejnikach. Możemy wtedy niwelować wpływ takich czynników jak ciepło z kominka, słonce itd. Termostat bada temperature pomieszczenia i zmniejsza badź zwieksza zasilanie grzejnika a co za tym idzie steruje pracą kotła. Ktoś już pisał o tym że lepiej sie to sprawdza niż czujniki temperatury wewnętrznej w powiązaniu z pogodówką ponieważ nastawy na grzejnikach można zrobić w każdym pomieszczeniu inne.
  2. Drodzy Emanuelowicze Przeglądamy setki projektów i ciężko się zdecydować. Czy istnieje szanasa aby szczęśliwy posiadacz projektu Emanueli zrobił skany rzutu parteru i poddasza i wrzucił na priva ? Mielibyśmy wymiary i wtedy lepiej można by zrozumieć pewne sprawy. Dziękuję z góry
  3. Saymon Przesunięcie pokoju kosztem połowu tarasu to dobry pomysł, tylko ja wykorzystałbym powstałą przestrzeń na przeniesienie schodów z pokoju. Robię mozolnie nowy rozkład i jak skończę to "wrzucę" na forum pod ocenę. Nikt nie wspomina o kominku a według mnie istotne jest aby można było go wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń na górze, w obecnym miejscu jest to raczej nie możliwe. Kolejna sprawa to funkcjonalność pomieszczeń gospodarczych bo jeżeli ma się działkę i dom to zapotrzebowanie na tego rodzaju pomieszczenia jest duże. Obawiam się że jedno pomieszcenie, które jest w projekcie bedzie za mało nawet gdy ktoś zamierza ogrzewać dom gazem. Ciekawi mnie rownież sprawa garażu. Uważacie że te około 5.10- 5.20 metra wenątrz jest wystarczające na 2 samochody i nie mam na mysli jakiś wielkich samochodów ?
  4. Witam, Również interesujemy się tym projektem z żonką ale chcielibyśmy wprowadzić pewne zmiany. Chcemy zmienić kąt pochylenia dachu, przenieść schody i zwiększyć kuchnię kosztem werandy. W związku z tym czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy projektu mogłby zeskanować rzut parteru i piętra i podesłać mailem ? Z góry dziekuję
  5. Dołączam się do grona wielbicieli ale C131b Delikatny z racji wąskej działki. Może to jest doby pomysł założyć nowy wątek o tym projekcie. Kiedyś interesowałem się wersją c131a ale inna działka była w perspektywie a tu zonk mamy waską działkę i problem z projektem. Czesto spotkałem się z opinią "stodoły" przy projekcie z 2 spadowym dachem. Co o tym sądzicie ?
  6. Justa, Dzięki za słowa otuchy. Wybór projektu to bardzo ważna sprawa i trzeba się dobrze zastanowić zanim się na coś zdecydujemy bo można się wpakować - święta racja. Zastanawiamy się nad projektem idywidualnym ale ma to też swoje wady. Pierwsze primo to cena, wiadoma jest wyższa choć można porozumieć się z jakąś pracownią aby ten projekt stał się projektem ogólnodostępnym czyli wszedł do katalogu projektów oferowanych przez pracownię i wtedy cena bedzie niższa. Drugie primo nie jestem osobą doświadczoną w budownictwie i obawiam się że projekt indywidualny może być obarczony wadami konstrukcyjnymi, które trudno wyłapać na etapie projektu. Projekty istniejące i zrealizowane są obarczone trochę mniejszym ryzykiem.
  7. Ze szkiców rzutów, które dostałem z pracowni wynika że z garażem 2 stanowiskowym szerokoś wzrasta do 16 metrów. Trochę dużo. Ten dach też tani raczej nie będzie. Kurcze co się człowiek oswoi z projektem to później wychodzą różne kwiatki, zaczynam mieć tego dosyć. Wszystkie projekty jakie biorę lub brałem pod uwagę to przy moich wymaganiach z których nie mogą zrezygnować czyli 2 stanowiskowy garaż, 1 sypialnia na dole, co najmniej 2 pomieszczenia gospodarcze i zadaszony taras powodują że mają dużą powierzchnię zabudowy i bardzo skomplikowany dach. Może po prostu zrezygnować z takich i zastanowić się nad takim jak ten http://www.projekty.murator.pl/search_results_x.html?symbol=&nazwa=Delikatny&powierzchnia=&kondygnacja=&x=42&y=5[/url]. Może nie jest taki piękny, małe wymiary ale praktyczny.
  8. i jeszcze jedna sprawa, wejście do garażu jest bezpośrednio z hallu a to za sobą niesie pewne problemy jak spaliny i to że garaż jest raczej nie ogrzewany. Lepiej by bylo ja by był jakiś "bufor" pomiędzy drzwiami do garażu a częścią mieszkalną np w postaci pomieszczenia gospodarczego. Sam juz nie wiem.
  9. Witam, Justa widzę że podobają się nam podobne projekty i często widzę twoje wypowiedzi na forum przy projektach na ktore zwracam uwagę. Powiem ci szczerze że mam już dosyć szukania projektów bo zawsze jest jakieś ale i dobrze by było coś w końcu wybrać. brrrr Z twoich wypowiedzi wynika że masz wjazd na działkę z północy, to tak jak ja... Przyglądam się temu projektowi i dla mnie to raczej by bylo lustrzane odbicie i garaż 2 stanowiskowy. Tylko ile to zajmie miejsca ? z tego co wiem to dobrze miec garaż 2 stanowiskowy o szerokości 6 metrow aby w miarę swobodnie się czuć. Pozatym kąt nachylenia dachu, ciekawi mnie czy można go zmienić ? Masz może jakieś informacje z pracowni na ten temat ? Dzięki
  10. Witam, Adrozek czego dowiedziałeś na temat przeróbek ? Temat mnie interesuje o tyle że zastanawiam się nad tym projektem ale również z garażem na 2 stanowiska. W przypadku dachu 2 spadowego nie powinno być z tym problemu. Dzięki
  11. Projekt jest bardzo ładny. Sami z żoną sie zastanawiamy nad nim, ale oczywiście z paroma modyfikacjami. Pokój dzienny jest troszeczkę za mały, ubikacja na dole do likwidacji. Poza tym chyba trzeba wstawić w dachu lukarnę bądź lukarny aby zwiekszyć powierzchnię pokojów na górze.
  12. Dzięki za wyjaśnienia i podpowiedzi. Najgorsze jest to że szukamy działki od dość dawna i ta nam się podoba. W Krakowie nie jest łatwo znaleźć coś interesującego. Na mój chłopski rozum te grunty nie są aż tak bardzo złe najgorsza jest ta woda. No ale cóż trzeba jakąś decyzję podjąć. Myślę że po konsultacji z jakimś konstruktorem bedzie łatwiej a przy okazji nie znacie jakiegoś "dobrego" konstruktora w Krakowie bądź bliskiej okolicy i ile taka porada może kosztować ? Dzięki
  13. A co to znaczy podłoże uwarstwione ? Kurcze żeby taki dylemat człowiek miał z działką aż strach pomysleć co bedzie podczas budowy. Kiedyś nie było badań geologicznych i ludzie budowali domy stoją po dziś dzień.
  14. Tak jestem jescze przed kupnem działki i dlatego mam dylematy co zrobić. A fachowiec faktycznie by sie przydał może jest wstanie powiedzieć przybliżony koszt prac związanych z takim podłożem. Dziwię się tylko dlaczego grunty są słabonośne przecież 2 pierwsze warstwy to piach a piach wydaje się być nośny... Może się tylko nie znam. przeglądając forum odnośnie płyt fundamentowych widzę że to nie jest łatwy temat, choć sam osobiscie bym sie do tego skłaniał. Czy liczyłeś róznicę w cenie pomiędzy płytą a ławami pomijając fakt że oczywiście w niektórych przypadkach można zastosować tylko płytę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...