Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kons18

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O Kons18

  • Urodziny 17.03.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kons18's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam.Prace przy ociepleniu idą do przodu.Między krokwiami jest 15cm ursa 0,35,drugą warstwą będzie knauf 10 cm 0,35.Mam pytanie czy na poziomej części sufitu mogę zrezygnować z izolacji pod jętkami jeśli między nimi mam 15 cm i nad nimi także ? Podyktowane jest to tym, że pod jętkami zmieści się tylko 5 cm wełny ze względu na wysoko osadzone okna połaciowe.
  2. Kons18

    Folia paroizolacyjna srebrna

    Trzeba tak ułożyć drugą warstwę wełny aby nie obciążała folii.
  3. Witam.Wiele osób stoi przed problemem wyboru folii paroizolacyjnej.Obecnie sprzedawcy proponują srebrne folie które rzekomo mają odbijać ciepło do pomieszczenia.Jak wiadomo aby się to stało między płytą a folią musi być dystans.Odkupując wczoraj wełnę mineralną na pewnej budowie zauważyłem taką właśnie folię przyklejoną na stelaże,a na niej przykręcone dystanse z płyt gk. Rozwiązanie według mnie bardzo dobre.Mianowicie jeśli naprawdę ta folia ma odbić jakieś ciepło to w tym przypadku go odbije.Ja jednak dostrzegam ważniejszy aspekt takiego rozwiązania : dystans między folią a płytą pozwala na bezinwazyjny montaż oświetlenia punktowego.Według mnie nie niszczymy foli i nie trzeba stosować patentów z doniczkami,rurami 160 itp.Ciągłość izolacji zostaje zachowana bo nie niszzcymy folii ani wełny.Pytanie tylko czy taka szczelina (1,25cm) jest wystarczająca dla halogenów ?
  4. Dzęekuję za odzew.Zdjęcie przedstawia dokładnie moją sytuację z przedścianką.Czyli tak jak myślałem będę kładł paroizolację od strony pomieszczenia.Zastanawiam się co dać z drugiej strony przedścianki aby wełna się trzymała ?Myślałem o foli paroprzepuszczalnej.Czy to dobry pomysł ?
  5. Witam.Zabrałem się za ocieplanie poddasza.Czy dobrym pomysłem będzie ocieplenie skosów od samej murłaty aż do szczytów oraz ocieplenie przedścianki która dopiero powstanie i będzie mieć wysokość 130 cm.Chciałbym tak zrobić zamiast kłaść wełnę na posadzce za przedścianką.Jak wykonać paroizolację w przedściance ?Czy wystarczy od strony mieszkalnej ?Chcę zamknąć tam wełnę od strony mieszkalnej płytami g-k a od strony murłaty płytami OSB.
  6. Witam.Po wykonaniu ocieplenia wreszcie przyszedł czas na zabudfowę kominka.Tak aby w zimę trochę grzało a na wiosnę się wykończy.Pacjent to Hitze Albero 11kW RGH.Wrzucam kilka zdjęć.Wkład stoi już na miejscu i tu mam kilka pytań. 1.Jak widać wkład jest przesunięty względem komina,czy kolano nastawne załatwi tu sprawę ? 2. Odległość od wylotu wkładu do komina wynosi 1m. Czy na takiej odległości zmieszczę szyber oraz radiator ? Czy lepiej z radiatora zrezygnować ? 3.Czy uszczelniać "pustkę" widoczną na zdjęciu przy wlocie do komina ?Jest tam już przejście ze sznurem ceramika-stal,podczas tynków zostało zabezpieczone rurą osłonową i trochę niedokładnie jest to otynkowane.Czy ma sens to uszczelniać,jeśli tak to czym ?Czy wystarczy sama płyta krzemianowa przyklejona na całej ścianie i z wyciętym otworem na rurę (fi 200) ? 4.Kanały DGP : mianowicie jak widać na zdjęciu już wcześniej sobie przygotowałem - jest ich 5.Kominek będzie zabudowany aż po sufit,kanały wychodzą ze stropu.Na jaką odległość ich obniżyć ?Czy dać je nad sam wkład,czy wystarczy 0,5-1m od stropu ? Pozdrawiam i czekam na rady.
  7. Dziękuję za odpowiedź kolego Pytajnick. Piszesz to z własnego doświadczenia ? Ocieplałeś sam czy może jesteś wykonawcą ?Szczerze mówiąc początkowo myślałem o klejeniu na klej z puszki i rzeźbienie w styropianie.Mam zrobioną samodzielnie maszynkę elektryczną.Co do doświadczenia to jak na razie ociepliłem jakieś 20 m2 stropu pod tarasem właśnie na piankę.Było ciężko,trzeba było podkładać płyty ale jakoś dałem rady.Czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć o metodzie na klej z puszki przy takich nierównościach?
  8. Dzięki za odpowiedź.Skłaniałem się właśnie na klej w puszce ze względu na łatwość aplikacji,jednak po zmierzeniu ścian widzę że chyba klej z worka będzie lepszym rozwiązaniem.Może ktoś jeszcze się wypowie z własnego doświadczenia ?
  9. Witam.W przyszłym tygodniu zabieram się za ocieplenie ścian zewnętrznych.Styropian to Swisspor Lambda Plus 032 20 cm.Stoję przed wyborem na co kleić ?Ściany wymurowane prosto,ale przeraża mnie duża ilość słupów żelbetowych.Niektóre z nich odstają od ściany od 0,5 do 1 cm.Podobnie jest ze stropem pod ścianką kolankową.W niektórych miejscach jest wybrzuszony.Czy takie odchyły eliminują możliwość klejenia pianką ?Kilka zdjęć dla zobrazowania.
  10. Nie zrozumiałeś.Sam przewód kominowy to będzie orginał z wkładem i wełną. Natomiast kanały wentylacyjne chcę wykonać z gazobetonu.
  11. Witam.Przeglądając ostatnio ofertę kominów systemowych zauważyłem że są bardzo drogie.Wpadłem na pomysł aby kupić tylko kanał dymowy komina systemowego,natomiast kanały wentylacyjne(mam ich sporo) wykonać z betonu komórkowego.Tzn przygotowałbym sobie bloczki z wywierconymi otworami odpowiedniej średnicy i stawiał jak komin systemowy.Rozwiązanie wd. mnie dużo tańsze.Czy ktoś stosował podobne rozwiązanie?
  12. Ale czy koniecznie znowu 2 razy papa?Czy np starczy już folia.Pytam,ponieważ w projekcie nie mam nic o takiej izolacji.Jak z piętrem,również należy dać?
  13. Witam.Jestem na etapie wykonywania stropu nad piwnicą.Zastanawiam się czy układa się izolację poziomą pod murami parteru?Na ławach dawałem 2x papę na lepiku,czy tu również jest to konieczne?
  14. Czy ja wiem czy standard?ławy 65 cm szerokości,zbrojenie 6x16.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...