Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zachari

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Zachari's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Najlepiej specjalny kabel wielorzyłowy oferowany w formie plecionki. Firmy handlujące asortymentem do budowy instalacji mają taki w swojek ofercie. Moja rada jest taka abyś nigdy nie stosował kabli telefonicznych, tych z pojedyńczym drucikiem, bo zaraz go szlak trafi. Na instalacje 4 sek. potrzebujesz kabla 5 żyłowego + ewentualnie 2 żyły na czujnik opadu deszczu. Można to zrobić na dwa kable ale po co się bawić. Pozdrawiam. Kabel włóż w peszel, tak będzie bezpieczniej. Pozdrawiam
  2. Zgadza się tylko biały cement nie wszędzie będzie pasował barwą. Piaskowce są różnych kolorów od białego do ciemnobrązowego. Poza tym jaki sens jest robić jasną fugę na bazie białego cementu na posadzkach?
  3. Łąka kwietna na takim obszarze do dopiero byłby postrach. Bez urazy ale dziwi mnie chęć zakładania jakiegokolwiek ogrodu jeśli się nie ma choć chwili czasu dla niego. Pozdrawiam.
  4. Moim zadaniem jak oświetlać to subtelnie. Nie robić z ogrodu lotniska. Można wyeksponować kilka interesujących roślin przez iluminację, np. doświetlając od spodu. Montujesz czujnik zmierzchu, żarówki energooszczędne (5w), ogród możesz podzielić na sekcje na "esach". Światła z których będziemy korzystać ciągle i tek które mogą pracować okazjonalnie na innym "esie".Kabel typy YKY 3 x 1.5mm zakopany na min. 0.5m.W moim przekonaniu w zupełności wystarczy. Jest miło, ładnie i praktycznie. Wkwestia fasonu lamp wg uznania i dominującego stylu na ogrodzie i w domu. Pozdrawiam
  5. To jest mniej więcej tak: masz do wyboru kupić Daewoo Matiz'a za 2000.00 i Mitsubishi Pajero za 215 000.00. Czy czujesz się oszukana przez Mitsubishi że tyle kosztuje? Ludzie no nie dajmy się zwariować. Trawnik można zrobić za 4.00 / m2 i za 12.00/m2. Jak myślisz z którego będziesz zadowolona bardziej. Jeśli twierdzisz, że ta tańsza oferta jest taka super to poparz choć przez moment na pracę tej tańszej ekipy. Może się okazać, że w efekcie zapłacisz dwa razy za swój ogród. Mam jednak nadzieję, że tak nie będzie. Na materiałach można tak przyoszczędzić, że cena wyjdzie bardzo kusząca a ty i tak się raczej nie zorientujesz na początku, że nie dali tego i tamtego. Pozdrawiam.
  6. Jak klient jest konkretny to nie ma problemu z wyceną. A jak kombinuje, targuje sie o pare złotych, ma wątpliwości, sam nie wie czego chce, nie ma koncepcji to niestety tak często się kończy. A potem wielkie rozczarowanie. Wykonawca takich klientów wyczówa na kilometr i czasami szkoda sobie zawracać głowę. Nie jest to regółą ale w większości przypadków do tego się sprowadza. Więc proszę także o wyrozumiałość dla wykonawców. Pozdrawiam.
  7. Moim zdaniem nie ma średniej ceny. Im drobniejszy kamień tym drożej. Jeśli duży i trudny w obróbce, tekże łatwo nie będzie. Sam kupisz kamień... nie zawsze będzie się na nim łatwo pracować, więc cena idzie w górę. Wiele dylematów. Najtańsze w kosztach ogrodzenie nie koniecznie są ładne a te stawia się z założenia na długi lata. Pozdrawiam.
  8. Wszystko fajnie na początku a potem już nie jest to taka egzotyka i radość jak na początku. Wielu osobom nie bardzo się chce pielęgnować regulatnie swoje tarasy. Potem taras wygląda jak wygląda. Pozdrawiam.
  9. Granit niezależnie od postaci jest w mojej opini jednym z najładniejszych dostępnych materiałów. A czy łupek czy kostka? Oba ładne, a efekt uzależniony od innwencji i fantacji wykonawcy. Pewnie, że obsługa w zimie nie jest taka jak kostki betonowej ale coś za coś.
  10. Dylatacji nie widać, zbrojenie pewnie marne, beton oszczędny. W przypadku takiego ogrodzenia wystarczy, że tylko słupki zrobisz na 1-1.2m a cokół w formie "pływającej" - płytko zagłębione. Ale warunek... na materiale oszczędzać nie można. No i dylatacja każdego złupka względem cokołu. Takie lekkie ogrodzenie musi pracować i po to jest robione. Pozdrawiam.
  11. Fuga to bardzo istotna sprawa. Ja osobiście wykonałbym ją w stosunku 1:1 piach - cement. Jeśli jest odpowiednio ciepło na zewnątrz to robisz konsystencję śmietany i za pomocą jakiegokolwiek naczynia z "dziubkiem " zalewasz wszystkie fugi. Za parę chwil fuga zacznie twardnieć, piaskowiec też swoje zrobi po pochłonie trochę wilgoci z zaprawy i wówczas odcinasz naddatek zaprawy z fugi i ją ładnie wygładzasz. I tak po koleji. Technik jest pewnie kilka ale sam musisz zdrcydować. Pozdrawiam.
  12. Piękna i żmudna robota. W moim przekonaniu w przypadku cokołów także pokusiłbym się o taki układ kamienia jak na słupkach. Pozdrawiam.
  13. Witam. Słupki rzeczywiście wykonujesz tak, że najpierw układasz kostkę a potem zalewasz środek. Ja osobiście wykonał bym nieco szerszy słupek, bowiem będą problemy z zachodzeniem na siebie kostek przy tak krótkim odcinku a po drugi nie wiem czy będzie to ładnie wyglądało. Kostka granitowa to piękny materiał ale w moim przekonaniu nie koniecznie na ogrodzenia. Ale to tylko moje odczucie. Pozdrawiam
  14. Wszystko ładnie, pięknie tylko aby ten taras cieszył nas długo a co za tym idzie był pielęgnowany. Czasem zdarza się tak, że na początku jest fajnie a potem już żyje własnym życiem i niszczeje choć by był z peruwiańsko-japońskiego drewna;) Cóż, proza życia...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...