Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jannusz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Jannusz's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, chciałbym poprosić o opinie o o tym projekcie: http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=361&opcja=opis Podobają nam się takie klasyczne proste domki, szczególnie że ich zaletą są koszty budowy, w porównaniu z bardziej wymyślnymi konstrukcjami. Oczywiście wprowadzilibyśmy kilka zmian w projekcie. 1. Przeniesienie łazienki w miejsce pokoju 7, dzięki czemu powiększy się salon jak również łazienka bo ta w planie jest trochę za mała, myślę że 6-7m. byłoby ok., dzięki temu salon powiększyłby się do ponad 30 m. a kosztem dotychczasowego położenia łazienki powiększą się pokoje. 2. adaptacja poddasza, czyli od razu pomyśleć o oknach dachowych i ewentualnie zastanawiam się nad loggią od strony wschodniej (dom będzie frontem na południe). Do tego garaż wolnostojący: http://projekty.muratordom.pl/garaz?IdProjektuG=19 ten mi się podoba , z tym że byłby jednostanowiskowy, w drugiej części byłby warsztat, także wzdłuż poszłaby ścianka działowa, zmieniłby się układ drzwi wew. i okien. Ciekaw jestem Waszych opinii, może ktoś buduje ten lub podobny dom ?
  2. Witam, jestem w trakcie wykańczania łazienki w nowooddanym mieszkaniu. Proszę o poradę odnośnie ułożenia glazury pod (za) grzejnikiem łazienkowym. Grzejnik to taka typowa łazienkowa grzejniko- suszarka, zawieszony na wysokości ok. metra od podłogi. Na tej wysokości wychodzą ze ściany rury doprowadzające wodę do któeych przykręcony jest grzejnik. Grzejnik do ściany jest przykręcony czterena śrubami pod któr są podłożone kawałki płyty g-k, tak, aby zachować odstęp od ściany żeby można było położyć płytki. Po poluzowaniu śrób o odkręceniu grzejnika od rury można go wyjąć do góry, tak to jest pomyślane. Obawiam się jednak że w grzejniku jest woda ( i w rurach też) więc nie bardzo wiem jak się do tego zabrać żeby nie narobić sobie szkód. Bardzo proszę o instrukcję
  3. Witam serdecznie, mam taki pomysł: Chciałbym zrobić wnękę na wannę, ściana wzdłuż której ma stać wanna ma 220, wanna ma mieć 1,60 albo 1,7, chciałbym postawić scianę tak, aby uzyskać wnękę na wannę, czyli ściana miałaby 0,70 szerokości i wysoka byłaby do sufitu. Dzięki temu uzyskan wnękę w której łatwo będzie mi zrobić jakieś połki itp. Od strony wanny ścianka ma być oklejona glazurą, musi również utrzymać suszarkę do prania, z drugiej strony będą półki. Proszę o informację jak taką ściankę wykonać aby była bezpieczna, czy trzeba stosować jakieś wzmocnienia ? Będę wdzięczny za wszelkie porady.
  4. Dziękuję wszystkim za cenne uwagi i przestrogi, chyba musimy wszystko jeszcze raz przemyśleć, czy damy radę to udźwignąć, czy nie poszukać czegoś w ciut lepszym stanie. Ps. Geno, na czym polega test z szybką i gibsem ?
  5. Dom stoi na Mazurach, wśród lasów i jezior gdzie o górnicze szkody byłoby niezwykle trudno ) Natomiast stoi na lekkiej skarpie, co mogło mieć jakiś wpływ na jego "pracę". Znajomy mnie pociesza że pewnie co miało osiąść to osiadło, zreszą pęknięcia nie są wielkie, z drugiej strony są te klamry...co prawda cale zardzewiałe, wygląda że stare. Nie wydaje mi sie aby dom miał sie nagle rozpaść na dwie połówki ) w końcu już 70 lat stoi.
  6. Witam serdecznie, może są na forum osoby które nie budowały nowego domu, ale kupiły stary z myślą o adaptacji. Będę wdzięczy za wszelkie praktyczne rady i przestrogi. Znalazłem dom w odpowiadającej mi okolicy, poniemiecki z 35 roku, z pustaków otynkowany. Z zewnątrz jest opasany metalowymi klamrami, ponieważ pojawiły się pęknięcia, klamry wg. zapewnień sprzedającego były założone 40 lat wemu, w momencie gdy jego ojciec kupił dom. Zapewnia że od tamtej pory się nie powiększyly. Facet sprawia bardzo pozytywne wrażenie, więc jestem skłonny uwierzyć, lecz pewności nie mam. Dom ma ok 60-70 m. parteru + piętro ze skosami i jeszcze niziutki stryszek. Do tego piwnica na całości. W środku zaniedbany (od kilku lat nikt nie korzystał) do solidnego remontu, ale podłogi (deski) na moje oko w dobrym stanie. W dobrym stanie również krokwie, dach się nigdzie nie zapada, ubytki w dachówce są niewielkie. W domu nie ma wody, studnia wywiercona jest na podwórku tylko trzeba górę dokupić by było czym pompować. Do wodociągu jest ok. 30-50 m. , kanalizacja ma być robiona w tej wsi za dwa lata (fundusze UE), mój niepokój budzi jedynie fakt, iż dom leży na małej skarpie, lekko poniżej drogi biegnącej przez wieś. Czy to nie oznacza jakichś dodatkowych kosztów, pompy jakiejś czy co ? I ile to może kosztować? Ile może kosztować "orurowanie" domu, chodzi o doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków. Planujemy łazienkę w piwnicy, kuchnie i kibelek na parterze i małą łazienkę na piętrze. Wskazana pewnie by byla również wymiana instalacji elektrycznej która z pewnością jest bardzo stara. Należałoby również z pewnością zacząc od dachu, zdjąć dachówkę, dokładnie oglądnąć krokwie i deski , wymienić wadliwe deski obić papą (nie ma) i położyć od nowa dachówkę wymieniając uszkodzone elementy. Dodatkowo chcielibyśmy zrobić na dachu ze dwa okna. Bardzo proszę o informację ile taka operacja moglaby kosztować . Bedę wdzieczy za wszelkie informacje i możliwe koszty, do końca tygodnia musimy dać odpowiedź i mamy straszliwą gonitwę myśli, z jednej półkuli atakują "za", z drugiej odpwiadają "przeciw" a decyzja z tych życiowych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...