Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zapewne

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

O zapewne

  • Urodziny 15.05.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

zapewne's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Odradzam zakupy w tej firmie. Tragiczny kontakt ( p. łukasz nie raczy odebrać ani jednego telefonu a próbowałam ze sto razy!), opóźnienia w dostawach, braki w dostawach, obietnice, że dowiezie brakujący towar. Masakra! Jeżeli ktoś ma ochotę codziennie jeździć do Zabrza, żeby dowiedzieć się, co z jego zamówieniem to ta firma jest dla niego. Najgorsza wtopa w trakcie całej budowy - nie warta tych 300zł, które zaoszczędziliśmy na drzwiach i panelach ( a wydaliśmy na wizyty w Zabrzu i odbiory osobiste towaru).
  2. zapewne

    Kominek do salonu

    Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ponieważ kominek u nas nie jest głównym źródłem ciepła i tym samym wybrałabym go jeszcze raz.
  3. zapewne

    Kominek do salonu

    Trochę prawdy w tym jest. Łączenie nie jest 100% szczelne.
  4. zapewne

    Kominek do salonu

    Mam u siebie kominek Zibi lewy BS. Jestem bardzo zadowolona.
  5. Witam, mam problem z wyborem paneli do salonu listw przypodłogowych oraz drzwi wewnętrznych. Uważam, że już trochę za bardzo namieszałam z kolorami drewna i chciałabym to trochę uspokoić. Okna i drzwi zewnętrzne oraz parapety sa w kolorze złotego dębu, blat w kuchni dąb canyon, boki i doły mebli kuchennych trochę jaśniejsze. Płytki takie same są w kuchni jadalni i korytarzu - arkesia beige. Chciałabym panele do salonu zakupić jasne, może dąb sudański z krono? listwy przypodłogowe w kolorze jesionu i drzwi wewnetrzne też jesion (np. z dre). Czy to bedzie pasować? Jakie listwy przypodłogowe - będą wszędzie i na panelach i na płytkach?
  6. Bardzo podoba mi się podłoga w salonie, a dokładnie jej kolor. Co to?
  7. Witam, przygotowuję się do położenia płytek na parterze. Ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni. Chcemy położyć te same płytki (gres 60x60cm) w 4 pomieszczeniach na parterze. I tutaj jest problem. Mamy zrobioną dylatację w wylewkach przy ścianach i (tam znajduję się taśma dylatacyjna) oraz kilka dylatacji pomiędzy pomieszczeniami (cienkie pęknięcia zaznaczone na zielono). Chcemy położyć płytki tak, by stanowiły jednolitą całość. Co zrobić z dylatacjami pomiędzy pomieszczeniami? Czy można przykryć je płytkami? Czy trzeba dawać w miejscu dylatacji listwy? Czy wystarczy fuga elastyczna lub silikon w kolorze fugi? Czerwona linia pokazuje gdzie chcemy zrobić przejście z paneli na płytki, i tutaj jak najbardziej mogę zaakceptować jakąś listwę, natomiast absolutni nie chcę dawać kolejnej listwy w pomieszczeniu nr 3. I też wolałabym pominąć listwy w przejściach. Proszę o porady.
  8. Tak, wełna 20cm + płyty g-k. Po podłodze 220 m2.
  9. Pod koniec roku dowiedzieliśmy się, że niestety faktury z kolejnych lat nie będą mogły zostać odliczone i nie dostaniemy zwrotu podatku. Postanowiliśmy więc kupić wszystko to, na co nam starczyło funduszy. Kupiliśmy okna dachowe, wełnę mineralną na ocieplenie poddasza, rynny i podbitkę, przydomową oczyszczalnię ścieków i armaturę łazienkową. Zaczęliśmy również załatwiać wszelkie formalności potrzebne do kredytu i pomału przymierzaliśmy się do zakupu okien i szukania ekip.
  10. zapewne

    rok 2013 - SSO

    Kolejny rok udało nam się zakończyć na stanie surowym otwartym. Zaczęliśmy od ubijania piasku na fundamentach (po zimie wyglądało naprawdę dobrze, ale na wszelki postanowiliśmy to dodatkowo ubić), następnie wylanie płyty fundamentowej a potem w górę. Do murowania ścian wynajęliśmy murarzy, natomiast kominy zrobiliśmy sami. Strop teriva, układany samodzielnie. Dach z dachówki ceramicznej również robiony przez moich mężczyzn. Najwieksze koszty na tym etapie to: beton - płyta fundamentowa 1600zł murarze 4000zł pustak Porotherm 25 + 11 P+W 13300zł kominy 6900zł beton strop 3700zł strop teriva 6300zł dachówka + akcesoria dachowe 15500zl drewno na konstrukcję dachu 7000zł
  11. Pustak porotherm 25 + 12 cm styropian grafitowy 032. Poddasze ocieplone wełną mineralną 15cm 034 + 5cm na zakładkę 039. Okna 3 szybowe. Dom z poddaszem użytkowym i garażem, 192 m2 powierzchni użytkowej.
  12. W 2012 roku rozpoczęliśmy budowę. Czyli standardowo: humusowanie (czy jak to się tam nazywa), wytyczeniu budynku na działce, kopanie fundamentów, deskowanie, zbrojenie, wylewanie ław, murowanie, izolowanie i zasypywanie. Nie wylaliśmy płyty fundamentowej, bo chcieliśmy, żeby przez zimę piasek w fundamentach dobrze osiadł. W między czasie zrobiliśmy przyłącze wody do działki a potem do domu, ogrodziliśmy częściowo działkę, wyrównaliśmy teren i to chyba było wszystko. Prawie wszystko robiliśmy sami, oprócz murowania - tutaj zainwestowaliśmy w jednego murarza, który powyprowadzał nam kąty. Z większych kosztów, które ponieśliśmy przy fundamentach to: pręty+ strzemiona ok. 1700zł beton B20 na ławy 4750zł bloczek betonowy ok. 4400zł murarz 900zł koparka 1100zł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...