Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Asiek77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O Asiek77

  • Urodziny 09.05.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zielona Góra
  • Kod pocztowy
    65-001
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Asiek77's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. My również początkowo byliśmy zdecydowani na okna drewniane z nakładka aluminiową-budujemy dom o nowoczesnym charakterze i takie okna wydawały się nam idealne. Niestety fakt, że okna te zaleca się montować dopiero po tynkach wewnętrznych i po wylaniu posadzek, zniechęcił nas do tego rozwiązania. Poza tym, w systemie z nakładkami aluminiowymi jest problem w balkonami HS i to właściwie zadecydowało już o zmianie naszych planów. W tej chwili rozważamy dobre okna pvc lub aluminiowe...aczkolwiek te ostatnie wydają się mi zbyt industrialne.
  2. Charlie, bardzo dziękuję za odpowiedź. Nadal jednak nie jest dla mnie jasna kwestia zabezpieczenia powierzchni pod nakładką aluminiową przed działaniem warunków zewnętrznych takich jak wilgoć. Zachowanie dylatacji pomiędzy nakładką alu, a ramą okna pozwala jedynie na swobodny obieg powietrza. Co jednak z konserwacją? Przecież standardowe okna drewniane trzeba co jakiś czas konserwować, by przedłużyć ich żywotność. W przypadku okien z nakładką aluminiową, nie ma tej możliwości. Co to oznacza dla ich użytkowników? Czy okna te są w jakiś sposób bardziej zabezpieczone czy może produkt ten jest na tyle krótko na rynku, że tak naprawdę nie wiadomo co się z nim stanie po kilku latach użytkowania?
  3. Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów:-) Jesteśmy na etapie ścian parteru i stropu, no i chyba najwyższy czas poważnie zabrać się za temat okien. Bardzo podobają nam się okna drewniane z nakładką aluminiową, pasują też rewelacyjnie do nowoczesnej stylistyki naszego domu. Czy macie doświadczenia z takimi oknami? Obawiam się, że pod aluminiową nakładkę może zaciekać woda lub może zbierać się tam wilgoć, a to w efekcie doprowadzi do uszkodzenia drewnianej ramy i dramat gotowy. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje i podpowiedzi.
  4. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Projekt mam zakupiony w Archonie, więc mam wszystkie dane. To o czym piszesz jest oczywiste, ale w projekcie mam dachówkę Marsylkę, a ponieważ dom utrzymany jest w nowoczesnym klimacie, chciałabym zastosować dachówkę płaską. Czy na to też potrzeba zgody projektanta?! Chyba nie... Naczytałam się o dachówce płaskiej i o tym jak bardzo jest wymagająca w montażu i stąd prośba o pomoc. O dziwo wszyscy fachowcy z którymi rozmawiałam cieśle czy też dekarze jak zwał tak zwał-zwykle są to firmy działające kompleksowo-mają sprzeczne teorie na temat kładzenia tej dachówki i nie zasłaniają się tym co w projekcie, wręcz przeciwnie, każdy ma swoją wizję prawidłowej więźby. Ponoć na dachówce falistej łatwiej ukryć ewentualne niedoskonałości samej więźby, z płaską już ten numer nie przejdzie. Pytanie nadal pozostaje: kombinować coś z więźbą czy mimo zmiany dachówki, pozostawić taka jak w projekcie?
  5. Witam serdecznie, szukałam, szukałam i nie znalazłam Bardzo proszę o radę, bo już zgłupiałam. Jeden dekarz twierdzi, że drewno na więźbę pod dachówkę płaską może być lite i "prosto z lasu", inny z kolei mówi, że płaska dachówka jest bardzo wymagająca i drewno musi być podsuszane, inaczej będzie lipa, trzeci, że tylko drewno klejone . A ja już zwariowałam...i to na samym początku budowy...co będzie później? Pomocy!!! Czy ktoś z Was kładł lub zamierza położyć dachówkę płaską i zna odpowiedź na moje pytanie? Liczę na Wasze doświadczenie, z góry bardzo dziękuję za poradę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...