Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Python28

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O Python28

  • Urodziny 04.03.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ropczyce
  • Kod pocztowy
    39-100
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Python28's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Piec gazowy już mam więc raczej na nic mnie już nie namówią Mam piec 2-24 kW Termetu. Tak mi się właśnie wydawało że te mieszalniki są zupełnie nie potrzebne, u mojego ojca jest podobna powierzchnia z tym że tylko parter i żadnych mieszalników nie ma a wszystko hula jak należy. On mi tłumaczył że pompa która jest w piecu nie da rady pompować takiej ilości wody na dwóch kondygnacjach i to mnie troszkę zaniepokoiło. Chociaż zasada działania mieszalnika w żaden sposób nie pomagała by pompie pompować wody, dlatego postanowiłem zapytać tutaj. Ten "specjalista" nie zatrzymał się dawno temu bo to młody człowiek w okolicach 25 lat tak że jakiejś wiedzy z przed lat raczej nie posiada. Co do wątku o podłogówce to owszem znalazłem ale przebrnięcie przez ponad 100 stron jest dość czasochłonne, myślałem że może tutaj uda mi się na szybko coś dowiedzieć, i udało się
  2. Witam wszystkich, zabieram się właśnie za centralne ogrzewanie znalazłem wykonawcę w dobrych pieniądzach, ale jak to w życiu to co tanie nie koniecznie musi być dobre. Wykonawca to młody człowiek i chyba jeszcze mało w życiu widział, a może widział tylko ja mam inne zdanie. Mam domek 140 m2 domek ma dwie kondygnacje, wybudowany jest z betonu komórkowego klasy 400 ma założone okna Passivline, ogrzewany będzie piecem gazowym kondensacyjnym w całym domu będzie ogrzewanie podłogowe. Pytanie moje brzmi czy potrzebne są rozdzielacze z mieszalnikami, bo specjalista twierdzi że bez mieszalnika nie będzie prawidłowo ogrzany dom, ile pętli wykonać w danych pomieszczeniach i jak gęsto rozmieścić rurki żeby miało to ręce i nogi.
  3. Python28

    Wybor welny

    Już kupiłem toprock 200 25zł za m2 i superrock 100 12,8zł mam nadzieję że taki zestaw spełni moje oczekiwania i będę z tego zadowolony.
  4. Python28

    Wybor welny

    I jak nikt nie ma nic do powiedzenia w powyższym temacie?
  5. Python28

    Wybor welny

    Jeśli to pytanie to odpowiem że nie myślę na razie o remoncie bo jeszcze nie skończyłem budowy . I zapytam gdzie tkwi błąd który dyskwalifikuje remont?
  6. Python28

    Wybor welny

    Witam wszystkich i ja stoję przed wyborem wełny mineralnej, potrzebuję ocieplić dach na zamieszkałym poddaszu i to pojawia się problem bo jest dość duży wybór o różnych parametrach. U mnie przewidziałem 20 cm wełny między krokwie i w poprzek jeszcze 10 cm. Najlepsze parametry ma wełna Rockwool toprock bo ma współczynnik przenikalności cieplnej 0,035W/mK co przy mojej grubości ocieplenia da mi jakieś 1,2W/(m²K) troszkę gorsza izolację zapewni mi wełna isover, bo przy tej grubości jakieś 1,3W/(m²K), najgorszy parametr przenikalności cieplnej uzyskam wełnę mineralną knaufa w granicach 1,4W/(m²K). Za tymi parametrami izolacyjnymi idzie również cena Rockwool mogę mieć za 31,60zł 200mm i 14,20zł 100mm, isover 19,61zł 200mm i 10,42zł 100mm, knauf 12zł 200mm i 7zł 100mm. Ktoś może mi doradzić czy wybór najdroższej opcji z parametrem lepszym o 0,1W/(m²K) od następnej będzie faktycznie aż tak wyczuwalny że opłaci się dołożyć i wziąć droższą? Czy lepiej przy tej grubości ocieplenia nie szaleć i wziąć isover? Dom mam wybudowany z betonu komórkowego o grubości 42 cm z przenikalnością 0,25W/(m²K) i nie chciał bym żeby dach był tutaj słabszym ogniwem, wszyscy przecież wiemy że najwięcej ciepła ucieka przez dach. Bardzo proszę o jakąś dobrą radę.
  7. No a na czym polega różnica? Czy różnią się silniki? Czy zębatki są plastikowe? Czy z elektroniką jest coś nie tak? Żeby nie wyszło na to że to i to montują w jednej fabryce tyle że na jednej piszą hato a na innej Faac a na jeszcze innej nice, i nie było by w tym zupełnie nic dziwnego bo większość rzeczy produkowane jest w chinach. Pytałem sprzedawcę w przekładni użyte są zębatki metalowe, przekładnia ma obudowę metalową, napęd ma dość dużą moc reklamują że może udźwignąć i 100 kg. Sam nie wiem. A różnica w cenie jest dość spora.
  8. To znaczy że można kupić ten napęd czy jak?
  9. To że to jest chińczyk to wiem, pytanie tylko czy w zastosowaniu domowym z małą bramą 2,45x2,20 pochodzi chwilę, czy trzeba kupić coś firmowego. Doświadczenie nauczyło mnie że nie wszystko co chińskie jest dziadoskie, kupiłem kosiarkę żyłkową mam ją już 4 lata zapłaciłem za nią 400 zł, kosze nią dość duże chaszcze do tego jeszcze jakieś obcinania gałęzi i kosiarka śmiga bez zająknięcia, a ojciec kupił stihla i już 3 razy był w serwisie a ma dopiero rok
  10. Naprawdę nie ma nikogo kto mógł by wypowiedzieć się na temat tego urządzenia?
  11. Czy ktoś ma i używa a może ktoś sprzedaje i montuje napędy taki jak w tytule? Wyglądają interesująco mają duże możliwości rozbudowy i cena jest bardzo satysfakcjonująca, tym bardziej ze mi są potrzebne 2 sztuki. Bardzo proszę o jakieś opinie, tylko nie w stylu kup Nice bo jest dobry bo z tego zdaję sobie sprawę, ale niestety jest dużo droższy i najtańszy nie oferuje tego co ten o którym piszę.
  12. N o i zamówiłem białe, do tarasu wziąłem poszerzenie żeby miało to ręce i nogi. Już za 4 tygodnie będę wiedział co to warte
  13. Ciekawe jaka jest więc różnica w konstrukcji skoro w kolorze jest wymagane wzmocnienie stalowe a w białych nie. Przecież gdyby był to ten sam materiał to albo i tu i tu było by wzmocnienie albo nie było by go nigdzie. Muszę zorientować się u mojego sprzedawcy ile kosztowały by okna w kolorze, bo zapewne są droższe. Raczej nie będę zamawiał okien w Warszawie bo było by to mało opłacalne .
  14. Mam rozumieć że muszę przypilnować wykonawcę i patrzeć mu na ręce co robi? A ile tych kotew powinno być, albo w jakich odstępach? Bardzo prosił bym człowieka który ma z tym na co dzień do czynienia o wyrażenie swojej opinii i o ewentualne sugestie co do tego jak powinien wyglądać prawidłowy montaż. A może ktoś poleci coś lepszego? Nie boję się o sztywność przy oknach bo one w zasadzie nie będą otwierane z uwagi na wentylację nawiewno-wywiewną z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem ciepła, boję się o okno tarasowe bo będzie ono miało wymiary 2400 x 2400 i żeby ono za bardzo mi nie chodziło. Wracając jeszcze na chwilkę do montażu to chciałem zaznaczyć że dom mam wybudowany z betonu komórkowego klasy 400 i montaż kotew w tym materiale jest raczej symboliczny
  15. Witam wszystkich, czytam to forum już jakiś czas bo zawiera bardzo cenne informacje i wiele dobrych porad, do tej pory wystarczało tylko czytanie dzisiaj muszę zapytać o opinię na temat okien Passiv Line firmy Adams. Znalazłem wiele informacji na temat tych okien ale nigdzie nie pisze nikt nic na temat sztywności tych okien, jak wiadomo okna pozbawione są metalowych elementów przez co mogły by po jakimś czasie odkształcać się bądź krzywić. Czy jest na forum ktoś kto ma już te okna jakiś czas i mógł by mi rozwiać moje wątpliwości? Muszę zamówić na dniach okna i zdecydowałem się na nie ale ten brak usztywnień troszkę mnie martwi. Z góry dziękuję i przepraszam jak temat był już poruszany a ja po prostu go nie odkopałem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...