Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ziolasy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ziolasy

  1. Pewnie zapoczątkuje małą wojnę ale zapytam... Dlaczego uważasz, że DGP to kotłownia w salonie? Przecież do salonu nie ma doprowadzenia rur... Pewnie myslisz o opiniach mówiących, że w domu z nawiewem gorącego powietrza inaczej pachnie. Bywamy w domach znajomych, którzy mają DGP od kilku lat (jedni 3 lata, drudzy 5 lat) i niczego nie wyczuliśmy. Poza tym myślę że zdanie "kotłownia w salonie?" nic nie mówi Arturowi i Agnieszce i nie pomoże podjąć im decyzji a właśnie w takim celu zadali na forum to pytanie - może rozwiniesz swoją myśl?
  2. My (prawie) mamy kominek z DGP (będą instalować w poniedziałek), zdecydowaliśmy się na DGP z kilku powodów. W kominku będziemy palić okazyjnie, w tygodniu po powrocie z pracy (jak będziemy mieli jeszcze siłę i ochotę ) i w weekendy, doszliśmy do wniosku, że nie warto wydawać pieniędzy na wkład kominkowy z płaszczem wodnym bo nie wykorzystamy w pełni jego możliwości. Założyliśmy, że naszym głównym źródłem ogrzewania będzie podłogówka, (którą mamy rozłożoną na całym parterze) i kaloryfery na piętrze a w sytuacji gdyby podłogówka "nie dawała rady" dogrzejemy własnie kominkiem. Naszą decyzję o DGP oparliśmy na analizie naszych przyzwyczajeń do wygody i kalkulacjach... doszliśmy do wniosku że po pierwszym zachwycie kominkiem i atmosferą którą daje, w tygodniu pracy nie będzie nam się chciało rozpalać w nim ognia codziennie a różnica w cenie rozłożenia rur do DGP (koszt 800zł) a ceną wkładu z płaszczem jest znacząca. Wydaje mi się, że jak tak ze wszystkimi sprawami, musicie usiąść i zastanowić się jakie są wasze oczekiwania wobec kominka, tryb życia, przyzwyczajenia, finanse i wasze założenia dotyczące ogrzewania domu. Ponadto (napiszę małymi literkami bo tej informacji nie potwierdziłam) podobno przy kominku z płaszczem wodnym nie widać palącego się ognia bo woda ogrzewa się przepływając przez szybę czy jakoś tak,(pewnie dostane po głowie za tą niedokładną informację ) a nam właśnie zależało na atmosferze jaką daje kominek... i na tym żeby wieczorem usiąść przed nim popatrzeć w ogień i napić się dobrego grzańca .
  3. proszę a tu więcej zdjęć https://picasaweb.google.com/bogusia.krzys/TYMEKGaleriaBudowy#
  4. Profile kładliśmy krzyżowo, tak jak na twoim zdjęciu nr 1. Jak jutro będę na budowie to zrobię zdjęcie okna i wtedy zamieszczę
  5. Trochę Nam wątek utknął, wiec by go pobudzić wklejam zdjęcia Po długich debatach wybraliśmy wełnę knauf 20 cm pomiędzy krokwie a na to 10cm. a tu już "się kładzie" płyta i piękny sufit w pokoju z kominem Nasz Tymek w pełnej okazałości (pierwszy dym z komina)
  6. Mamy dokładnie ten sam dylemat. Na początku byliśmy przekonani, że damy rockwoll - mega rock, 20cm pomiędzy krokwie + 5cm, ale cena nas poraziła. Potem ktoś nam polecił knaufa... niezła różnica w cenie. No i się zastanawiamy... a czas leci . My mamy krokwie 18cm ale mamy przybite nad nimi 2cm listwy, żeby mozna było dać 20cm wełny.
  7. Bardzo ciekawy pomysł, właśnie próbujemy go dostosować do naszych warunków . Dzięki za tak dokładną instrukcję.
  8. Mam pytanie do wszystkich którzy robili w kuchni okap z wyciągiem. Jak poradziliście sobie z poprowadzeniem kanału od wyciągu nad kuchenką? Czy kanał macie ciągnięty w podwieszanym suficie do komina? Czy przebity przez strop z wyjściem ponad dach? Czy może jakieś inne rozwiązanie? Kuchenka jest zaplanowana wchodząc do kuchni po prawej stronie.
  9. :bash: też bylibyśmy mniej-więcej na tym etapie... ale 3 dni przed wejsciem na tynki wewn. dostaliśmy smsa od ekipy, że niestety nie wejdą bo źle sobie robotę ułożyli i nie wiedzą czy za miesiąc czy dłużej będą dostępni, a najlepiej żebyśmy sobie innej ekipy poszukali... myśleliśmy że to jakaś kiepski żart, ale nie! Teraz szukamy innej ekipy, a niestety wszyscy na najbliższy okres mają już robotę... bedziemy czekać co najmniej miesiąc... a tu instalator wod-kan, już się szykował na wejscie w drugiej połowie sierpnia, bo potem terminów tez nie ma... załamka. Z tą ekipą nie mieliśmy jeszcze podpisanej umowy, więc nic nie możemy zrobic. Oj, gdzie ta cierpliwość, której nam życzyli Ci co już to przeszli?
  10. Odpowiadam na pytania co do dachu. Dachówka ceramiczna Roben Piemont Angoba A co do daszka nad wejściem, to po prostu zmniejszyliśmy jego szerokość (patrząc od szczytu daszka, obcięliśmy z każdej strony po 30cm) w sumie jest 60cm mniejszy względem tego w projekcie, kąta nachylenia nie zmienialiśmy, ale obniżyliśmy cały daszek o 50cm. Ta ozdoba z desek przy szczycie, to już pomysł Naszych "dachowców".
  11. Oto nasz Tymek po dwóch miesiącach prac... wszystko szło bardzo sprawnie, niestety teraz mamy 3 tygodnie przymusowej przerwy ponieważ nie dotarły jeszcze okna
  12. My musieliśmy w urzędzie gminy złożyć mapkę zasadniczą z wnioskiem o uzgodnienie wjazdu, poczekać 3 dni robocze (podobno mają czas do 14 dni). Otrzymaną mapkę z naniesionym przez gminę wjazdem (który został po prostu wrysowany w mapkę) należało załączyć do dokumentacji do pozwolenia na budowę. Niestety, nie było możliwości "obejścia" tego. Gmina za to opłaty nie pobrała. Ale sprawa dotyczyła uzgodnienia zjazdu na działkę, która leży przy drodze gminnej (graniczy z nią).
  13. Moi drodzy, zdradźcie nam informacje jakiej mocy macie piec c.o. My chcemy kupić jednofunkcyjny z zasobnikiem na wodę (będzie też ogrzewanie podłogowe na parterze). Wszelkie informacje z prasy i internetu wskazują że przy domu o powierzchni 150m2, wystarczy kocioł o mocy 9-12kW. Pytaliśmy również w gazowni a tam uzyskaliśmy informację, że lepiej byłoby dla nas mieć kocioł o mocy 26kW. Wydaje nam się że to za dużo... Napiszcie jakiej mocy wy macie kotły i czy są wystarczające.
  14. Na to wygląda, że my niestety nie mamy w sąsiedztwie chyba żadnego Tymka Wielkopolska - Gowarzewo pod Poznaniem
  15. Też mamy ochotę tak zrobić (zamknąć górę) ale cały czas mam wątpliwości czy nie będzie za mało miejsca (wrażenia ciasnoty), a nie było jeszcze nikogo na forum kto wprowadziłby takie rozwiązanie. Napiszcie coś więcej jak to wygląda, a może macie więcej zdjęć ze schodami i z tym pomieszczeniem które zostało odgrodzone?
  16. Na tyle jestem w stanie Ci odpowiedzieć: Według Naszych informacji kolejność jest ok, my robimy tak samo. Jeśli chodzi o mocowanie styropianu to my stosujemy piankę do powierzchni bitumicznych (Klej do styropianu w piance Tytan EOS)
  17. tutaj mam pełen przegląd https://picasaweb.google.com/bogusia.krzys/TYMEKGaleriaBudowy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...