Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Arturic

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O Arturic

  • Urodziny 02.04.2011

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ząbkowice Śląskie
  • Kod pocztowy
    57-200
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Arturic's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ja zasypałem wczoraj ekogroszkiem na maksa i weszło mi 6 worków po 25 kg czyli 150kg
  2. weź pod uwagę, że to pierwsze wiadro to wypełnienie ślimaka i palnika
  3. Panowie i Panie zauważmy, że nie wszystko w piecu musi być tak precyzyjnie wykonane z tego się nie strzela a i w samych strzelbach są elementy, które nie mają aż tak wielkiego wpływu na celność. W moim OE+ 16KW też ciężko jest zamknąć drzwiczki ale jaki to ma wpływ na proces spalania? Owszem nie pozwalajmy sobie wciskać bubli ale i też bez przesady. Polak to taki człowiek, że jak nie ponarzeka to nie wie, że żyje. A przecież każdy swój rozum ma i nikt nikogo nie zmusza do kupna czegoś co mu się nie podoba.
  4. w instrukcji jest to opisane "2.2. Palenisko Palenisko kotła stanowi retorta żeliwna wraz z korpusem, która znajduje się w dolnej części płaszcza wodnego. Nad retortą znajduje się element żeliwny, który ukierunkowuje obieg spalin i poprawiają stopień spalania części lotnych oraz gazów palnych w spalinach. Komora spalania kotła posiada wsporniki umożliwiające utworzenie paleniska awaryjnego. Ruszt żeliwny awaryjny dołączony jest do wyposażenia kotła. Palenisko awaryjne należy utworzyć w razie wystąpienia sytuacji uniemożliwiającej w dłuższym okresie czasu normalne zasilanie kotła (np. poważna awaria zasilania elektrycznego, brak możliwości dostarczenia odpowiedniego paliwa, awaria podajnika paliwa). Awaryjna praca kotła, choć nie pozwoli na osiągnięcie mocy nominalnej, zapobiegnie jednak nadmiernemu spadkowi temperatury w instalacji grzewczej i w pomieszczeniach ogrzewanych. Montaż paleniska awaryjnego polega na usunięciu elementu żeliwnego (deflektora) poprzez drzwiczki środkowe i ułożeniu na poziomie retorty segmentów żeliwnych rusztu awaryjnego." wniosek: wyższe położenie do normalnej pracy a niższe do palenia awaryjnego
  5. Wykaz wyposażenia w instrukcji nie wyszczególnia, że do zestawu dołączone są dwa czujniki zewnętrzny i wewnętrzny w plastikowej obudowie (bo na nic innego mi to nie wygląda) więc po rozpakowaniu kotła miło mnie to zaskoczyło.
  6. Witam serdecznie. Śledzę to forum i zdecydowałem się, kupiłem Ogniwo Eko Plus 16KW. Początkowo miałem kupić w lokalnej firmie, która miała go mi zainstalować i zrobić pierwszy rozruch. Ale po zamówieniu okazało się po paru dniach, że cenę podnieśli około 2 tysiące zł i w efekcie końcowym kupiłem go w internecie. Teraz ze zrozumiałych powodów firma lokalna nie zainstaluje mi już kotła Chciałbym się dowiedzieć jakie uprawnienia czy szkolenia instalator powinien posiadać (czy jest to wymagane przez Ogniwo?) aby zainstalował i dokonał pierwszego rozruchu? Podbija to pieczątką czy jak? w instrukcji "AUTOMATYCZNY KOCIOŁ CENTRALNEGO OGRZEWANIA z paleniskiem retortowym BURNER S" w punkcie 3 jest opisane "Wszelkie prace zwiazane z ustawieniem kotła, urządzeniem kotłowni, podłaczeniem kotła do instalacji oraz ewentualne naprawy należy powierzać instalatorowi posiadajacemu odpowiednia wiedze, uprawnienia i doświadczenie." Głównie chodzi mi o to abym nie utracił gwarancji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...