Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AnnaZagnansk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Podpiwniczenie

Dane osobowe

  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

AnnaZagnansk's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. AnnaZagnansk

    Domy z bali

    Mój dom ma w założeniu wyglądać właśnie tak. Więc nie ma tego dachu aż do samej ziemi. Chyba się nie obejdzie bez jakiegoś "smarowania";) Jest to dość skomplikowany projekt, mam tylko nadzieje ze sie obejdzie bez wiekszych komplikacji:] Tak, tak czytam forum.. Ale przeleciec ponad 430 stron to nie tak szybko!
  2. AnnaZagnansk

    Domy z bali

    Witam! Rozpoczeliśmy w tym roku budowę domu z bali. Robimy pełne podpiwniczenie łącznie z garażami, więc jak na razie jestesmy właśnie na tym etapie- płyty fundamentowej i ścian z bloczka betonowego. Tak jak czytam stopniowo to forum to widzę że jeszcze wieeele trudności i dylematów związanych z budową domu z drewna nas czeka.. Ale jedno co mi się rzuciło w oczy to to że każdy czymś maluje swój dom. A nam górale którzy robili projekt domu i którzy najpierw postawili identyczny dom sobie powiedzieli ze nie trzeba niczym malowac bo dach jest zaprojektowany pod takim kontem ze bedzie chronil bale przed słońcem i zacinającym deszczem. Co o tym sądzicie? Czy to ma sens?
  3. No ale raczej zwykłe hurtownie nie dają cen niższych niż producent, a przy większych ilościach jest transport gratis lub nieznacznie podwyższa to koszt zamawianego materiału. Najlepiej szukać u źródła, bo im przez mniej pośredników towar się przewinie tym taniej;) Ponawiam moje pytanie: Czy ktoś może robil studnie głębinową i może polecić jakąś ekipę?
  4. My kupowaliśmy bloczek betonowy po 2,25zł. od producenta z Lipienic też koło Skarżyska. Bloczek dość solidny.
  5. Witam! Jesteśmy w trakcie budowy domu z bali drewnianych w Zagnańsku. Wylaliśmy płytę fundamentową i budujemy właśnie ściany piwnic z bloczka. Może ktoś zna sprawdzoną ekipę od studni głębinowych? Nie mamy możliwości jak na razie podłączyć się do wodociągów, więc chcielibyśmy wywiercić ok. 60m żeby mieć wodę dobrej jakości.
  6. I Ty wybierałeś miejsce gdzie mają kopać? Bo starszy pan od studni pochodził i stwierdził że odtąd dotąd jest żyła i tu trzeba wiercic. Ale wystarczy trochę sie zagłębić w temat żeby wiedzieć że pojęcie żyły wodnej wogóle nie istnieje. Więc może po prostu na powierzchni jakiegos terenu jest określona warstwa wodonośna i nie ma większego znaczenia miejsce studni? Będziesz zakładał filtry na nadmiar żelaza?
  7. A w jaki sposób szukałeś wody na działce? Bo u nas pierwszy pan zaczął krążyć z wahadełkiem co wydało nam się trochę śmieszne, a drugi powiedział że będzie kopał tam gdzie nam wygodnie i gdzie mu pokażemy, bo wszędzie się dokopiemy do wody. No tak ale na pewno są miejsca gdzie tej wody jest więcej, albo gdzie jest płyciej przecież. Wiec jeden leciwy ale z bogatym doświadczeniem, a drugi nie długo po studiach, więc teoretyk i jakiś nie bardzo w praktyce zorientowany.
  8. No tak pompy są chyba 100mm a rura 110 więc ok. gorzej będzie jak nam się linka urwie trzymająca pompę to mamy 1 cm luzu
  9. vega1 a dobrą jakościowo masz wodę na 24 metrze? robiles badania? normalnie ją pijecie? bo u nas podobno jest na 30 metrze woda ale dużo czystsza jest głębiej, a że nie mamy możliwości podłączyć się do wodociągów to wolimy zrobić raz a głębiej. No właśnie jakies chore pieniądze chcą w naszej okolicy.. co prawda robią wszystko najlepszej jakości materiałami, ale i tak pompa, hydrofor i obudowa studni jest w naszym zakresie:( A człowiek który robi rurą 200mm straszył nas żebysmy sie pod żadnym pozorem nie pakowali ww rurę 110mm bo później możliwe że jakby sie cos działo to nie będziemy mieć żadnego dostępu do pompy??
  10. Witam, Planujemy wywiercenie studni głębinowej. Staneliśmy przed dylematem wyboru ekipy. A co za tym idzie szerokości wywiertu a nastepnie rury osłonowej. Wdzięczna bym była za informacje jaka szerokość jest najlepsza? Bo znacznie to wpływa na cenę. Jeden pan wierci 400mm, rura osłonowa chyba 200mm i chce za to 500zł/m, a drugi rura 110mm i 350 zł/m. Pomóżcie w tym temacie... czy warto wydac wiecej i miec szerzej czy przy dobrej jakosci rurach nie ma to znaczenia? Dodam ze wiercimy do 60 m. Prosze o radę. A może ktoś zna sprawdzoną ekipę z Kielc?
  11. Witam, Planujemy wywiercenie studni głębinowej. Staneliśmy przed dylematem wyboru ekipy. A co za tym idzie szerokości wywiertu a nastepnie rury osłonowej. Wdzięczna bym była za informacje jaka szerokość jest najlepsza? Bo znacznie to wpływa na cenę. Jeden pan wierci 400mm, rura osłonowa chyba 200mm i chce za to 500zł/m, a drugi rura 110mm i 350 zł/m. Pomóżcie w tym temacie... czy warto wydac wiecej i miec szerzej czy przy dobrej jakosci rurach nie ma to znaczenia? Dodam ze wiercimy do 60 m. Prosze o radę. A może ktoś zna sprawdzoną ekipę z Kielc?
  12. Witam, Planujemy wywiercenie studni głębinowej. Staneliśmy przed dylematem wyboru ekipy. A co za tym idzie szerokości wywiertu a nastepnie rury osłonowej. Wdzięczna bym była za informacje jaka szerokość jest najlepsza? Bo znacznie to wpływa na cenę. Jeden pan wierci 400mm, rura osłonowa chyba 200mm i chce za to 500zł/m, a drugi rura 110mm i 350 zł/m. Pomóżcie w tym temacie... czy warto wydac wiecej i miec szerzej czy przy dobrej jakosci rurach nie ma to znaczenia? Dodam ze wiercimy do 60 m. Prosze o radę. A może ktoś zna sprawdzoną ekipę z Kielc?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...