Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Smok Bazyli

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

O Smok Bazyli

  • Urodziny 14.01.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Niwepołomice
  • Kod pocztowy
    32-005
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Smok Bazyli's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Spuszczel nie jest to na pewno. Może drwalnik bukowiec lub ogłodek brzozowiec. Korytarze były w drewnie, czy pod korą?
  2. Zgadzam się z wpisami poprzedniczek, ja bym jeszcze tutaj polecił gęsiówkę i liliowce. Skarpa będzie piekna
  3. Drzwi harmonijkowe odradzam, a co do ościeżnic i montażu zapytaj sprzedawcy.
  4. A jak u Ciebie jest z wilgotnością gleby? Z tym skrzypem na kwąsnym podłozu to nie do końca tak jest - pojawianie się skrzypu, podbiału pospolitego lub jaskra rozłogowego, świadczy iż gleba jest podmokła i ciężka. W tym przypadku wskazane jest spulchnienie gleby oraz wymieszanie jej z piaskiem. Na skrzyp działą środek Starane.
  5. Ja bym radizł poczekać z okrywaniem do czasu gdy temperatura zacznie spadać poniżej -5C, teraz rośliny się hartują.
  6. Ja generalnie rośliny kopczykuje, tylko kilka cennych rarytasków okrywam. Przy okrywaniu trzymam sie zasady żeby nie okrywać za wcześnie - rośliny muszą się zahartować. Faktycznie najwięcej strat jest podczas późnych przymrozków. Przy okrywaniu różanczników bardzo łatwo stracić pąki, dlatego starszych juz nie okrywam.
  7. No, niestety koszenie wokół każdego brzegu jest problemem, ja pod kamienie podkładam folie, a prawie po każdym koszenie obok wszystkich brzegów wykaszam wykaszarką.
  8. Ja radziłbym obrzeża z otoczaków, ładnie się prezentują. Duże nieregularne kamienie są dobrze się prezentują w ogródkach skalnych, wokół drzewek zwykle słąbo się komponują.
  9. Ja akurat takie lubię, podobne doradziłem cioci. Myślę, ze tu bardziej chodzi o sam przykład typu rolet a nie wzór sam w sobie.
  10. Ja tez myślę, że nie ma co się zastanawiać tylko skontaktować się z nimi. Ja mam bardzo dobre wspomnienia z reklamacji w Castoramie.
  11. Niestety włóknina nie jest idealna. Najpierw przed położeniem włókniny należy teren porządnie odchwaścić szczególnie z perzu i mleczy, następnie zabezpieczyć boki. Oczywiście na tkanie dużą warstwę kory. Jak się tego nie zrobi to potem są problemy. Dobrze przygotowana tkania to naprawdę ciężka praca.
  12. To prawda pod tui nie trzeba nawozić, problemy mogą mieć tylko na bardzo ubogich glebach. Nawozy są zwykle granulowane, ale w płynie również występują np:. wszystkie nawozy humusowe, http://www.fhukaktus.pl/sklep/biopon-nawoz-do-iglakow-10l-p-554.html, http://www.eogrod.com/index.php?products=product&prod_id=631, http://www.fhukaktus.pl/sklep/agrecol-dendrovit-forte-1l-p-186.html i wiele innych. A co do domowych sposobów na uniwersalny nawóz w płynie polecam gnojówkę z pokrzyw - czas przygotowania dwa tygodnie.
  13. Według mnie w takiej sytuacji najlepszym rozwiązanie są rolety na prowadnicach, ewentualnie żaluzje wykonane na zamówienie w dobrej firmie.
  14. Grevit jest niedostępny, ale jego zamiennikiem jest biosept. Co do miedzianiu to w etykietach nie ma nic na temat braku działania w niskich temperaturach. Jednak w kalendarzach oprysków dla większości roślin faktycznie jest polecany wiosna lub jesienią, ale nie dla wszystkich... Ja osobiście jestem zwolennikiem miedzianu ponieważ jest to środek bardzo silny, ale po dwóch tygodniach zupełnie niegroźny dla ludzi i środowiska.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...