Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darecki86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

O darecki86

  • Urodziny 13.06.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    03-254
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

darecki86's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. ja też zdecydowałbym się na plewę, bo polska, bo tańsza, bo też ma dobre opinie i parametry.
  2. Mi się bardzo podoba takie rozwiązanie: ytong na zewnątrz, jako ściany osłonowe, ocieplone styropianem, a w środku jako działówki i nośne dać silkę, która lepiej wycisza, ale ma gorsze parametry trzymania ciepła w porównaniu do ytonga...
  3. ja kupiłem dwa halogeny firmy Spotline i kilka światełek ledowych, w tym jeden pasek ledowy i jestem bardzo zadowolony. Dobrze się przezentują i mam wrażenie, że światło jest lepsze, niż z takiego oświetlenia z innych firm. Polecam firmę spotline
  4. Witam, Niedawno zainteresowały mnie okna połaciowe Fakro, które otwierają się, tworząc balkon. Bardzo proszę o opinie, jeżeli ktoś ma u siebie zamontowane takie okna. Chciałbym wiedzieć, jak się sprawują, czy lekko się otwierają. Do tej pory słyszałem raczej dobre opinie o tej firmie. Czy jeszcze jakaś firma ma w ofercie takie okna?
  5. Witam, Czy ktoś może korzystał z płyty szalunkowej MFP Pfleiderer? Czytałem, że ma lepsze właściwości od OSB, ale jak to się objawia w praktyce?
  6. A co myślicie o kominach Plewa? Zastanawiam się nad nimi. Cenowo są lepsi od Schiedla.
  7. Witam, mi się podoba rozwiązanie takie: ściany zewnętrzne z betonu komórkowego, wewnętrzne z silikatów. Nie znam się zbytnio na tym, ale wiem, że silikaty są lepsze pod względem akustycznym, a beton komórkowy pod względem termicznym. Fajnym rozwiązaniem jest ściana jednowarstwowa, bez ocieplenia, można zaoszczędzić na robociźnie za ocieplenie. Takie rozwiązanie widziałem w domu pokazowym w Jankach. Tam jest jednak ściana dwuwarstwowa, a z tego co pamiętam, to dom zbudowali z Ytonga i z Silki firmy Xella.
  8. To i ja może się wtrącę W inspirowaniu się szarościami pomoże wycieczka do Janek. A przynajmniej mi pomogła:P. W sumie nie mam jeszcze własnego domu, ale jakiś tam zarys swojego wnętrza w swojej głowie robiłem. Ogólnie nie byłem zwolennikiem szarości, ale trochę zmieniłem zdanie po wycieczce do domku modelowego. Nie wiem, czy odważyłbym się aż tyle szarości dać, ale wnętrze całkiem dobrze wygląda http://www.dommodelowy.pl/?module=gallery&action=item&id=1324
  9. Byłem w domu, gdzie zamontowany jest rekuperator firmy Orcon. Cicho chodził, powietrze też świeże. W przyszłym roku może zacznę budowę i także myślę o systemie rekuperacji. Pytałem o koszt do domu o powierzchni około 140-150 mkw, to firma ASK powiedziała, że to będzie w okolicach 15 tys. zł.
  10. Mi się też podobają dachówki betonowe. Nie mam oka specjalisty, ale wg mnie, nie różnią się za bardzo od ceramicznych. Cenowo też chyba są konkurencyjne do ceramicznych. Na żywo widziałem Braasa Bałtycką grafitową. Robi naprawdę dobre wrażenie.
  11. samemu miałem na myśli systemem gospodarczym, nie mam niestety doświadczenia w murowaniu, czy w innych pracach budowlanych
  12. Niedawno byłem w Domu Modelowym w Jankach. Takie domy jak tam buduje firma Arkada. Na parkingu w centrum handlowym stoi domek na pokaz, około 150 mkw. Ta firma wyceniła taki projekt na ponad 400 tys. zł w cenie deweloperskiej. Zastanawiam się, ile by wyniósł koszt budowy metodą gospodarczą. Wiem, że to zależy od projektu, mi szczerze mówiąc zależy na domach parterowych, a taki rozkład jak tam mi odpowiadał. Budując dom na pewno nie chciałbym oszczędzać na materiałach, aby to się nie sprzeciwiło przeciwko mnie za pare lat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...