Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Martinn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

O Martinn

  • Urodziny 21.02.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    gdańsk
  • Kod pocztowy
    80-441
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Martinn's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Martinn

    Dziwne wykwity na ścianie

    U góry jest taras obudowany murkiem dookoła. Na pewno nie idzie to z góry bo wilgoć pojawia się tylko na dole. Poza tym tego dnia ostro lałem wodę na taras. żadnego przecieku. Tym bardziej ze odpływ z tarasu jest na jego środku Mirek tarasu jest kończony blachą. Pod spodem płyta osb a pod nią styropian i klej z siatką. Wydaje mi się ze to idzie z dołu ale nie ma chyba innej rady jak odsłonić kawałek elewacji podobnie od wewnątrz.
  2. Martinn

    Dziwne wykwity na ścianie

    Jeszcze jestem w trakcie śledztwa. Na wtorek mam zaplanowaną wizytę gościa który wykonywał izolacje zewnętrzną i gościa który budował dom. U mnie też jest beton komórkowy 24 + 15 styropian. Podobnie jak na zdjęciach problem zaczął się w środkowej części ściany rozchodząc się ku górze i dołowi. Czy są wykwity na zewnętrznej elewacji? Może to kwestia braku ogrzewania? mój garaż również jest nie ogrzewany i od tego miejsca do bramy garażowej jest około 1m. Mam przygotowane podejście pod grzejnik lecz nie montowałem bo zimą jest 17-19 stopni od kotłowni która graniczy z garażem gdzie nie ma drzwi. Tak wygląda z zewnątrz. Zależy od pogody. Dzisiaj jest o około 20% węższy pas zainfekowany http://images75.fotosik.pl/495/c89679e45fe920b1med.jpg
  3. Martinn

    Dziwne wykwity na ścianie

    Powoli skłaniam się do rozebrania kostki i odkopania ściany fundamentowej do ławy. Szkoda ze nie mogę dodać fotki jak to wygląda z zewnątrz. Dodawanie załączników wysypuje się.
  4. Czy w obecnej sytuacji jest ryzyko ze będzie popadać dalej? Posadzki wylane w czerwcu 2014. Wprowadziłem się w styczniu 2015. Na ta chwilę nie wiedzę aby opadało dalej. CO mnie niepokoi to fakt ze nawet przebiegające dziecko wywołuje efekt dudnienia. Szczeliny dylatacyjne w wylewce trochę się powiększyły. Na piętrze o dziwo taki afekt nie występuje.
  5. Martinn

    Dziwne wykwity na ścianie

    Pojawił sie również na zewnątrz. w tym miejscu poziom kanalizacyjny wychodzi z budynku na zewnątrz. Czy może byc związane z brakiem wentylacji szamba?
  6. Martinn

    Dziwne wykwity na ścianie

    Ściana fundamentowa jest zabezpieczona masą bitumiczną następnie ocielona z zewnątrz styropianem 10 cm na to klej i siatka + folia i obsypana ziemią. Pomiędzy ścianą fundamentową a ścianą nośną znajduje się papa. Doprecyzując ściana fundamentowa, zagęszczenie, chudziak na całości. nie ma izolacji poziomej pod chudziakiem. zanim została wymurowana ściana nośna bo o niej mowa na chudziaku rozłożono papę i na niej pierwsza warstwa bloczków i tak dalej. Pozioma izolacja w postaci styropianu jest dopiero pomiędzy chudziakiem a posadzkami.
  7. Martinn

    Dziwne wykwity na ścianie

    dawniej w tym pionie był odpływ tymczasowy z tarasu i pustaki mogły się "napić" sporo wody. Następnie na tarasie ( lato 2014) wykonano wylewkę ze spadkiem do środka tarasu. Nic nie ma prawa stać w rogach ponieważ spadek jest solidny, powyżej 3%. od środka tarasu w styropianie pod wylewką biegnie rura pcv odprowadzająca wodę z opływu na środku tarasu na zewnątrz. rura przechodzi przez murek którym obudowany jest taras i kończy się w koszu zlewowym gdzie podłączona jest rura. To co widać na zdjęciu jest suche więc wykluczam przecieki. Czy jest możliwe aby beton komórkowy tak długo oddawał wodę ( od wakacji 2014)? Oddaje do garażu ponieważ na zewnątrz ściana jest zaizolowana styropianem i tynkiem.
  8. Zastanawiam mnie tylko fakt dlaczego narożnikach osiada? Na logikę narożniki powinny się unieść skoro płyty mogą uginać się w środkowej części tym bardziej ze to środek jest zastawiony meblami i używany często a nie rogi
  9. Na załączonym zdjęciu przesyłam ścianę w garażu. powyżej jest taras a o zewnętrznej stronie jest rura spustowa z tarasu. ściana z betonu komórkowego 24 + 15 cm styropian i tynk. Nalot ma konsystencję proszku, słony. Ścina w tym miejscu choć wygląda na wilgotną nie jest. W garażu temperatura 16-19 stopni. Zanim wykończyłem taras w tym miejscu znajdował się odpływ wody z tarasu ( tymczasowy) więc bloczki mogły nasiąknąć wodą. Problem w tym ze od ukończenia tarasu minęło juz 1,5 roku a proces nie ustępuje. widoczna jest erozja tynku. Na posadzce widać sproszkowaną substancję która zbryla się. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
  10. Witam. Mam pytanie o posadzkę. Mieszkam w domy rok i 3 miesiące. około 2 miesięcy temu zauważyłem, że posadzka na parterze osiada w niektórych narożnikach około 3-4 mm. Dalszego opadania nie zaobserwowałem. Grunt na działce jest dobrze przepuszczalny ( piach) pomimo tego do zagęszczenia powierzchni między ścianami fundamentowymi użyty został odpowiedni piasek. Na to chudziak, następnie folia i styropian 2x 5 cm, następnie wylewka 5 cm. Oczywiście w warstwie styropianu ułożone są instancje ogrzewania i wodne. Kierownik budowy powiedział ze nie ma się czym martwić. U sąsiada w 5 letnim domu podobne efekty w narożnikach, u kolegi również. Co może waszym zdaniem powodować takie osiadanie? Kierownik budowy bacznie czuwał nad sprawami konstrukcyjnymi i np kazał dokładać wiecej zbrojenia niż jest w projekcie wiec mam zaufanie do niego. W chudziaku dodatkowo zatopiłem siatkę jako zbrojenie.
  11. Niektóre dachy są niepofalowane. Od czego to zależy? Przypadek, ze akurat w tym momencie pokrycie jest gładkie?
  12. jeden wykonawców zaproponował mi Blachotrapez. cenowo jest atrakcyjny podobnie jak bud mat, pruszyński, balex-metal jesli porównamy blachy z pokryciem poliestrowym. Nie wiem co się kryje za pojęciem "SUPERIOR HB" u Blachotrapez-a. Ja zdecydowałem się zakupić Plannja emka click z powłoką z blachy SSAB Hart Coat 50 http://www.plannja.com.pl/klienci-indywidualni/produkty/panel-dachowy-zatrzaskowy/plannja-emka-click-500/ niestety z dniem dzisiejszym wycofali tańsza opcję HC 25 Satyna. Dobra stron tego to cena HC 50 ktora jest tyko o 1 zł/m2 wyższa od HC 25. Porównując do tańszych rozwiązań może dałem się ponieść marketingowi ale zapłacę za lepszą blachę ( różnica na całym dachu wyniesie mnie ok 1500 zł za materiał) i zdecydowanie sprawdzoną ekipę. Najtańsi byli w stanie wykonać poszycie za 50% ceny tych z polecenia ( przed negocjacjami) Wziąłem sobie do serca powyższe wpisy na temat precyzyjnego przygotowania rusztu drewnianego i obróbki okien ( nie montuje się podobno standardowych kołnierzy do okien połaciowych tylko wyrabia z blachy płaskiej). Odnośnie falowania myślę, ze i tak nie da się tego uniknąć w pewnym stopniu. Zobaczcie na fotki plannja - przykładowe dachy tez maja pofalowania. ps. Odnośnie cen nie sugerujcie się cennikiem oficjalnym ze strony producenta. Trzeba pytać w hurtowniach gdzie się zaopatrujecie i u wykonawców. ceny są inne.
  13. Witam. temat chyba był poruszany ale niemiecko mi sie znaleść zadnychninformacji. Szukam kierownika budowy.Budowa na granicy Chwaszczyna i Osowy. Na dobra sprawę moze być osoba z Żukowa, Gdańska lub Gdyni.
  14. Wotam. Kogo możecie polecić odnosnienstali i bloczkow fundamentowych? powoli muszę zabierać sie do szukania materiałów.
  15. Witam. Odswierze trochę temat. szukam sprawdzonego geodeta oraz fachowca z koparka aby przygotował wykop do rozpoczęcia prac. Miesce chwaszczyno.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...