Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

מרכבה

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10 745
  • Rejestracja

3 obserwujących

O מרכבה

  • Urodziny 12.04.1992

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    .inżynier kropeczka.
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Projektowania
  • imię i nazwisko
    Max Van Dal

Dane osobowe

  • Miejscowość
    RBR
  • Kod pocztowy
    38-500
  • Dzielnica
    Średnie
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

מרכבה's Achievements

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) (9/9)

21

Reputacja

  1. Robinson74 to leci z powietrza, jak wygrzejesz piwnice letnim powietrzem,- problem ustąpi, jeśli nie, to właśnie tam gdzie grunt odbiera ciepło, choć to np +12/+15 jest, a powietrze ma +28 np i 70% wilgotności, to dla niego przecięcie z krzywą rosy jest dużo wyżej niż +12/+15 st. Mam starszy dom zamknięty, zero wietrzenia i problemu z wilgocią w tym roku nie ma. W zimie łatwiej jest uszyć, bo to co się zaciąga, jest suche. A w lecie zawsze zaciąga się z zewnątrz dużo wilgotniejsze powietrze, tak że wentylacja jest trudna. Trzeba by było wstawić klimę, wtedy osuszyła by ciut.
  2. Po to są łowce - żeby je strzyc, bo wełny/ siana mają za dużo. Nie tylko radiacja, ale konwekcja i kondukcja tu ma miejsce. ~z tego co pamiętam, to wzrost oporu cieplnego ściany wynosi ~0,08W/m2K.
  3. Oczywiście że trzeba pozwolenie na przebudowę, a najlepiej zrobić konkretny projekt - z rozbudową. Cały dom jest "zgniły" ? czy tylko dolne partie ? może warto wymienić samo drewno? Też mam takiego pacjenta, nawet nie myślę o jakiś murach, będę ratował
  4. pod względem montażu kotła na paliwo stałe, jestem ortodoksem pierwszej kategorii, u mnie w słowniku nie ma układu zamkniętego dla kotła na paliwo stałe
  5. aż tak ? zobaczę czy mam taką analizę termiczną
  6. tym bardziej, trzeba piętnować januszy którzy nadmiernie kopcą ! to jest obraz bezradności ? czy systemowe zwalczanie patologi, gdzie z komina idą czarne dymy.
  7. że Ci się sufit z podłogą pomylił ! albo wpadłeś do sekty płaskiej ziemi i wyssało myślenie W układzie otwartym - wyprowadza się rurę bezpieczeństwa do naczynia wzbiorczego, są jeszcze dwie rury, rura nadmiarowa = do kanalizacji i rura wzbirocza do wyrównania braku wody, podłączona pod powrót, przed powrót. Aż się wierzyć nie chce, temu co się czyta ! układ zamknięty + kocioł na paliwo stałe, to dopuścił jakiś cymbalista ! to że jest dopuszczone, to nie znaczy, że trzeba iść za modą i szukać sobie przepisu na bombę w kotłowni. Kocioł w układzie otwartym, będzie mógł gotować wodę ciągle, 115 st to mój rekord nic zero problemów etc. Jakie naczynie przeponowe musiał bym mieć, żeby 1700L wody obsłużyć ? retoryczne pytanie.
  8. Ogólnie, to trzeba zrobić pompę gruntową tymi ręcami i najlepiej się na tym wyjdzie Choć mam pomysł, jak poprawić pracę PC PW czy.
  9. to praktycznie 12gr za 1kWh (najmniejszy wymiar kary;) ). razy 1,66 20 gr.. przebijasz cenę gazu ! w większości przypadków jest to paliwo droższe niż gaz, na pewno droższe niż PC. Choć od zawsze "palę" drewnem, to wcale nie spoczywam na laurach i uważam to za jedyne słuszne rozwiązanie, nawet ponownie wybierając drewno, chciałem mieć możliwie dużą świadomość tego wyboru! co mnie czeka i co da się osiągnąć z tego materiału! 1. Czynnik zapotrzebowanie na ciepło ~ maks 15 mp drewna naprawdę z dużą górka i zapasem na sezon. 2. Własne drewno 3. Dobry system cięcia drewna opałowego ( w tym na pryzmie i pilarką na raz) 4. System zagospodarowywania zrębków 5. System suszenia drewna do wilg poniżej 10% 6. Odpowiedni kocioł + bufor i dobre acz proste wysterowanie tego 7. Długi komin bufor stały 8. Możliwie niska czasochłonność tego procesu i dobre rozplanowanie I dzięki temu można dojść do wydajność poniżej 10 gr za 1kWh i to się opłaca, jest trochę finesu i nawóz na grządki. Jeśli mam kupić surowe drewno, które kosztuje za 1mp ~150 zł czyli tona surowca wyjdzie ~450zł to już jest czerwona lampka> Do tego mam wilgotność = 20% czyli 3,3 kWh z kg drewna = 13,6 gr za kWh. przy 100% sprawności, a gdzie robocizna ... Niech by po 30min dziennie licząc to wychodzi ~20zł (8-10 m3 gazu).. a gdzie cięcie ? Teraz suszenie układanie ect = tylko surowiec za 0zł może wyrównać bilans. jeśli dom jest słabo izolwany i ciepło z buforu ulegnie rozproszeniu, to jak najbardziej tak. Ale jeśli dom jest dobrze gacony, to energia cieplna nie uleci w kosmos.. tylko rozejdzie się do miejsc o niższym potencjale.. podnosząc tam temp i koło się zamyka, termostat powinien sobie to wyłapać i odciąć o tyle grzanie.
  10. Wszystkie skrzydła okienne rozszczelnić/ na mikrouchły, tak przeważnie klamka kąt 45 st, tyle żeby było zahaczone, grzać i wietrzyć. Problem jest z mega wysoką wilgotnością wewnątrz domu! nie mam tego problemu choć domy podobne, ponieważ okna są jeszcze starej daty i słabo trzymają szczelność i bardzo dobrze. bo było by gorzej jak u Ciebie. Przez niektóre detale. Oczywiście że ocieplenie pomoże 20cm grafitu mim socjalne - a okna i tak trzeba wtedy przemontować mim na skraj muru !
  11. Pudło ! dom ma być ciepły i stabilny jeśli chodzi o wahania temperatury! Podłogówka daje bardzo dobry komfort i jest tylko jeden kierunek. Podłogówka nie musi szaleć z temp, w bdb ciepłym domu, podłogówka jest ciut wyżej jak temp powietrza. Takie mieszania, takie kombinacje, a może grzejnik, a może coś, to dobre było dla ceglanych zamczysków, bez izolacji termicznej. Im cieplejszy dom, tym wahania temperatur są mniejsze! Ba idzie oszacować pojemność cieplną danego budynku i wyliczyć jak długo będzie stygł i do jakiej temperatury.
  12. to najbardziej haniebne powiedzenie "techniczne" nie obrażając techniki, jakie można powiedzieć! jakiś dzban powiedział- że coś przymarza .. nigdy takiego zjawiska nie było i nie będzie. Powiedz somsiadowi, że to nie ściana ... %@#4523 tylko tak mu energia cieplna ucieka szybko, że nie nadarza się utrzymać, niczym powietrze w dziurawej oponie! im większa dziura, tym więcej trzeba pompować. To jedno z bardziej szkodliwych haseł! bo jak stwierdzi teraz.. (@#$$# to mu i potwierdzi sam przed sobą że mu nie @$42534 Dłużę ciepło oddziałuje z przegrodą, niczym zaiwani się na zewnątrz.
  13. Problem jest tylko mentalny, otóż puszczając bąka w towarzystwie, wypada powiedzieć przepraszam. Paląc i trując w piecu jest się "dumnym" że grzeje się swój dom.
  14. מרכבה

    Jaki kocioł

    :bash: to jakiś "dogmat" niepisana kultura dzbanista, bo legendy mówią, że kurz od podłogówki, niczym kobra reaguje na fakira flet, tak kurz rozpoznaje podłogówkę i wrednie się unosi. To konwektcyjne grzejniki wzmagają ruch powietrza. Po za tym jak duży musi być grzejnik aby przeniósł moc potrzebą przy zasilaniu 30st . Marnowanie tylko gazu przez fanaberie.. i miejskie mity.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...