Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dorianmk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tomaszów Maz.
  • Kod pocztowy
    97-225
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dorianmk's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Udało się coś załatwić w tych KW mam ten sam problem grunty orne
  2. Dużo się nie zmieniło zapraszam do śledzenia profilu na facebooku , który podałem. Zrzesza on ludzi w takiej sytuacji jak my jest nas coraz więcej ludzie piszą do posłów do mediów itp., jeśli to nie pomoże trzeba będzie oficjalnie wielką grupą udać się do stolicy. Właśnie od poniedziałku zacząłem wydzielać z moich 87 arów działkę na której mam już fundamenty potem zmiana klasyfikacji gruntów na Bp i w KW również. dopiero wtedy liczę ze dostanę kredyt ale z tymi interpretacjami banków nie jestem na 100% pewny,
  3. Witam jest nas więcej w tym moja osoba. Mam ten sam problem już pod koniec kwietnia miał być kredyt i zaczął się maj, marzenie o domu się oddaliło. Działka kupiona w 2011r wydane WZ, pozwolenie na budowę prawomocne 27kwietnia 2016r, zaczęta budowa(fundamenty) i odmowa banków na finansowanie.PKO BP , PKO SA, nawet PBS, pozostałe to samo BZWBK. BGŻ. Klasa ziemi V-VI wielkość 87 arów przy czym powiedziano mi że wydzielenie mniejszej nic nie zmieni. Dzisiaj rozpocząłem jednak wydzielanie 1400 m działka zyska nową księgę a w rejestrze gruntów będzie figurowała jako Bp(klasyfikacja gruntów w dziale budowlanych). W tym problem że banki zamiast opierać się na wypisie z rejestru gruntów, chcą zaświadczenia z gminy o MPZP lub studium, a ze studium wynika że działka 100m od drogi przeznaczona na budowę domów jednorodzinnych lub budowę zagrodową w dalszej części jako grunty orne. Doczepili się nawet o budowę zagrodową że nie może być takiego zapisu (PKOBP). W gminie nawet jak będzie kiedyś MPZP to i tak będzie ten zapis dmy jednorodzinne lub budowa zagrodowa. To jest jakaś chora interpretacja banków. Nie wiem jeszcze do końca czy tylko wydzielać czy zmieniać w starostwie klasyfikację na Bp co będzie się wiązało z wyższym p;odatkiem bo od całej działki, a nie tylko pod domem jak na działce o symbolu R. https://www.facebook.com/niedostanekredytuprzezpis/?fref=ts
  4. Witam jest nas więcej w tym moja osoba. Mam ten sam problem już pod koniec kwietnia miał być kredyt i zaczął się maj, marzenie o domu się oddaliło. Działka kupiona w 2011r wydane WZ, pozwolenie na budowę prawomocne 27kwietnia 2016r, zaczęta budowa(fundamenty) i odmowa banków na finansowanie.PKO BP , PKO SA, nawet PBS, pozostałe to samo BZWBK. BGŻ. Klasa ziemi V-VI wielkość 87 arów przy czym powiedziano mi że wydzielenie mniejszej nic nie zmieni. Dzisiaj rozpocząłem jednak wydzielanie 1400 m działka zyska nową księgę a w rejestrze gruntów będzie figurowała jako Bp(klasyfikacja gruntów w dziale budowlanych). W tym problem że banki zamiast opierać się na wypisie z rejestru gruntów, chcą zaświadczenia z gminy o MPZP lub studium, a ze studium wynika że działka 100m od drogi przeznaczona na budowę domów jednorodzinnych lub budowę zagrodową w dalszej części jako grunty orne. Doczepili się nawet o budowę zagrodową że nie może być takiego zapisu (PKOBP). W gminie nawet jak będzie kiedyś MPZP to i tak będzie ten zapis dmy jednorodzinne lub budowa zagrodowa. To jest jakaś chora interpretacja banków. Nie wiem jeszcze do końca czy tylko wydzielać czy zmieniać w starostwie klasyfikację na Bp co będzie się wiązało z wyższym p;odatkiem bo od całej działki, a nie tylko pod domem jak na działce o symbolu R. https://www.facebook.com/niedostanekredytuprzezpis/?fref=ts
  5. Witam chciałbym przestrzec przed tym impregnatem, ponieważ na tym forum dowiedziałem się o jego zaletach. W maju zrobiłem ogrodzenie z desek olchowych dwa lata sezonowanych. Stolarz ocheblował deski i zeszlifował papierem ściernym potem pomalował raz przed monażem impregnatem valtti expert sosna. Dechy widziałem przed malowaniem były suchutkie i miały piekny kolor(bez śladów sinizny itp.). Po monażu pomalowałem jeszcze raz ogrodzenie wyszło piekne i wszyscy znajomi je podziwiali. Całe lato tak wyglądało. W ciągu ostatnich 3 tygodni połowa desek od strony lasu zczerniała pojawiły się wykwity grzybowe. Deski są oflisowe mają naturalne krzywizny.Zadzwoniłem do doradcy technicznego i okazało się,że muszę wszystkie zakazone deski szlifować potem pomalować tikurella base i na to imregnat. Kasa wywalona w błoto i robota dodatkowa jednak zastanawiam się czy taka praca nie będzie na marne bo znowu coś wlezie na płot. Strona od lasu to pld-zach więc sporo słońca pada na ogrodzenie a impregnat miejscami jakby się wypłukał zwłaszcza na daszkach które są na słupach dębowych. Wyblakłe też są krawędzie desek a tam szczególnie dokładnie i grubo malowałem.Od strony działki nie jest tak źle ale też pojawiają się czernie kropki. Mam pytanie czy konieczne jest szlifowanie drewna może coś wybieli te plamy? Nie chcę używać już tego środka jaki w zamian by grzyb znowu nie wyszedł?
  6. ,,To tak można?" Plan jest taki taras drewniany na legarach legary na bloczkach, po odbiorze demontaż. Wykop w odległości 1m od ścian i fundamentów piwniczka z bloczków betonowych 1.9-2.0m wejście z boku,folia i strop przysypany, . Później zmontowanie tarasu ponowne na legarach.Taką piwniczkę tylko z 15m od domu ma mój sąsiad, doskonale się sprawdza. Świetny projekt takiej piwniczki ogrodowej był w którymś nr muratora łącznie z materiałami ilościowo rozpisane. Wejście było podwójne(ochrona przed śniegiem).Pierwsze drzwi składane przesuwne, drugie odstęp 0,5m zwykłe. Zejście po wylanych schodkach i murki oporowe z cegły. Temperatura stał przez cały rok+ 8-9stopni.
  7. Dawno nie zaglądałem. Dodrze oświetlony domek, widzę że w kominku się pali.Jeszcze wykończyć taras i schodki np.drewnem a będzie skończona. Pobyty w chatce okazjonalnie czy mieszkacie na stałe, bo pisałeś, że zastanawiasz się nad zamieszkaniem. Ja mam warunki zabudowy czekam do czerwca-lipca na prąd, a wiosną podłączam wodę i grodzę działkę. Postawiłem(firma złożyła) małą drewnianą altankę 3,7 na 2,5m jest gdzie coś schować. Geodeta 8grudnia wznawiał granice i zrobił mapki do celów projektowych. Okazało się,że sąsiad orał moją działkę(kiedy nie była jeszcze moja) i musiał oddać 1-1,2m po długości 300m. Mam działkę o metr szerszą 26m. Chiałbym ruszyć w 2012r. ale coś czuję że budowa dopiero 2013r. Chcę mieć trochę środków własnych, ale się zobaczy może ruszę latem. Żywiec też mam w planach piwniczkę pod tarasem ale zrobię ją dopiero po wybudowaniu chatki i odebraniu. W warunkach zabudowy nie mam podpiwniczenia bo nie chciałem. Taras drewniany, a piwniczkę zrobię małą bardziej na przetwory, nalewki itp.
  8. No właśnie nie pisało nic a na stronie producenta jaga.com jest to jednostka oxygen ale wygląda na to że to urządzenie grzewcze, choć napisane że wymienia powietrze na świerze bo ma czujnik CO2 ale jak to działa i jakie źródło ciepła?czy to na prąd bo jesli tak to dobrze, planuję ogrzewanie prądem kable lub konwektory moze to działa jak konwektor. Drugi egzemplarz innej firmy reklamowany ventomaxx(niemiecki) ale nic po polsku nie napisali. Same niejasności. Ciekawe ile prądu taka jednostka bierze miesięcznie. Fajna opcja dla małych domów bez rozprowadzania kosztownej instalacji w której mogą się gromadzić zanieczyszczenia.
  9. Witam jest w ostatnim muratorze reklama jednostek wentylacyjnych montowanych w ścianie. Czy one również odzyskują ciepło?Czy taka jednostka dała by radę wentylować salon z aneksem kuchennym 5,5na 8,5m po podłodze? Jak fachowo się to nazywa bo wpisując w wyszukiwarkę nie mogę znaleźć.
  10. Pewna firma z mojej okolicy wyceniła mi chatkę II powiększoną o 1m dł. na 95tyś SSZ z bali 12cm plus folia i konstrukcja pod ocieplenie, okna ,gotowy dach z obróbkami i rynnami dwa okna połaciowe stan z zewnątrz gotowy. Ja mam zrobić fundament i komin.Sam ocieplam robię instalacje i podłogi. Budowali teraz taki dom 7km ode mnie za miesiąc wykonują prace wewnętrzne, będę obserwował ich przebieg. W szkielecie wycena na 75tys. Na razie kupiem domek ogrodowy 3,8na 2,5m na narzędzia i letni wypoczynek. Jestem już prawie przekonany do współpracy zobaczymy czy zdążę załatwić wszystkie formalności trochę się to wszystko wlecze.
  11. dorianmk

    Domy z bali

    txt66 Możesz sprecyzować: folia paropszepuszczalna, a płyta karton gips(na całości czy tylko na legarach podocinana) w celu redukcji skrzypienia i na nią dopiero deski ? Folia to paropszepuszczalna czy wiatroizolacyjna(wysokoparopszepuszczalna) bo zastanawiam się nad tym jak coś się rozleje to ten karton gips i wełna będą mokre.Jakby dać folię dachową membranę to chyba ciecz się nie przedostanie a odparuje przez szczeliny w podłodze?
  12. Odnośnie kabli i ogrzewania podłogowego jest obszerny artykuł w najnowszym numerze muratora. O ile dobrze zrozumiałem te lepsze kable rozszerzają się tworząc większą powierzchnię grzania. Ogólnie bardziej opisana jest wodna podłogówka ale chyba wiadomo dlaczego, promocja pomp, pieców kondensacyjnych. Gdyby była większa świadomość,że w małym, dobrze ocieplonym domu energi elektr. wychodzi tanio i wygodnie to kto by korzystał z gazu i pompował kasę w pompy.
  13. Rozważania nad alternatywą w postaci tańszych pomp ciepła w pszyszłości i rozłożeniem do podłogówki kabli i rurek na zapas, nie ma sensu. Pompy o których się mówi powietrzne ledwo radzą sobie z cwu(kolega ma dał 6tyś narzeka ,że nie daje rady obsłużyć 4 osób). Te z nawiertami jak stanieją powiedzmy 20tyś to i tak lepszym(tańszym) rozwiązaniem jest wyprowadzenie rurek(zaślepienie ich) na etapie budowy, pod grzejniki i do kotłowni podpinamy piec na bele co. A większość wybiera elektryczność bo tania instalacja. Ja to rozwiązanie zastosuje, choć przy moim domu prąd musi się opłacać 6m na 9m z poddaszem i rurki bedą gdy zajdzie konieczność podpięcia pieca zagazowującego na drewno.
  14. dorianmk

    Domy z bali

    Czytałem cały wątek o ogrzewających elektr. to się może naprawdę opłacać ale wylewka musi być akumulacyjna i ładować się w II taryfie maty pod posadzką mogą zruinować budżet przy ciężkiej zimie.Kominek to również podstawa jako drugie źródło z dgp nie jesteśmy zależni od awarii, a oszczędności przy częstym paleniu i dobrym dojściu do taniego drewna duże.
  15. dorianmk

    Domy z bali

    Witam czy ktoś z mieszkających lub budujących z bala ocieplonego(16cm płazy) ma w domu ogrzewanie elektryczne podłogowe. Nurtują mnie dwa pytania 1.Czy posadzka akumulacyjna wykonana po wykonaniu konstrukcji drewnianej nie wniesie zbyt dużo wilgoci? 2. Czy ze względu na małą akumulacyjność takiego domu i szybkie wychładzanie jest to dobry system ogrzewania?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...