Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bary

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Bary's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zlecę wykonanie podbitki. Janki koło Raszyna. Tel. 609 791 319
  2. Sprzedam lodówkę za 200 zł. Służyła mi na budowie ok 1,5 roku a potem jeszcze w domu. Marka Polar, wysokość ok 1,3 m. Sprawna. Polecam. Bary
  3. Bary

    luksfery

    Mam też kawałek ściany gazobeton 12 + tynk i chciałbym ją dokończyć luksferami. Czy są takie szerokie? B.
  4. Cena za wykonanie odcinaka sieci i przyłącza zależy od kilku spraw: 1. od długości - to raczej oczywiste 2. od tego w jakim terenie trzeba będzie kopać. Rozpruwanie asfaltu a potem ubijanie i naprawa nawierzchni będzie znacznie droższe od ułożenia gazociągu w drodze gruntowej 3. od istnienia lub nie skrzyżowań z inną infrastrukturą podziemną, potrzeby wykonania przecisku pod np. torami, itp. 4. od wielkości planowanego poboru gazu 5. od terminu zawarcia umowy o dostawę paliwa gazowego W przypadku odmowy przyłączenia za stawki taryfowe, pozostają negocjacje o partycypacji gazowni w kosztach wykonania gazociągu lub w ostateczności budowa odcinaka sieci i przyłącza we własnym zakresie. W tym 2. przypadku procedura jest długa, boląca dla kieszeni i skomplikowana: 1. trzeba mieć mapkę do celów projektowych i to dla terenu trochę większego niż wasza działka, czyli dla terenu gdzie bedzie przebiegał gazociąg. A więc geodeta, itp. 2. zlecić wykonanie projektu osobie z uprawnieniami 3. uzgodnić przebieg gazociągu i przyłącza w ZUD i w gazowni (chyba, że on to zrobi za nas) 4. uzyskać w gminie pozwolenie na budowę 5. trzeba wytyczyć trasę gazociągu w terenie - znowu geodeta 6. trzeba zrobić wykop, ułożyć gazocią zgodnie ze sztuką budowlaną 7. trzeba wnieść na mapę wybudowany gazociąg - znów geodeta 8. wykonać wcinkę do istniejącego gazociągu 9. zamontować skrzynkę na gazomierz w linii ogrodzenia 10. podpisać umowę o sprzedaż gazu, nagazować przyłącze, siąść w spokoju i cieszyć się widokiem niebieskiego płomyka i mniejszymi rachunkami. Pewnie czegoś zapomniałem, ale to są główne punkty. B.
  5. Do Maluszka i innych - kiedy kupujecie okna? Może razem się po nie wybierzemy? Mnie też interesują Stolar, M&S, Stolbud. Ale po firmach będę jeździł dopiero jak się cieplej zrobi:smile:)
  6. Do Anonimowego Jak się mają cenowo grzejniki Radson do Purmo i czy warto dopłacić? Tzn. czy ich jakość jest lepsza? B.
  7. Koszt przyłączenia mediów - okolice Warszawy: woda - 1500 dla gminy za umowę + 40-60 zł/m dla wykonawcy gaz - 50 - 100 zł/m wykonawstwo do tego jeszcze kupe świstków typu projekt, uzgodnienia, szafka, umowy - jakieś 2000 en. elektryczna - 90 zł/ kW zamówionej mocy - reszte funduje Ci Zakład energetyczny pawel_l - w jakiej cenie jest 1 litr oleju, ile kosztuje zbiornik oraz czy są wersje do zakopania - jeśli możesz. Pzdr, B.
  8. Tu jest cos na ten temat, ale nie wiem, czy od 99 roku coś sie przypadkiem nie pozmieniało: http://arch.rp.pl/a/rz/1999/10/19991022/199910220183.html?k=on&t=1999091420021014 Aha jakie jest oprocentowanie Twojego kredytu z KM? Pzdr, B.
  9. Frankai, czy ożesz podac konkretny przepis, który mówi o tym, że masz wydać kredyt z Kasy mieszkaniowej w ciągu pół roku. Ale nie przepis bankowy, tylko w prawie (np. o Kasach mieszkaniowych). Z tego co wiem, oszczędności zgromadzone na rachunku muszą być wydane do końca roku podatkowego (czyli ktoś kończąc oszczędzanie w KM w grudniu ma przechlapane), nie ma natomiast niczego na temat kredytu, który np. można przeznaczyć na zakup samochodu. B.
  10. Do Anonimowej: i do innych oszczędzających w Kasie też: Na ile jest oprocentowany Wasz kredyt i w jakiej wysokości go bierzecie - jeżeli możecie powiedzieć. Jaki procent wartości kredytu stanowią wszelkie prowizje, opłaty za wniosek itp. Słyszałem, że im mniejszy kredyt tym większy udział. Na samą myśl o załatwianiu tych wszystkich papierów robi mi się niedobrze. Myślę o niewzięciu kredytu. Kasa mieszkaniowa BPH daje mi wtedy extra premie - jakieś 1,5 tys. zł. Ale to śmiesznie mało biorąc pod uwagę wielkość moich oszczędności (50tys.) jak i możliwość ich trzymania przez 4 lata na bardzo niskim oprocentowaniu.
  11. Potwierdzam, a dokładniej Rzeczpospolita z 27 września 2002, str. B2, tytuł "Nieuchronne 22 procent" W skrócie: 7% VAT będzie obowiązywał do momentu wejścia Polski do Unii, czyli jeszcze przez 2003 rok 22% VAT na materiały budowlane po 1 stycznia 2004 r. 7% VAT na usługi po 1 stycznia 2004 r. do 2007 r. I jeszcze mały cytat: Rząd pracuje nad regulacjami, które pozwalałyby na zwrot części podatku nabywcom materiałów budowlanych. Pzdr, B. Aha, też nie jestem fanem tego rządu - zaniechanie prywatyzacji energetyki to brak konkurencji - wyższe ceny, za które zapłaci odbiorca i niski poziom usług - patrz nasz gazowy monopolista.
  12. Ooops jeszcze link: http://www.proma-hurt.com.pl/index1.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...