Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Matskocz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Matskocz

  1. Co kto lubi, mi też proponowali - odmówiłem. Mało kanałów tematycznych, przeważnie same polskie programy, gdzie jesteśmy zalewani masowo powtórkami. Mam sam internet z tp (innej opcji niestety nie mam) + oddzielnie c+ (powoli nosze sie ze zmiana na n).
  2. Rozumiem, że chciał zaoszczędzić Ci kłopotu z obecnością w domu podczas jego wizyty, ale takie samodzielne wkroczenie na czyjąś posesji to już przegięcie i to w dodatku przez inkasenta gazowego...Następnym razem zrób jak pisz Nefer, niech Ci zginie coś z ogrodu. Ciekawe co wtedy powiedzą?
  3. Wygląda solidnie, co z elektryką - światłami?
  4. Jak był szczepiony to różyczka odpada. Na spokojnie, niech przeleży chorobę, a po chorobie zrób testy na alergeny. Uczulić się można na cokolwiek, kiedykolwiek. Nie ma zasady.
  5. Matskocz

    Kawiarnia klubowa

    Ja ostatnio stałem się fanatykiem lodów (kulkowe grycany mmm), mimo, że zimno i ludzie krzywo patrzą . Ale jak to mówią zimą są najzdrowsze
  6. Na pewno płytki muszą być mrozoodporne. Dodatkowo mieć 7-8 stopień twardości. Najlepszymi pod tym względem będą gresy techniczne albo porcelanowe. To główne, najpotrzebniejsze cechy płytek na balkon. Poza tym możesz popatrzeć po płytkach antypoślizgowych (przy dużych powierzchniach).
  7. w stolicy tez wygwizd jak nie wiem co...a na domiar złego, w mojej viktorii posypał się moduł cim, więc z 4 kołek przesiadłem się na czas bliżej nieokreślony do ztm'owej rikszy...
  8. Jak u Was z wiatrami? Mnie mało z chodnika nie zdmuchnęło jak szedłem do pracy...a teraz coś tak nieśmiało śnieg się pojawia...
  9. Płyta sama w sobie gruba nie jest, sam mam dokładnie taką http://www.ceneo.pl/10640894s jak widać, ma raptem 4cm grubości, przyjmując że blaty mają przeważnie 3-4cm, prawie cała się chowa w blacie (pod płytką nie jest wymagana żadna przestrzeń). Moja płytka jest zamontowana nad piekarnikiem, i jedyny problem jaki występował to podłączenie gazu, bo akurat tak felernie umiejscowiłem wszystko, że musiałem podciąć trochę blat od spodu.
  10. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zamontować zmywarkę pod płytką gazową. Co innego, jakby była to płytka elektryczna. Wtedy wymagałoby to izolacji, aby para wodna nie uszkodziła płytki.
  11. Z tego co się orientuję, to french door, 4 doors, czy side by side - to jedno i to samo - po prostu otwieranie na dwie strony.
  12. Osobiście polecam serie Koralan Holzöl Spezial do drewna iglastego. Występuje w opcji bezbarwnej, lub kilku popularnych odmianach kolorystycznych - bankirai, palisander itp. Korzystałem z niego przy olejowaniu swojego tarasu i na chwile obecną (2 sezony), nie mogę powiedzieć złego słowa o nim. Nie należy do najtańszych - ok 500zł za 10L, ale w przypadku takich produktów, warto zainwestować trochę gotówki.
  13. Również preferuję prowadnice, i tak każdy jest przyzwyczajony do ręcznego czyszczenia . Poza tym zawsze można pójść na kompromis i zakupić piekarnik i z tym i z tym. Prowadnice wtedy wystarczy wymontować i gotowe.
  14. Podzielam zdanie przedmówcy, sam szukałem czegoś podobnego pod prysznic, ale cały czas miałem wątpliwości z wytrzymałością takiego siedziska montowanego do ściany. Od ok. dwóch miesięcy jest używany codziennie i póki co zero problemów. Polecam.
  15. Polecam również Reinit-R - usuwa resztki zapraw cementowych, nalotów, tynków i wszelakiej maści inne zabrudzenia i naloty.
  16. To też kwestia ilości wody/opadów. Mała ilość będzie wsiąkała, duża skapywała (choć jakaś tam znikoma część też wsiąknie). Ogólnie wsiąkanie jest nieuniknione w tym momencie, chyba ze jeszcze otwór czymś zabezpieczysz dookoła.
  17. A czy przypadkiem, przewiercenie na wylot balkonu nie wpłynie na jego właściwości konstrukcyjne - wytrzymałość/trwałość?
  18. Ekspertem od balkonów nie jestem, ale myślę, że zasada jest taka sama, jak w przypadku tarasów. Zawsze musi być nie mniej niż 2% spadku "od drzwi". Ewentualnie w bok, jeżeli w budownictwie zastosowano rynny odprowadzające, żeby nie zalewać sąsiadów. Tak jak pisano wyżej - podstawa podstaw.
  19. jak to co - relaksować się, ewentualnie czekać na śnieg i lepić bałwana
  20. U mnie juz stoi, nawet załańcuchobombkowoświatełkowana
  21. W stolicy wczoraj lekko podpadywalo, dobrze, ze malo co teraz to widac, bo zimowki do samochodu jeszcze leza w garazu i czekaja na chwile wolnego czasu... :/
  22. Pomysł bardzo fajny, ale ja bym się też pomartwił o możliwość ewentualnych zakłóceń (specjalistą nie jestem, ale mogą chyba takie wystąpić w przypadku takiej ilości sprzętu obok siebie). Co do wentylacji, to rozważyłbym na Twoim miejscu ewentualne "wentylatorki" wprawiające w ruch statyczne powietrze. Wiadomo, że nie będziesz używał wszystkiego na raz (chociaż może i tak się zdarzyć), a już np. oglądanie telewizora przy jednoczesnym pieczeniu czegoś znacznie podgrzeje atmosferę w słupie.
  23. Sami w domu używaliśmy już drugi sezon mebli ciemnozielonych. Wcześniej mieliśmy białe i właśnie coś takiego ala kremowe. Niestety, ani jedne ani drugie nie sprawdziły się w praktyce. Kurz, brud, szarzenie wszystko było na porządku dziennym.
  24. Tak jak sam pisałeś - wylewka schnie ok 30 dni. Po tym czasie, najlepiej zrobić kilka odwiertów (w różnych punktach) i sprawdzić wilgotność. Z takim tematem, nie ma się co spieszyć.
  25. Też kiedyś miałem swój krótki epizod z tv webb, ale jak piszesz, po ok 2h oglądania sie poddałem - od pixeli aż bolały oczy. Nie polecam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...