Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

anubius

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez anubius

  1. Witam. Czy zamiast rury zbrojonej, elastycznej (drogiej) mogę zastosować pcv? Będzie zakopana i zabezpieczona. Czy podciśnienie szambiarki jest na tyle duże, by ją zgnieść? Proszę o fachową wypowiedź. Dziękuję.
  2. Witam. Mam pytanie do speców jak rozwiązać poprawnie problem. Do ściany szczytowej postawioną mam przybudówkę, chciałbym ocieplić ścianę nad przybudówką, i w następnym roku po jej rozebraniu ukończyć ocieplenie do dołu ściany. Jak zakończyć ostatnią warstwą ocieplenia od spodu, czy listwą startową, czy tylko zawinąć siatkę zatopioną w kleju? Dodam, że kontynuacja inwestycji w następnym roku nie jest pewna, może to być i dwa lata. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. pozdrawiam.
  3. Witam. Mimo poszukiwań nie znalazłem podobnego tematu. Ale do rzeczy. Posiadam domek w którym ściany i sufit wyłożone są sklejką (koniec lat 80). Czym mogę taką sklejkę pomalować? Wymyśliłem sobie złącza płyt połączyć taśmą flizelinową, i pomalować jakąś farbą strukturalną, co tym myślicie? Założeni jest takie, szybko i tanio. Z góry dzięki za sugestie.
  4. Zgadzam się z poprzednim postem. Lepiej kupić używaną, ale solidną. Najlepiej na obrotowym chwytaczu, zdejmowany stolik (do rękawów itp). Zdarzają się też maszyny z funkcją overlock, i ucinaczem nitki. Maszyna lekka nie będzie, metalowe elementy ważą. Istotne jest aby dostępne były akcesoria, i części. Po zakupie daj taką maszynę fachowcowi do przeglądu i regulacji. Ja mam 20-letnią maszynę , i śmiga, nawet kołdry pikuje.
  5. Dodam jeszcze, że znajomy prawnik wytłumaczył mi, że w świetle przepisów , interesować ma mnie tylko moja kanaliza do granicy posesji, za pozostałą odpowiadają wodociągi (zgodnie z umową na odbiór, a nie wywóz nieczystości płynnych).
  6. Oczywiście rozmawiałem z sąsiadem, ale on nie chce, żeby jakieś rury biegły przez jego terea. Kanaliza położona została za czasów jego teścia, zaś on ma odmienne zdanie. Chce sobie zagospodarować posesję, dlatego powiadomił mnie o swoich zamiarach. Ja tą wiedzę przeniosłem do firmy obsługującej kanalizację, i niech oni się martwią. Zresztą przez moją działkę idzie woda i prąd na następne działki, mi to nie przeszkadza (i nic mi do tego). Czekam co bedzie dalej.... Jak przestanie mi odbierać ścieki to zgłaszam ten problem do wodociągów, a jak nie "usuną " awarii, to zgłaszam do SANEPiD oraz Wojewódzkiego Inspektora Środowiska, i niech się bujają. Raz jeszcze dzięki za pomoc, i segestię.
  7. Witam. Firma obsługująca kanalizę i wodę jest dość młoda, i nie mają jeszcze dużego doświadczenia. Dzisiaj podsunąłem im temat "służebności przesyłu" i drążą temat. Dzwoniłem do WIOŚ, powiedzieli mi, że nie ma prawnej możliwości odłaczenia (przepisy ochrony środowiska i SANEPiD). Czyli mam spać spokojnie i czekać na rozwiązanie, ewentualnie udostępnić działkę do ewentualnej przebudowy. Dzięki bardzo za pomoć, i napiszę jak się sprawa zakończyła. Aczkolwiek, wszelki sugestie mile widziane. Pozdrawiam, i raz jeszcze dziękuję, zwłaszcza za wpis o "służebności przesyłu".
  8. Witam. Ja takiej zgody nie mam, aczkolwiek mam umowę z GPWiK. Skoro mam taką umowę i odbiór, to czego jeszcze moża chcieć. Jutro udam się do GPWiK, oraz do Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie, bo coś mi śmierdzi (poza ściekami)... Ale jeżeli nie można odłączyć legalnie mnie od kanalizy, to nie jest źle. Dzięki za pomoc.
  9. Witam. Opiszę pokrótce mój nietypowy problem. Kupiłem dom z kanalizacją podłaczoną przez działkę sąsiada. Teraz sąsiad chce odłaczyć mnie od tej kanalizacji, a innej możliwości podłączenie nie ma. Przyłacze moje jest odebrane w 2007 roku, i jest też zawarta umowa na odbiór nieczestości płynnych. Z tego co się orientuję, to nie ma prawnej możliwości odłaczenia od działającej kanalizacji. Proszę o radę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...