Ustimus
Użytkownicy-
Liczba zawartości
8 -
Rejestracja
O Ustimus
- Urodziny 07.05.1979
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Chełmża
-
Kod pocztowy
87-140
-
Województwo
kujawsko-pomorskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Ustimus's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
Ogniska Domowe - dobre kominki i piece kaflowe
Ustimus odpowiedział Ogniska Domowe → na topic → Kominki
Proszę firmę Ogniska Domowe tu na forum o kontakt w sprawie reklamacji zbudowanego pieca. Proszę o odebranie telefonu ode mnie.- 56 odpowiedzi
-
- ciepłe kominki
- kafle piecowe
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Oferuję wysokiej jakości drzwi tarasowe przesuwne dwuskrzydłowe. Profil Aluplast 7000 NT 6-komorowy, grubość 80 mm. Doskonałe do domu energooszczędnego lub pasywnego: pakiet trzyszybowy U 0,7. Do otworu montażowego 300 na 210 cm. Do tarasówki dobrane zostały rolety zewnętrzne natynkowe dwudzielne. Materiał PCV, kolor od zewnątrz grafit (RAL), od środka białe. Drzwi wymagają demontażu. Więcej informacji i zdjęć na tel. 781 553 015. Cena do uzgodnienia.
-
- aluplast
- drzwi tarasowe
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
W pewnym stopniu pomógłby w rozprowadzeniu ciepła system wentylacyjny. Powierzchnia netto domu to 122 m2 (odliczyłem garaż i pom.techniczne, które nie będą ogrzewane i stąd te 98-99m2). Jeśli chodzi o wielkość paleniska, to przy doborze mocy jedynym ważnym dla mnie parametrem będzie jego zdolność do jak najdłuższego utrzymywania ciepła. Muszę jeszcze wyjaśnić, że dom 'jest' w fazie projektowania:wiggle: Ja jednak chcę mieć wszystko 'poukładane', zanim przystąpię do jego budowy.Chodzi o konstrukcję oparcia pieca. System grzewczy jest niezmiernie ważny.Oprócz konstrukcji pieco-kominka, o którym tu mowa, będzie jeszcze ogrzewanie matami elektrycznymi (chociażby ze względu na przepisy prawa, choć podobno da się je obejść). Dziwi mnie trochę taka powściągliwość forumowiczów w wydawaniu jednoznacznych opinii na temat wkładów kominkowych. Dlaczego trzeba ją 'wyciskać'? Twój dom , ze swoja wielkością (małością ), jest dobrym kandydatem do ogrzewania kominkowego. Tradycyjnego kominkowego? Ktoś tu kiedyś teoretyzował (Bohusz?), czy w domu zbudowanym z materiałów ciężkich, akumulujących ciepło (Silka+cegły silikatowe na ściany działowe w sypialniach) nie pójść właśnie w zwykłe DGP...
- 57 odpowiedzi
-
- akumulacja
- kominki
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Teraz wszystko zaczyna iść w pożądanym przeze mnie kierunku:welcome: Mistrz Zduński: trochę mi się rozjaśniło. Jednak ja chciałbym po prostu trochę poznać się na rzeczy i zwyczajnie wiedzieć, jakie techniczne czynniki lub natury konstrukcyjnej różnią oba te wkłady kominkowe. Piotr Batura: celem założenia tego wątku było uzyskanie informacji, czy Lechma 190 się do tego może nadawać, ewentualnie pod jakimi warunkami, bo sam miałem wątpliwości. Dlaczego nie mogę użyć kanałów akumulacyjnych w parze z Lechmą? Czy zastosowanie krążków nasadowych jest możliwe? Czy taki odzysk energii wystarczy do ogrzania małego przecież domu? Zdecydowanie myślę o odzysku energii ze spalin. Eniu: 1)powierzchnia do ogrzania: 98-99 m2/kubatura 260m3 2)dom parterowy 3)ściany konstrukcyjne Silka 18 cm (lambda 0,46)+wełna mineralna (lambda 0,035) łącznie 24 cm (12+12), strop prefabrykowany kanałowy+30-35 cm wełny, w podłodze styropian 20-25 cm 4)piec/kominek usytuowany centralnie w domu, między salonem a otwartą kuchnią, dostęp do niego z 4 stron (wszystkie jego ścianki mogą grzać) 5)komin stalowy, 0,6-1 m ponad kalenicę 6)PIEC/KOMINEK (inaczej nie byłoby mnie tu) 7)powietrze doprowadzone z zewnątrz (dom z rekuperacją) 8)tak 9)10)
- 57 odpowiedzi
-
- akumulacja
- kominki
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Być może jednak moje pytanie o Lechmę nie było zupełnie nierozsądne?? Jestem dość uparty i wciąż czekam na uzasadnienie, dlaczego/w czym model firmy Romotop ma być lepszy od tego konkretnego krajowego produktu? Emisja ciepła ok.4,5 kW/h to jak do mojego projektowanego domu trochę zbyt dużo. Ze wstępnych przymiarek wynika, że wystarczy 40kW na dobę. Z tego powodu szukam rozwiązań, które zapewniłyby zakumulowanie takiej ilości energii. Piotr Badura: z pewnością się wkrótce skontaktujemy. Enio: właśnie czytam Twój wątek o budowaniu pieca ceramicznego (jestem gdzieś w środku) i oczekiwałbym również od Ciebie rady praktyka. Wczoraj rozmawiałem telefonicznie z pewnym zdunem z mojej miejscowości. Jest to starszy człowiek z dużym doświadczeniem. Nie wiem tylko, czy poradziłby sobie z tymi trochę nowszymi technologiami i czy w ogóle je zna...
- 57 odpowiedzi
-
- akumulacja
- kominki
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam! Tak, chodziło mi o ciepłą zabudowę. Z chęcią bym usłyszał, dlaczego niektóre wkłady ( i które) się do tego nadają/nie nadają.
- 57 odpowiedzi
-
- akumulacja
- kominki
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dziękuję za szybką odpowiedź, Panie Piotrze! Przy okazji wszedłem za Pańską stronę i od razu znalazłem tam kilka fajnych rzeczy. Skoro piękny wkład Lechmy się nie nadaje (chciałbym wiedzieć dlaczego), to skłaniałbym się raczej ku palenisku zbudowanemu metodą zduńską. Wielu mistrzów zduńskich poleca wkłady Spartherm, Ortner, Brunner... Są one drogie i nie wiem, czym tak bardzo różnią się od tej Lechmy PP 190. Cytat z Pańskiej strony: 'Budowa takiego paleniska sprawia, że z łatwością można uzyskać podczas palenia temperaturę ok. 1000 o C Wielkość całego paleniska, jak również i samych drzwiczek, jest dobierana indywidualnie do potrzeb i klienta. Warto wspomnieć że cena paleniska wybudowanego metodą zduńską jest blisko o połowę niższa od ceny porównywalnego wkładu kominkowego'. Zatem same zalety! Czy mógłbym się dowiedzieć, ile faktycznie kosztuje wykonanie takiego paleniska. Chodzi mi o to, żebym mógł stosować je jako podstawowe źródło ciepła dla domu: kubatura ok.260 m3/ powierzchnia do ogrzania ok.98-99 m2. Współczynnik U przegród 0,13-0,14. Jaką masę powinien mieć cały kominek razem z obudową? Ewentualnie, ile kosztuje wykonanie paleniska jak to z firmy Kokoszka-Lotz?
- 57 odpowiedzi
-
- akumulacja
- kominki
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witajcie! Jestem tu nowy, choć czytam różne interesujące mnie wątki od pewnego czasu. Zależy mi na fachowej poradzie odnośnie użycia konkretnego wkładu kominkowego do tzw. ciepłej zabudowy, czyli kominka III generacji. Podoba mi się Lechma PP-190 14 kW standard lux: http://www.technika.grzewcza.com.pl/71,18063,ogrzewanie.kominki.kominki_powietrzne.Wklad_kominkowy_LECHMA_PP_190_Standard_Lux_14kW_Lechma.html Myślę też o wkładzie ceramicznym: http://www.dobrepiece.pl/product.php?id_product=49 Który z nich bardziej i dlaczego nadaje się do akumulacji ciepła? Najchętniej jednak zatrudniłbym zduna i zbudował piec kaflowy z podwójną szybą. Właśnie szukam odpowiedniego wykonawcy.
- 57 odpowiedzi
-
- akumulacja
- kominki
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami: