Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TomekBF

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez TomekBF

  1. Nie mogę znaleźć takich daszków do słupków ogrodzeniowych ok 4x4cm ale z wentylacją, czyli żeby na głucho nie zaślepiały. Rozsadziło mi po tej zimie 1/3 słupków (wcześniej 3 zimy było ok). Zauważyłem sąsiad ma takie stare rury z daszkami i ok. Szukam w kształcie odwróconego V
  2. Co do murków oporowych IMO lepiej zgłosić budowę ogrodzenia (możemy zacząć miesiąc od zgłoszenia i mamy na to 2 lata), ogrodzenie zgłasza się tylko od strony drogi, czyli od sąsiada można nic nie zgłaszać, a fundament pod ogrodzenie to 2w1 murek oporowy i ogrodzenie
  3. Co do grzałek zastanawiam się czy jest sens je tak blokować, bo pamiętam jak pozwalałem grzać przy średniej ok 4st, to włączały się chyba na ok 10 min. - stwierdziłem tak bo pompa włączyła się ok 10min po 13, a zawsze było punktualnie (pytanie czy można sprawdzić czas pracy na grzałkach w pompach Nibe)
  4. a jak macie ustawione stopniominuty dla ogrzewania pomocniczego, ja miałem wcześniej -2000, zmieniłem na -1400, ale zauważyłem, że ogólnie wartość stopniominut na pompie maksymalnie spada do 1 przed ustawioną, czyli jak miałem -2000 zatrzymywała się na -1999, jak mam 1400, to do -1399, hm.. a może to też związane jest ze średnią, jeśli pompa ma przykazane żeby nie włączać podgrzewania pomocniczego przy średniej dobowej powyżej 3 stopni, to i nie mogą spaść stopniominuty, żeby nie włączyć grzałek.
  5. Ja użytkuję NIBE 1245F 6KW Stopniominuty dla sprężarki -160 dla podgrzewania pomocniczego -1400 Podgrzewanie pomocnicze wyłącza się przy średniej temp. w ciągu dnia na zewnątrz +1 Pompa może pracować tylko w godzinach taryfy weekendowej Krzywa grzania 4 +1 Ostatnia godzina w taryfie weekendowej mam ustawione +1 Przyznam, że testuję i na razie wygląda ok, ludzie dzielcie się ustawieniami, może dojdziemy do najbardziej ekonomicznych (przy założeniu, że wszyscy mają dobrze dobrane ogrzewanie do domu )
  6. Ja użytkuję od lutego, tylko bez funkcji chłodzenia. Chociaż mieliśmy dylemat, ale na szczęście wybraliśmy bez, na szczęście bo przez całe lato nie stwierdziliśmy żeby nam się ta funkcja przydała, z tego co pamiętam jeden dzień była temperatura 24, dało się odczuć że jest cieplej niż zwykle, reszta 23-21. Jeśłi masz dom dobrze zaizolowany, możesz spać spokojnie . Chociaż na pewno zależy sporo od konstrukcji itp. sąsiedzi mają drewniany z poddaszem, to na poddaszu nie dało się wytrzymać, u nas parterowy murowany.
  7. http://allegro.pl/deska-tarasowa-kompozytowa-tecnowood-kompozyt-wlkp-i2444368454.html lub http://allegro.pl/deska-kompozytowa-tarasowa-wpc-1m2-komplet-i2424177130.html
  8. Czy można dostać gdzieś w Białymstoku deskę tarasową z kompozytu drewna ?
  9. Gogi25, chyba najlepiej jak ten co będzie fundamenty ewentulanie strop wylewał Ci wyliczy. Z drugiej strony towar łatwo dostępny, na zapas chyba nie warto brać. Ja zamawiałem 2x. 1x mniej więcej, ale nie za dużo, 2x - tyle ile brakowało.
  10. Trochę stary temat , ale u mnie jak najbardziej aktualny. Czyli rozumiem, że we włączniku tak jakby wyłamujemy jedną nóżkę dla diody ? Może po tylu latach powstały jakieś świetlówki, które nie migoczą z podświetlanymi włącznikami ?
  11. Rozglądam się za wykonawcą blatów granitowych (łazienka dł. 2m szarawy, kuchnia 6m czerń) Orientujecie się odnośnie kosztów za metr, może jakieś namiary z dobrym stosunkiem cena/jakość. Jeszcze jaka szerokość jest najbardziej opłacalna ? (stolarz projektuje szafkę do łazienki)
  12. Wracając do tematu wątku, do czego służą kratki w okapach np http://www.euro.com.pl/okapy/akpo-wk-4-dandys-.bhtml#opis widać, że ma kratkę, w takim wypadku nie ma sensu robić obok kratki z wentylacją grawitacyjną ?
  13. Sobieradek, dzieki za konkret. Jednak nie połączę . Teraz rozważam dostawienie dwóch kominków na dachu 1- garaż 2- okap.
  14. Niestety nie sam, jutro z jakimś fachowcem spotykam się.
  15. Na szczęście ogrzewanie w domu to pompy ciepła. Odbioru jeszcze nie ma. Google przeniosło mnie Nefer do twoich postów przy szukaniu info o wentylacji garażu. Jeśli musi być, to chyba podepnę do wentylacji z kanalizacji, może nie zawieje zapachami . Co do kanału w każdym pomieszczeniu, chyba niekoniecznie, w czystych pomieszczeniach powietrze napływa, w łazienkach kuchniach wypływa. W kuchni mam 2 kanały obok siebie, podłączę je do jednego kominka wentylacyjnego na dachu, w pierwszy wepnę okap, w drugim będzie kratka zwykła, którą zamknę jak okap będzie pracował. Wykonanie instalacji wentylacyjnej jest w stylu japońskim, czyli jako tako Będę jeszcze robił rozprowadzenie mechaniczne ciepłego powietrza z kominka po całym domu, zastanawia mnie skąd pobiera kominek powietrze do takiego nadmuchu, chyba z pomieszczenia w którym jest ?
  16. Dzięki za opinie, dochodzę do wniosku, że wentylacja jest jednym z najbardziej olewanych elementów przy budowie. Do tej pory żyłem w nieświadomości. Jeśli ktoś miałby chwilę rzucić okiem na projekt to jest pod linkiem:http://img694.imageshack.us/img694/2716/wentylacjaop.jpg http://img694.imageshack.us/img694/2716/wentylacjaop.jpg Brązowe plamki to grzybki na dachu (w sumie kominki takie wentylacyjne, kosztowały coś 200 za sztukę, więc chyba nie najgorsze). Grzybek najbliżej garażu (kawałek z lewej widać) to już zajęta dla kanalizacji. Do grzybka przy łazience podłączę łazienkę i kibelek (przy wejściu na prawo) wywiew przy pomocy wiatraczków na pstryczek. Do grzybka najbardziej z prawej podłączę wentylację nad kuchenką gazową, okap chyba będzie bez wywiewu, po prostu pochłaniacz (niebieskie plamki to kanały wentylacyjne w ścianie do których podłączam grzybki). Poddasze mam nieużytkowe także mogę jeszcze coś zmienić, ale myślę że powyższa koncepcja nie jest najgorsza. W spiżarce przy wejściu od razu na prawo nie ma wentylacji, zastanawiam się czy nie połączyć z tą kuchenną, ale boję się że ciepłe powietrze z kuchni tam doleci, także zostaną chyba tylko drzwi z dziurkami. Dodatkowo garaż nie ma dla siebie grzybka, czyli brak wentylacji, ale codzienne otwieranie drzwi jakoś przewietrzy pomieszczenie (tak się pocieszam). Do ściany w łazience przylega pralnia, chyba jeszcze wykorzystam kanał (jeden z dwóch) w łazience i tam też zrobię wywietrznik (już bez wiatraczka). Jest jakaś zasada łączenia rur wentylacyjnych spiro, żeby wiatraczki z łazienki i kibelka nie wpychały do pralni powietrza ?
  17. Zadowolony nie do końca, jedynie myślę o dostawieniu grzybka, ale pewnie na myśleniu się skończy. W sumie jakoś powinno działać, a są jakieś wytyczne co ma być spełnione, żeby w miarę to działało, kominiarz jest specjalistą w tym zakresie ? ... Zaczynam się dokształcać, np: http://bi.gazeta.pl/im/4/2654/m2654574.jpg wynika ze przy kominku nawet z doprowadzonym powietrzem nie należy stosować*okapu z wyciągiem. Czyli dziura w kanale przeznaczona do okapu zostanie dziurą ze zwykłą kratką + rozszczelninenie okien i będzie jak na obrazku
  18. Na szczęście będzie indukcja . Wykonawca dachu ograniczył mi kominki wentylacyjne na dachu z 9 w projekcie do 3 :]. Powiedział, że tak dużo brzydko będzie wyglądać i kilka rur można podpiąć do jednego. Teraz robi się problem. W kuchni przy okapie mam dwa kanały, mogę połączyć jedną rurą spiro, ale co z tego, jak będzie jeden podłączony do okapu. Podobnie w łazience dwa kanały, ale jedna jedna rura spiro, w jeden wstawię wiatraczek do wywiewu i tyle. Trzeci grzybek na dachu podłączony do kanalizacji i po grzybkach . Ech.. na szczęście są okna
  19. Dobrze mówicie . Wentylacja będzie grawitacyjna. Na szczęście przypomniałem że jest jeden jeszcze kanał wolny w kominie przy kominku, tylko dziura nie wybita . Uf.., czyli będzie miejsce na pobór powietrza i ogólną wentylację. Nie wiem czy dobrze nazwałem kanałem wentylacyjnym to co będzie do okapu podłączone, jest to po prostu rura spiro podłączona do grzybka na dachu.
  20. Pytanie jak w temacie. Jest okap załóżmy z dużą mocą i wyciąga on powietrze z pomieszczenia, pytanie skąd te powietrze powinno wchodzić do domu ? Mam kuchnię otwartą z salonem (ok 40m2), w miejscu gdzie będzie okap jest jeden kanał wentylacyjny, teraz zastanawiam się czy nie jest potrzebny drugi do poboru powietrza ? W salonie jest kominek z rurą wyprowadzoną na zewnątrz, teoretycznie stąd może pomieszczenie zassać w razie niedoboru powietrza.
  21. Dzięki za link, w sumie wcześniej jak myślałem, że nie ma kanalizacji napisałem takie pismo, bo słyszałem o podobniej sprawie (odnośnie zwrotu kosztów za budowę kanalizacji poza granicami), dodstałem odpowiedź, że gmina nie może sobie na to pozwoić, bo by nie miała pieniędzy na nic, jakby każdemu finansowała itp. Rozmawiałem już i dostałem info, żeby nie nagłaśniać tego, może ktoś załatwi papierologię z sąsiednich działek, przy podłączniu wody zapytałem, czy mogę podłączyć się do kanalizacji, której nie ma , dostałem odpowiedź "no i co my mamy powiedzieć" Głównie zastanawia mnie sprawa taka, czy gmina może coś wybudować i nie odebrać części swoich prac, od sąsiada dostałem mapkę z projektu budowy tej sieci na której jest kanalizacja, niestety nikt tej roboty "nie odebrał" i nie zainwentaryzował, czy jakoś tak(dokładnie kawałka roboty, czyli kanalizacji, która biegnie przez 3 działki, gdzieś 100m). Przez co teraz nigdzie nie widnieje. Kanalizacja była budowana razem z wodociągiem, o dziwo wodociąg jest na mapach.
  22. , sory. Złożyłem wniosek o podłączenie do kanalizacji, w odpowiedzi dostałem że muszę tak jakby wybudować tą kanalizację, czyli pozwolenie na budowę, plany itp. Tylko ta kanalizacja istnieje fizycznie, biegnie przy mojej działce. Nie ma na mapach kawałka biegnącego przez 3 działki ok 100m
  23. Z 6 lat temu była budowana kanalizacja na zlecenie gminy, obok mojej działki (jeszcze nie byłem jej właścicielem). Kanalizacja została wybudowana (taka do przepompowni), niestety nigdzie nie ma jej w planach. Podobno gmina po prostu nie odebrała prac. Czy można jakoś zmusić gminę do odkręcenia tego, jak złożyłem wniosek o podłączenie, kazano mi zwrócić się z pozwoleniem na budowę zrobić plany tak jakby dla tego co jest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...