Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

parapet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez parapet

  1. witam, proszę o poradę... Stolarka zamontowana , dom ocieplony (kilka mostków cieplnych na żelbecie i leje się woda...), tynki c-w wykonane w listopadzie , wylewki w grudniu. Obecnie grzeje i wentyluje gwc+rekuperator+nagrzewnica , w domu mam temperaturę około 12 stopni. Miejscowo ściany są suche natomiast w większości wilgotne(miejscami się skrapla) co zrobić aby pozbyć się całkowicie wilgoci? Czy w tych temperaturach można wietrzyć jeżeli ściany są wilgotne? Brać osuszacze powietrza?. W garażu nie mam bramy i tam już było sucho zanim nadeszły mrozy...
  2. witam, poszukuje bramy garażowej o szerokości 5500 panel gładki malowany farbą strukturalną matową typu np - drylac austria. Ktoś może zna takiego?
  3. w tego typu przypadkach należy zastosować poszerzenie (kości) nad oknem które będzie tworzyć barierę termo oraz nadawać statykę ramy okna. Oczywiście poszerzenie musi posiadać wzmocnienia systemowe i stałe połaczenie z ramą.
  4. okleiny typowo białej w PCV brak - jedyna z jaką się spotkałem to cream weiss dopłata standardowa 19% - kolor 1 str
  5. witam, chciałbym prosić o radę w doborze kolektorów do: lato - ciepła woda użytkowa + basen 3X10X1,5 Zima - ciepła woda + wspomaganie ogrzewania (piec kondensat - głównie ogrzewanie podłogowe + grzejniki kanałowe z wentylatorem) według moich wyliczeń na lato potrzebuje od 8-10 kolektorów płaskich , czy jeżeli zastosuje próźniowe jest możliwe w okresie zimowym wspomaganie ogrzewania? rodzina 4 osoby , dom 300m2 - dobrze docieplony
  6. planuje umiescić wyjście z kominka za R w odległości 2-3mb , przed R umieścić czerpnie jednostronną dla bezpieczeństwa R - wydaje mi się że przy nawiewie z R nie ma szans żeby temperatura z kominka zniszczyła wymiennik.
  7. czy ktoś układał kamień w płytach 1,5 - 2,0 grubości bez wentylacji na styropianie?
  8. widzę że u niektórych to zabawa w pojazdy na czterech kółkach 70-100 tys to nie żart!. W moim przypadku 26 źródeł / podział na kilka stref -dom,ogród , ogrzewanie , wentylacja+klima, alarm to właśnie ta kwota... Alternatywne rozwiązanie to z wave - czy ktoś korzysta?
  9. największe okno to 6000X2700 - brak możliwości jakiegokolwiek podziału rolety - musi być jedna płachta. Znalazłem jednego producenta na włóknie szklanym fix screen - czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
  10. Mam problem z projektem domu, ze względu na charakter i położenie okna są narażone na ekspozycję południową , wiąze sie to z problemem maksymalnego nagrzewania pomieszczeń - dodatkowo walcze z wymiarem okien np.: 6000X2700 i reszta bandy bardzo zbliżona... Stolarka aluminiowa z budową szyby 44.2X6X6 co zrobić aby zatrzymać szalone uv? rolety odpadają ze względu na rozmiar, żaluzje nie podobają się małżonce... Szyby 4sezon odpadają ze względu na porę zimową - POMOCY
  11. Zmuszony jestem do zastosowania automatyki w domu. Rozmowy rozpoczołem od instalacji KNX/EIB ceny wraz z całą instalcją elektryczną wachają sie około 80-100 tys zł. Mały dramat kupa kasy... A tu niczym grom z nieba reklama w czasopiśmie że można to mieć za 5000... Po rozpoznaniu tematu który przedstawia się bardzo ciekawie mowa o polskim systemie FIBARO który działa na z-wavie. Czy ktoś miał z nim do czynienia? jak to działa? Ja: po rozmowie z handlowcem/przedstawicielem jestem w pełni zadowolony - są pewne niedoróbki jak czujki i kontaktrony ale to można sobie odpóścić...
  12. witam wszystkich serdecznie, jestem na etapie doboru rozwiązania elewacji w moim domu. Chciałbym się zapytać o możliwość położenia okładziny z kamienia grubość płyt około 20mm formatki około 30X60 bezpośrednio na styropian ? Czy takie rozwiązanie jest możliwe bez stosowania podkonstrukcji? zastosowanie na cokół 0,3 i ścianę do wysokości 4 m. Ze względu na projekt domu dopuszczalne kolory elewacji to złamany na delikatnie szary biały - jaki system doradzacie STO , CAPAROL , DRYVIT ?
  13. Witam wszystkich w moim 1 poście jestem aktualnie przy instalacji mechanicznej w domu , wkradł się szalony pomysł na połącznie kominka z rekuperatorem. Ze względu na środki brak konkretnego planu instalacji przez projektanta - podejrzewam że i tak by nic to nie dało... Kominek-wentylator plus rekuperator wydaje sie dobrym rozwiązaniem. Czy ktoś ma podobną instalację? Rozważam podłączenie za rekuperatorem ze względu na wysoką temperaturę i zastosowanie zaworów jednokierunkowych - będzie niezła jazda na wylocie jak ktoś dostanie tak ciepłym powietrzem czy ktoś tak zrobił?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...