Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

monter_tb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

monter_tb's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Temat już ma trochę czasu ale podzielę się swoimi doświadczeniami z 30m przewodem YDY 5x4mm2 (na 750V - ma trochę lepszą izolację od tych na 300V) zakopanym w ziemi 10 lat temu na głębokość około 50cm (polski przewód). Niedawno sprzedałem jak się ma (przy okazji prowadzenia przewodu podziemnego sieci komputerowej) i nie odnotowałem najmniejszej zmiany stanu jego izolacji. Po przetarciu go szmatką izolacja wyglądała jak... nowa.... Jest to wykonanie nie fachowe, niezgodne z zaleceniami. Ale takie były warunki i tak wykonano to przyłącze (garaż, warsztat). Jeżeli dojdzie do uszkodzenia izolacji na skutek starzenia się jej, da o tym znać mi wyłącznik różnicowy albo w najgorszym przypadku bezpiecznik....
  2. Ja szukałem tanich i solidnych, zakupiłem sporą ilość, z rabatami na Allegro f-my "Kontakt", chyba seria "Simon". Są dostępne w różnych kolorach, modułach. http://www.kontakt-simon.com.pl/ Po 2 latach użytkowania sprawdzają się bdb. Jako ciekawostkę dodam, że jak ktoś będzie kupował gniazda do budowy sieci LAN (moduły RJ45 i telefoniczne wpinane w ramkę), często różnych firm - to pasują do nich gniazdka (moduły) za kilka złotych z Allegro, np. Keystone (także ekranowane do przewodów FTP). Producenci w swoich katalogach zazwyczaj mają je w cenach 20...30zł... http://www.ceto.com.pl/files/fotob/product-5830.jpg
  3. Wymuś remont linii. Chcą być wygodni. Mi się udało to zrobić przed remontem generalnym domu, wynieśli mi licznik do skrzynki zamontowanej na domie. Wymienili linię napowietrzną na izolowany przewód AsXSn i tyle. Nie zapłaciłem nic, poza kosztami skrzynki, jej uzbrojenia i elektryka z uprawnieniami który mi ją zamontował i się pod tym podpisał.
  4. Mam podobnie zbudowaną instalację, w czasie prądu prądu podłączam pod wszystkie 3 fazy wyjście jednofazowe z agregatu, odłączając jednocześnie od sieci urządzenia 3-fazowe (kuchenka) i główny bezpiecznik - zabezpieczenie w skrzynce licznikowej. Działa.
  5. Witam, Rozpocząłem remont warsztatu i mam zagwozdkę z ociepleniem części dachowej. Dach jest deskowany, na deskowaniu położona jest papa, papa się zestarzała, przeciekała, więc dach wyłożyłem płytą Onduline. Teraz od wewnątrz pomieszczenia chciałem ocieplić wełną mineralną, ale mam problem - jak rozwiązać kwestię wentylacji izolacji. Wełnę włożę pomiędzy krokwie (grubość warstwy i krokiew 10cm), nie wiem czy powinienem ją przyłożyć bezpośrednio do deskowania, zamocować rozciągniętymi sznurkami pomiędzy krokwiami i tak przygotowaną izolację okryć np. folią paro przepuszczalną albo paro izolaczyjną? Nie chciałem pozostawiać wełny bez okrycia, żeby nie "pyliła" z góry. Dach nie posiada przestrzeni wentylacyjnej, tak jak to się fachowo robi teraz w domach (łaty i kontrłaty), jest deskowanie i papa. Mam problem, jak najprościej rozwiązać ocieplenie wełną od środka pomieszczenia..? Jeżeli potrzeba to zrobię zdjęcie, rysunek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...