Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

20kokos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O 20kokos

  • Urodziny 20.12.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Slupsk
  • Kod pocztowy
    76-200
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

20kokos's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzien dobry! W domu szeregowym z lat 80tych taras sąiada graniczy z moją działką. Jest to taras wyniesiony na slupach - ok 1,5m powyzej gruntu osadzony na slupach - pod spodem wolna przestrzeń. Mój taras podobnie jak sasiada wyniesiony na taka sama wysokosc - jednak konczy sie ok 1,5m od granicy działki. Chciałbym teraz dobudowac taras rowniez do granicy działki. - ewentualnie ok10cm od tejze granicy. Wowczas tarasy prawie przylegałyby do siebie bokami - Byłby między nimi Odstęp ok10cm. Natknąłem się w sieci na zapis że dla tarasów podniesionych zachowuje się zasady prawa budowlanego takie jak dla budowli. Dla budowli z kolei natknąłem się na poniższy zapis. 3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się: 2) sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem że jego część leżąca w pasie o szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej, Pytanie zatem czy taras podniesiony mozna potraktować jako budowla i zastosować przepis powyzszy aby poszerzyc nasz taras do granicy działki.
  2. Dzięki wielkie za poradę - zastanowię się na poważnie z tymi bloczkami. Ale na to mam jeszcze czas - natomiast właśnie z tą ekipą może być problem - tym bardziej, że nie mogę przewidzieć kiedy dokładnie ja będę na wolnym - taki urok życia Felka marynarza;) Co do realizacji to naciskać na pewno nie będę - raczej staram się jak najbardziej skrócić czas poprzez wybranie odpowiedniego rozwiązania - tak żeby jak najmniej czasu zajmowało postawienie domku ale na spokojnie - bo wiadomo - co nagle to po diable. Także na razie studiuje wszystkie możliwe materiały żebym był gotowy na budowę kiedy już przyjdzie na to czas. A póki co - śledzę na bieżąco obecny temat i czekam - na nowe fotki - zwłaszcza wewnątrz. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Arturromarr za poradę - bo tak jeszcze do nie dawna nie bylem przekonany czy aby w moim przypadku budowa domu samemu to dobry pomysl.
  3. Witam wszystkich - jestem wlasnie w stadium szukania projektu i musze stwierdzic, ze kameralny najbardziej przypadl mi do gustu - zwlaszcza - jak tez zauwazyliscie - jego proporcje. Wlasnie jak przelecialem obecny temat - to widze ze macie duzo ciekawych pomyslow odnosnie zmian w projekcie. Zanim sie zdecyduje na kupno projektu - to pewnie jeszcze troche czasu minie ale staram sie pozbierac teraz jak najwiecej info odnosnie domku. Dlatego chcialem sie dowiedziec od doswiadczonych kameralnych ile czasu zajelo wam postawienie stanu surowego otwartego? Jak widze zastosowaliscie rozne materialy do budowy - ja chcialbym sciany postawic z pustaka - i wlasnie najbardziej interesuje mnie opinia osob ktore tez zastosowaly pustak. Pytam poniewaz pracuje na morzu i pracuje w rotacji 2 miesiace na morzu - 2 na ladzie - a bardzo zalezy mi zebym samemu pilnowal budowy i chcialbym stopniowo na jednym urlopie postawic fundament, a na nastepnym od razu stan surowy( najlepiej jakby dalo rade zamkniety;)) i tak dalej. Zamierzam wstepnie postawic jak najszybciej Stan surowy zamkniety + instalacje a potem powoli wykanczac wszystko satrym sprawdzonym systemem gospodarczym;) Z góry dziekuje za info i pozdrawiam wszystkich kameralnych!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...