ins7
Użytkownicy-
Liczba zawartości
281 -
Rejestracja
O ins7
- Urodziny 17.07.1978
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
kobyłka
-
Kod pocztowy
05-230
-
Województwo
mazowieckie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
ins7's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Spam
-
Kolektory słoneczne - temat warty zainteresowania?
ins7 odpowiedział krollazienek → na topic → Kolektory słoneczne
Super, a co powiesz na to: Obliczenie przeprowadzone przy pełnym słońcu 1000W/m2 w którym przeprowadza się badania i w którym to najlepiej radzą sobie kolektory płaskie -
Najlepszą metodą byłoby płacenie za energię z instalacji solarnej zużytą przez klienta. Płacenie za energię rzeczywiście wyprodukowaną mogło by być myślę również dobre. Uzyski teoretyczne nijak mają się do uzysków rzeczywistych, co było już wielokroć poruszane. Szczególnie duże różnice widać po kilku latach porównując niektóre z takich instalacji. Jako ciekawostkę dodam informację, że WATT stosuje w swoich kolektorach rury próżniowe o średnicy zewnętrznej 47 mm zaś większość ,,chińczyków'' rury o średnicy zewnętrznej 58mm. I żeby było śmiesznie kolektor składający się z 9 tych rur próżniowych zagubionych na powierzchni ogromnego zwierciadła ma powierzchnię czynną 1,805m2 zaś kolektor składający się z 15 chińskich rur próżniowych o większej średnicy ale bez zwierciadeł ma powierzchnię czynną wg normy tylko 1,2m2. Widać ewidentnie kto w tym rozdaniu rozdał karty...
- 26 odpowiedzi
-
- 01.10.2013
- dotacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie do końca. Proszę bardzo. Istniejąca instalacja solarna w górach- Karpacz przy stoku narciarskim, 12 kolektorów 20 rurowych. Zimą nikt nie ściąga z nich śniegu. W Karpaczu jest raczej sporo opadów śniegu. Pytanie: Jak myślicie ile czasu w sumie zalega na nich śnieg? Odpowiedź: Klient twierdzi, że jest to w sumie przez cały rok tylko miesiąc. Na instalacjach w środkowej Polsce np. pod Warszawą śnieg zalega na kolektorach próżniowych jedynie przez ok max tydzień na rok. Czy to dużo? Obieg wsteczny polegający na ogromnym marnotrawstwie energii cieplej w stosunku do bardzo niewielkiej ilości uzyskanej energii zimą to rozwiązanie z poprzedniej epoki. Jak można mieć zimą grzejnik na dachu??????
-
Proszę bardzo instalacje z 2008 r. Do wyboru masz Bydgoszcz oraz Lębork. Zobacz to i odpowiedz sobie na pytanie które kolektory potrzebuja tzw autotrackera Oczywiscie będą to kolektory bardziej przestarzałe. Przy Kolektorach próżniowych z absorberem umieszczonym wokół rur próżniowych bez problemu idealny kąt padania promieni słonecznych będzie osiągalny prawie przez 8 godzin. Frajerzy tacy jak ty maja klientów za idiotów i wciskają im kolektory płaskie mówiąc o tym, że najlepiej sprawdzą się w Polsce. A nawet dobrze wspomogą ogrzewanie. Ban za jawne oszukiwanie ludzi należy się jak najbardziej ale Tobie:goodnight:
-
Cóż warte są opinie napisane przez tydzień po założeniu instalacji?. Takie opinie powinni pisać klienci dopiero po kilku latach od założenia instalacji. Na stronie Solar-Tech można przejrzeć taki opinie klientów po kilku latach eksploatacji.
-
Co wy ciągle tylko te obliczenia i obliczenia.... Jeden kolektor 20 rurowy bez problemu nagrzewa 300l zbiornik oczywiście tylko w dni słoneczne. Kolektor 20 rurowy Solar-Tech ze zwierciadłami ma moc maksymalną 1,8kW a nie 1,5 kW to po pierwsze. Po drugie kolektory próżniowe z absorberem umieszczonym wokół rury wyłapują promieniowanie słoneczne nawet jak promienie słoneczne padają na nie od tyłu (widoczne gdy kolektory nie są montowane równolegle do dachu a mają podniesienie), a nie jak narzuca norma tylko od przodu. Po trzecie kolektory próżniowe z absorberem umieszczonym wokół rur świetnie wyłapują promieniowanie rozproszone. Po czwarte kolektor próżniowy 20 rurowy SPE bez zwierciadeł ma powierzchnię brutto 3m2, powierzchnię czynną wg normy 1,88m2 ale za to powierzchnię absorbera aż 5m2.
-
Moi koledzy montujący instalacje wspomagania c.o. na kolektorach próżniowych twierdzą, że właśnie takie instalacje najszybciej zwracają się klientom. I dalej montują potem z polecenia takie instalacje kolejnym klientom.
-
Niedowiarku. Kiedy w końcu przejrzysz na swe zaślepione oczy? Opinie klientów, długie gwarancje, opinie naukowców wyraźnie opisujących przewagę próżniówek nad płaszczakami. Czego jeszcze potrzebujesz? Chcesz porozmawiać z klientami którzy użytkują kolektory próżniowe heat-pipe S.... od roku 2008 i kolektory cały czas działają super?. Czy może potrzebujesz obejrzeć instalację z roku 2005? Może chcesz zobaczyć instalacje gdzie jeden kolektor próżniowy o powierzchni czynnej 1,88m2 bez problemu nagrzewa 300l wody? Człowieku obudź się! Co do kolektorów próżniowych konkurencji nie będę się wypowiadał. Jest kilka dobrych firm, ale większość kolektorów heat-pipe na rynku polskim to szajs, ale który naprawiamy za kilkaset złote tak aby działał jeszcze bezawaryjnie przez co najmniej kilkanaście lat.
-
A po co oszukiwać klientów i montować TWOJE archaiczne i działające jedynie wtedy jak świeci słońce, jest ciepło i jest akurat około 12 w południe, kolektory płaskie???
-
A ja znalazłem ostatnio w materiałach jednego z producentów kolektorów płaskich ciekawe zdjęcie jak wygląda większa instalacja kolektorów płaskich harfowych zimą:
-
Wychodzi teraz na to że im większe zwierciadło a mniej rur próżniowych tym lepiej, bo więcej dotacji;)
- 26 odpowiedzi
-
- 01.10.2013
- dotacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Kolektory słoneczne - temat warty zainteresowania?
ins7 odpowiedział krollazienek → na topic → Kolektory słoneczne
Solary jednego rodzaju pracują faktycznie 6 miesięcy w roku inne o powierzchni mniej płaskiej praktycznie przez 10-11 miesięcy. Wciskanie ludziom pewnego rodzaju solarów które działają dobrze praktycznie tylko w pełnym słońcu (tylko 30% dni w roku) i głównie w południe gdy słonce pada prostopadle na ich powierzchnię jest zwykłym naciągactwem. -
kolektory sloneczne-ktora firme wybrac?
ins7 odpowiedział evonation → na topic → Kolektory słoneczne
Polecam firmę UNIKAT z Gdańska. Od bodajże 10 lat zajmują się montażem kolektorów słonecznych. -
Zgadza się różnice są w trwałości. Ale uwierz mi, zbiorniki z kwasówki również lepiej nagrzewają wodę. Być może ma to związek z brakiem osadzania się kamienia na wężownicach. Bardzo ważny na efekt grzania jest dobrze dobrany przepływ w zależności od typu kolektora (o czym zapomina większość instalatorów) oraz odpowiednie ustawienia kilku parametrów na sterowniku. Bardziej chodzi mi tu raczej o fabrycznie montowaną otulinę na przewody z nierdzewki. Może to być izolacja z kauczuku o grubości 10mm, może mieć on grubość 13mm, czy może to być izolacja odpowiadająca w końcu izolacji kauczukowej o grubości aż 20mm.