Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ambresil

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ambresil

  1. Czy ktoś ma ma jakiś dobry patent na ustawienie w pionie słupków ogrodzeniowych podczas zalewania betonem ?
  2. Pytanie do fachowców : Jaki zawór 4- drogowy wybrać do pieca o mocy 22 KW : 1" - Kvs=12 czy 1 1/4" Kvs=15
  3. No i całkiem zgłupiałem po przeczytaniu tego linku : " jeżeli chodzi o zawory czterodrogowe, to największą ich zaletą jest ochrona kotła przed niskotemperaturową korozją, poprzez podwyższenie (podmieszanie) temperatury powrotu;" "Mieszacze trójdrożne są przeznaczone do systemów, gdzie nie ma konieczności ochrony przed korozją niskotemperaturową "
  4. Jak w temacie , który z układów jest najpoprawniejszy ? Pompa na zasilaniu czy powrocie , zawór 3-drogowy przed czy za pompą ? Może jakiś z fachowców chciałby zabrać głos [/img]
  5. ok. zawór 3-drogowy na zasilaniu czy powrocie , a za nim wpięty zasobnik CWU i obieg CO ?
  6. ponieważ mowa o kotle na paliwo stałe zawór trójdrogowy chcę wykorzystać do podmieszania powrotu
  7. Acha jescze pytanko - zawór trójdrogowy lepiej zamontować na zasilaniu czy powrocie z kotła ?
  8. Witam szacowne grono !! Kocołek na drewno do CO iCWU W które miejsce - przed czy za zaworem trójdrogowym podłączyć zasobnik dwupłaszczowy CWU.
  9. może podzielą się swoimi doświadczeniami użytkownicy kotłów "zasilanych " drewnem podając ile m2 ogrzewają jakimi kotłami (kW) Myślę że takie info pomoże wielu zdezorientowanym forumowiczom i ułatwi im podjęcie trafnego wyboru
  10. Mam do ogrzania ok. 135 m2 - budynek nowy i duży dylemat z doborem mocy kotła . Chcę napewno zamontować kocioł ze spalaniem dolnym .Paliwem podstawowym ma być drewno . Ze względu na komorę załadowczą (wielkość ) mój wybór padł na Zębca KWKD 22kW . Oprócz CO będzie służył do przygotowania CWU. Czy ten kocołek nie będzie zbytnio przewymiarowany ? Następny w typoszeregu to KWKD 15kW - ten myślę żę byłby za mały . Z tego co wiem producenci kotłów podają moc dla paliwa podstawowego którym jest węgiel . Jak w takim razie oszacować moc takiego kotła opalanego drewnem ?
  11. Duże sorki Mały , to jest właściwy link : http://defro.pl/inside.php?id=261d50a43f29f303992c4461f4907650
  12. Oglądałem kociłek f-my Defro OPTIMA 20kW - b.solidna konstrukcja , zebce i itp. kotły wyglądają przy nim jak prdukcja pana Stasia . Wymiennik z blachy kotłowej 6mm. Cena zalecana - 2250 PLN za 20kW. http://defro.pl/inside.php?id=86149d85f02844cc256a03017639b268&srs=ee4237dcb9711ad92d956b208938f8a8 Proszę fachowców z tego forum o opinie na temat tego kotła i weryfikacje czy aby napewno spalanie dolne .
  13. OK , ale jaką moc pieca proponujecie ?
  14. mam do ogrzania ok.130m2 - moc zainstalowanych grzejników 13kW 70/55 do tej pory grzałem gazem , ale przy obecnych cenach postanowiłem wstawić do kotłowni piec na paliwo stałe ( drewno ) . O jakiej mocy wybrać piec , aby zbyt często nie dokładać drewna i nie przewymiarować mocy. Rozważam piece spalaniu dolnym o mocach od 15 do 18 kW. Jak wynika z waszych doświadczeń , o ile można przewymiarować moc kotła na paliwa stałe ?
  15. Czy ktoś przerabiał coś takiego ? Ale od poczatku . Ogrzewam dom kominkiem , a CO gazowym dogrzewam tylko w mroźne dni - taka rezerwa taktyczna . Dziś budzi mnie w nocy chłód , idę do kotłowni , a tam w piecu CO pracuje tylko pompka . Jest godzina 2.30 nad ranem . Biorę się za naprawę pieca . Piec przy starcie uruchamia tylko pompkę , nie słychać trzasku przeskakującej iskry - pierwsza myśl diabli wzięli trafo wysokiego , ale piec nie sygnalizuje żadnego błędu, reset nic nie daje . Rozbieram elektronikę pieca , dociskam wtyczki , sprawdzam elektrozawór. Z elektroniką na wierzchu odpalam piec , słychać jakiś chrobot i piec odpla . Przez komin dmuchał taki strumień zimnego powietrza że zamarzła woda w rurze wymiennika !!! Jest godzina 5.30 - trzeba się szylować do pracy , naładowany przez noc akumulator czeka na podłączenie do mojego CC ...
  16. Witam !!! Chcę wstawić do kotłowni piec na paliwo stałe - straszą znowu podwyżką cen gazu . Do tej pory używałem do ogrzewania pieca gazowego podłączonego do konina z wkładem kamionkowym o f150 i wys. ok.8m. Czy taki komin będzie wystarczający dla kotła o mocy 16kW ?
  17. Podłączyłem w łazience na poddaszu kompakt z odpływem poziomym przy pomocy łącznika elastycznego ( takie "spiro"). Dławik od strony kompaktu nie jest szczelny i z połączenia kapie .. Dławik wykonany jest z gumy i plastiku . Próbowałem uszczelnić przy pomocy różnych silikonów, ale żaden się tego nie trzyma - ceramiki owszem . Jakim specyfikiem to uszczelnić ?
  18. Czy istnieje jakaś mozliwość wybudowania garazu na działce na której już stoi budynek mieszkalny bez wszczynania całej machiny biurokratycznej ( pozwolenie na budowę , wyłącznie z uzytkowania ziemi III kl. ) . Może prościej zostać rolnikiem i kupić (wydzierżawić ) 1 ha ziemi ???
  19. zakończyłem budowę , złozyłem papiery i otrzymałem pismo z urzędu o zgłoszeniu do użytkowania budynku mieszkalnego . Od kiedy formalnie mogę zaczynać ulgę remontową - czy z datą pisma z INB czy z datą meldunku ?
  20. Czy w ramach dużej ulgi można odliczyć koszt kostki brukowej ,krawęznika , itp.
  21. Czy w ramach dużej ulgi budowlanej można odliczyć kostkę brukową , obrzeża i itp.
  22. Szczęśliwie ukończyłem budowę - sam robiłem za kierownika budowy - wyszło całkiem , całkiem . Do odbioru potrzebny wypełniony DZ.Bud. Ile to może kosztować ?
  23. W jaki sposób urząd oblicza należność za wyłaczenie z uzytkowania gruntu rolnego kl.III . Chcę na działce z budynkiem mieszkalnym wybudować garaż i oszacować koszty inwestycji.
  24. Myślę że zagęszczarkę można zrobić wzorując się na wibratorze do pustaków.
  25. Czy ktoś próbował samodzielnie ułożyć opaskę z kostki wokół domu? Jak się do tego zabrać - czy w warukach amatorskich ,bez zagęszczarki jest to wykonalne ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...