Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

linciano

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

2 obserwujących

O linciano

  • Urodziny 08.03.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Stan "0"

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Dolnośląskie
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

linciano's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No nie wiem, jak widzę te zdjęcia, to mam wrażenie , że to materiał do złożenia reklamacji i ew. dowód w sądzie.... Mam jutro umówione spotkanie z przedstawicielem Abakon, ale po tej lekturze nie będę tracił na nich czasu.
  2. Witam Pacyna! Jeśli to nie problem, to może również nieśmiało poproszę o zdjęcia z budowy. Hmm Wasza Tulipka jest zajefajna !!! i pięknie położona. Gratulacje.
  3. Mam dopiero fundamenty, kupioną stal, pustaki, piach itp. Na dniach ruszę w górę, powoli bez pośpiechu. Plan na 2013 to SSO. Fotki z budowy są na moim profilu.
  4. Z zewnątrz chyba bym nie rozpoznał w tym domku Tulipii . Ciekawy pomysł z tym narożnym przeszkleniem w salonie. Moja Tupipka będzie miała taras od północy i takie przeszklenie od strony zachodniej pewnie by się przydało. Fajnie przerobiona góra. Podoba mi się. Zastanowiłby się tylko nad jakimkolwiek połączeniem łazienki z pralnią, żeby "zrzuconych" z siebie ubrań przeznaczonych do prania, nie trzymać w łazience, bądź nie biegać z nimi do pralni. Na dole pod schodami, od strony kuchni jest wnęka na jakieś meble kuchenne?
  5. Witam ffen! Czy ja mógłbym prosić również o jakieś fotki? Na dniach ruszam z robotą. Pozdrawiam.
  6. linciano

    Fundament.

    Nie spawałem, drut wiązałkowy i cęgi. Chociaż żałuję że nie robiłem tzw kręciołem. Taka sama trudność ale bez kropli krwi.
  7. linciano

    Fundament.

    Początkowo zacząłem giąć pręty, jednak szybko przerzuciłem się na zrobienie osobnych łączników "L". Ponieważ fundament mam długi to mozolnie mi to szło, wziąłem do pomocy zbrojarza i po jednym dniu zrezygnowałem z jego usług. Zamiast przyspieszyć robotę to muisiałem wciąż go poprawiać. Ława nieoczekiwanie wyszła mi dobrze. Różnica poziomów po przekątnych (wszystkich, w tym od narożnika garażu do naroznika salonu) wyszła 0mm. Byłem w szoku. Co prawda taka dokładność nie jest konieczna, ale jest to jakaś nagroda za naprawdę nielekką pracę Warto spróbować robić własnymi siłami
  8. linciano

    Fundament.

    Ocieplałem fundamenty styropianem (oczywiście sam mur fundamentowy bez ławy ) tylko z zewnątrz (czyli po obrysie budynku). Kolejność izolacji pionowej po zewnętrznej stronie ściany z bloczków betonowych: 2xdysperbit Dn; styro na zaprawę klejową; siatka+klej; 2xdysperbit Dn; folia kubełkowa (bo żona się uparła). Jak na moje warunki glebowe i wilgotnościowe, to i tak aż nadto! Wewnętrzną stronę zabezpieczyłem tylko 2xDysperbit Dn.
  9. linciano

    Fundament.

    Zrobiłem 10 cm-chudziak, 30 cm-ława, 50 cm-ściana fundamentowa z bloczków betonowych (10+30+50=90cm głębokość poniżej poziomu gruntu). Mam bardzo przepuszczalny grunt, bardzo nisko poziom wód gruntowych więc żadnych problemów z wodą. Zrobiłem pełny wykop i szalunki z desek. Zalałem ławę. Na nią izolac. pozioma i ścianka fundamentowa. Po zdjęciu humusu chciałem zrobić wykop pod same tylko ławy, ale w luźnych piaskach jakie są u mnie nie dało się. Zresztą na moim profilu jest kilka fotek.
  10. linciano

    Fundament.

    Szalunki, zbrojenie, wylewanie ławy, izolacje poziome i pionowe, ściany fundamentowe, te rzeczy możesz zrobić sam. Roboty ziemne tj. zdarcie humusu, wykopy, a w przede wszystkim zasypanie fundamentów lepiej zlecić "koparce" Ja postanowiłem, że w pierwszym roku zrobię tylko fundamenty, więc miałem dużo czasu. Robiłem popłudniami. Zamawiałem materiały na wymiar. Praktycznie nie miałem żadnych odpadów. Wszystko zależy od czasu i samodyscypliny. Robota na budowie wciąga i wykańcza. Zrobiłem 75mb fundamentów. Zamiast wydać 36 tys. (wg kosztorysu) wydałem niecałe 20 tys. Na wiosnę ruszam z murami. Przez zimę będę zgłębiał literaturę, męczył tych co się znają lub budowali, czytał forum itd (tak było z fundamentami).
  11. Na moje warunki wilgotnościowo-glebowe wystarczy izolacja lekka. Nie mam gliny, kamieni, ani wody w glebie.EPS100 jest wystarczająca (wg źródeł pisanych, kierbuda i znajomego majstra).
  12. Jestem na etapie izolowania ścian fundamentowych (gł. przemarzania 0.80cm). Teren piaszczysty, woda 4m pod poziomem gruntu. Proszę o sugestie odnośnie niżej planowanych czynności: 1. Gruntowanie fundamentu z obu stron Dysperbitem Dn (rozcieńczony 1:1) - już zrobione. 2. Izolacja Dysperbitem Dn z obu stron. 3. Styro EPS 100-038 - ściany zewnętrzne 4. Siatka+klej (tu pytanie: czy tylko część cokołową i np. 20 cm pod pow. grutnu, czy na całość?) 5. Dysperbit Dn 6. Folia kubełkowa
  13. Jestem na etapie izolowania ścian fundamentowych (gł. przemarzania 0.80cm). Teren piaszczysty, woda 4m pod poziomem gruntu. Proszę o sugestie odnośnie niżej planowanych czynności: 1. Gruntowanie fundamentu z obu stron Dysperbitem Dn (rozcieńczony 1:1) - już zrobione. 2. Izolacja Dysperbitem Dn z obu stron. 3. Styro EPS 100-038 - ściany zewnętrzne 4. Siatka+klej (tu pytanie: czy tylko część cokołową i np. 20 cm pod pow. grutnu, czy na całość?) 5. Dysperbit Dn 6. Folia kubełkowa
  14. po szybkiej lekturze skłaniam sie w kirunku EPS 100-038
  15. Beton i bloczki w Czernikowicach k/Chojnowa lub Składowicach k/Lubina. Wskazówka: o cenach nigdy nie należy rozmawiać przez telefon, bo w większości wypadków usłyszycie cenę cennikową. To rada otrzymana od samych sprzedających materiały. Osobiście można dostać duży upust nawet bez targowania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...