Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

perry_84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

O perry_84

  • Urodziny 09.10.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ogrodniki
  • Kod pocztowy
    17-100
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

perry_84's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jak pisałem mam około 50-60 cm ziemii a potem glina, ił itp. Rura na głębokości około 10 cm pod ziemią. Na stałe mieszka 4-5 osób. Do rowu od miejsca gdzie jest stary zbiornik oczyszczalni jest góra 15 metrów. Wioseczka dobrze zmeliorowana rowy głębokie ze spadkiem dobrze woda schodzi. A że stara oczyszczalnia cóż zrobić, stare wboxy (wys. ich to 60cm) wywalić bo już raz je czyscilem jak były w kopcu, a że zbiornikiem nie wiem, to zakupiona ponad 10 lat temu oczyszczalnia Sotralenzu i od nich zbiornik jakieś 2000 litrów.
  2. To w takim razie co, jaka firma jaka oczyszczalnia???
  3. Witam. Stoję przed wyborem zakupu nowej oczyszczalni bo stara drenażowa na W-boxach się tak zamólila że muszę nowy drenaż robić bo stoja ścieki w rurach a ponadto mam teren glina, glina i glina. Myślałem o biologicznej i odprowadzenie do rowu bo blisko. Jak jest z tą firmą eko house i oczyszczalnia vh6??? Bo cena atrakcyjna, ale jak się sprawują może są jacyś użytkownicy się wypowiedzą dzięki z góry.
  4. Dzięki za konkretne informacje tego oczekiwałem. Na stryszku położę podłogę z 22mm OSB, i mam wyłaz na dach ale zrobiony przez dekarza bez żadnego okna taki prosty z drewna obity fachowo blachą. Tak i sam myślałem że ocieplę do jętek i zostawię stryszek bez ocieplenia bo i wentylacja będzie dużo lepsza. Dzięki jeszcze raz Pozdrawiam.
  5. A widzisz a ja się waham czy brać Icynene czy Demileca a mam też propozycje pianki Soudal !!!
  6. Podbijam temat i jeszcze jedno pytanie czy ocieplac dach aż do kalenicy czy tylko cześć mieszkalna a tam by był malutki stryszek i wentylacja bo zostałaby sama membrana i blacha???
  7. No a ja zapytam z innej beczki. Jak już rozmawiamy o pianach. To która jest lepsza pianka Icynene LD-C-50 czy Demilec sealection 500. Lambda prawie taka sama, ale ta nasiąkliwość wody jakaś taka duża w demilecu i to mi trochę nie odpowiada. Aczkolwiek Demilec daje gwarancję dożywotnią, a Icynene na 25 lat. Nie mogę się zdecydować. Którą wybrać???
  8. No a jednak Soudal robi. Bardzo mało informacji jest na polskich stronach odnośnie piany, ale u zachodnich naszych sąsiadów już jest trochę więcej o tej pianie: TDS - Soudafoam SPF o3, mam kartę charakterystyki tej piany to jedyny minus to klasa palności F.
  9. Patent z osb sam wymyśliłem. Tylko nie wiem czy dobry zależy mi na tym aby wzmocnić i uniknąć pękania płyt G-K, tylko nie wiem czy osb można kręcić do profili i stelażu stalowego? Na osb myślałem na mijankę przykręcać już G-K. Zleży mi na tym żeby było dobrze i solidnie zrobione a 2 tysiące w ta czy w tą to już mało istotne. Ale jak pisze nie wiem czy tak można. Wiem że można dać dwie warstwy G-K ale chyba osb+G-K będzie nieco lżejsze niż 2 warstwy G-K. Reasumując: 1. Czy można kręcić OSB na stelaż a następnie do niej na mijankę G-K, czy może sie to mija z celem??? 2. Czy powyżej części użytkowej na tym małym stryszku robić stelaż i kręcić jakaś płytę czy nic nie robić i zostawić same docieplenie z piany które pójdzie aż do kalenicy???
  10. Ja również jestem przed wyborem producenta piany. Firma która wstępnie wybralem wykonuje albo na piance firmy Demilec albo na Soudal. Demilec wiadomo dość kosztowna piana ale Soudal cenowo przystępny i niewiele droższy od pianek polskich. Pan wykonawca mówił ze pracuje na tym Soudal ponad 5 lat i porównując wizualnie piankę Demilec i Soudal to strukturowo to samo i parametry rowniez. O polskich piankach ma złe zdanie. Czy może ktoś coś wie więcej o tej piance Soudal bo w necie niewiele znalazłem.
  11. Witam. Mam pytanie bo nie jestem pewien czy dobrze mam zamiar robić remont poddasza. Mam tak blachodachowka, membrana wysokoparoprzepuszczalna, krokwie. Teraz na membranę natrysk pianki Soudal, stelaż z profili stalowych i na stelaż osb 12mm a na osb na mijanke płytę gk, na sufit osb bezpośrednio do jetek i tez płyta gk na mijanke. Na górnym stryszku który będzie malutki to nie wiem co dawać na stelaż osb czy gk? A może w ogole nie robić na stryszku stelażu i żadnej płyty tylko sama pianę zostawić?
  12. Z tego co się orientowałem to tak pianki producentów polskich za 20 cm koszt 50-55 złm2, pianki producentów zagranicznych (USA, Kanada) za 20cm koszt 70-80 zł/m2. Parametry wg deklaracji producenta takie same a produkty polskie ponoć lepiej wypadają na papierze. Wykonawcy na produktach zagranicznych zachwalają zagraniczne pianki, mówiąc że polskie produkty są słabe, a wykonawcy na polskich produktach mówią że polskie pianki są identyczne a niekiedy maja lepsze parametry niż pianki z USA czy Kanady, ale nie szkalują ich produktów i mówią że też dobre Ot i bądź mądry i coś wybierz hehe...
  13. Podbijam temat. Polećcie sprawdzonych i dobrych producentów polskiej piany PUR. Bo bardzo dużo jest tego na rynku jak i wykonawców i każdy co innego poleca!!! A łatwo wpieprzyć się w kanał a jest to inwestycja na lata !!!
  14. mam prośbę to czy mógłby Pan mat3006 polecić jakiegoś sprawdzonego polskiego producenta piany i ew wykonawcę???
  15. Reasumując można dawać piankę na membranę dachową tylko musi być pianka otwartokomórkowa. A między piankę a płytę gk trzeba dać folie paroizolacyjną a nie paro-przepuszczalną. To jeszcze podpowiedzcie jakiej firmy piankę wybrać polskiego producenta czy zainwestować w zagraniczna jakąś. A może polecicie firmę co w woj podlaskim robi???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...