Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MZG

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

MZG's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Chyba jednak się nie zdecyduję na tą obudowę. Po pierwsze żonie nie podoba się kolor stetatytu, a po drugie trochę mnie zniechęciły te "tluste palce" o których wspomniał Mistrz. Na chwilę obecną jestem zdecydowany na Spartherma model Bravo. Proszę jednak o pomoc w rozwiązaniu moich wątpliwości: 1. czy wystarczy dolot powietrza o średnicy 11 cm? Z tym że dolot ten jest zrobiony w taki sposób, że idzie jedna prosta rura na wschód pod podłogą i na zewnątrz niestety muszę ją wyprowadzić do góry, bo wyszła za nisko przy gruncie. 2. czy ten kominek ogrzeje dom 120 m2 o i wysokości 2,5 m? 3. Jak wyglada regulacja dolotu powietrza do spalania, bo nie widze zadnych pokretel/dzwigni?
  2. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    A co myslicie o tym, zeby kupic obudowe Jotula ze steatytu (oczywiscie do Jotula 530 lub 570)? Czy ktoś używał/widział takie coś? Jak to się sprawuje? Czy to jest gładkie w dotyku, jak powiedzmy marmur polerowany? Czym to jest zakończone u góry? Czy można zrobić z tego rozprowadzenie powietrza?
  3. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Trochę odeszliśmy od głównego tematu, a ja jeszcze nie zdecydowalem sie na obudowe, wiec tym bardziej na jej wykonawce
  4. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Nie wiem czy będę w stanie sam zrobić obudowę, ale mam ewentualnie kogoś, któy robi takie rzeczy, tylko tyle, że montuje on raczej słabsze wkłady często również te marketowe. Dlatego chciałbym zamówić dobry wkład razem z montażem (z uwagi na niższy VAT) i podłączeniem do komina, a co do obudowy to się jeszcze zastanowić.
  5. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Jutro jadę obejrzeć Spartherma. Mam nadzieje, ze uda mi się obejrzeć model Varia, bo Speedy faktycznie ma ścięte boki. Cały czas mam jednak obawy o zbyt małą średnicę dolotu powietrza do spalania - w jednym sklepie człowiek stwierdził, że muszę przerobić sobie dolot na szerszy albo on w umowie zastrzeże sobie, że może się źle palić
  6. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Czy mam zatem rozumieć, że mam za małą średnicę dolotu powietrza żeby w ogóle rozważać Spartherma? Kurcze już mnie nakręcił człowiek na tego Jotula, ale mam obawy co do tego zanieczyszczania komina. Jak często czyścicie komin używając codziennie kominka? Forest pytał skąd mam wymiary wkładów Spartherma, wiec poniżej podaję linka: http://www.spartherm.pl/img/download/pdf/datenblaetter/einsaetze/gerade/varia-1v.pdf http://www.spartherm.pl/img/download/pdf/datenblaetter/einsaetze/gerade/bravo.pdf
  7. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Co do tych samych wymiarów to bym polemizował - Bravo ma 84 cm, a Varia ma 76, więc różnica jest 8 cm, co wg mnie to dość dużo. Co do podwójnej szyby to wydaje mi się to nie najlepszym rozwiązaniem, bo wtedy ciepło nie będzie się "wydzielało" przez szybę wg mojego rozumowania. Nie wspomnę o większych kosztach. A jakie są różnice miedzy Varia a Speedy (innymi słowy czemu "lepiej Speedy"), bo strona Spatherma jest raczej uboga w te informacje (albo ja nie mogę ich znaleźć tak na szybko).
  8. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Jeden z kominkarzy stwierdził, że najlepszym wyborem dla mnie byłby Jotul I 570 albo I 18 Panorama. Ja jednak obawiam się przewymiarowania (120 m2, wysokość 2,5m). Na moje pytanie czy nie będzie brudziła się szyba stwierdził, że każda szyba się brudzi. Dodatkowo powiedział, że konieczne jest kilkakrotne w ciągu roku czyszczenie komina jak się dużo pali. Trochę jestem zdziwiony bo wydaje mi się że w Jotulu nie powinno być problemu z brudzącą się szybą i z tak dużymi niedopalonymi sadzami. osadzającymi się w kominie, chyba że moje obawy są słuszne i wkład będzie przewymiarowany. Jak wypadają wasze doświadczenia w tym temacie? A może zamiast rozważanych przeze mnie wkładów lepiej jest zainwestować w Spartherma Varia 1v (Bravo jest zbyt duży i ma mniejszą moc)? Tylko nie wiem czy jest to najlepszy wkład dla mnie, skoro średnica doprowadzająca powietrze do spalania to taka zwykła rura kanalizacyjna o średnicy 110 mm, a każdy wkład tej firmy ma doprowadzanie rurą 146 mm. Co doradzacie?
  9. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Tak mi się skojarzyło z pumeksem (bo lekkie i podobnego koloru), ale przypomina mi to również styrodur, tylko że szary. Po prostu jak oglądałem wkłady to sprzedawcy pokazywali mi coś takiego szarego koloru co zastąpiło (wg ich opinii) wełnę.
  10. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Forrest-Natura wydawało mi się, że podałem wszystkie informacje rozpoczynając ten post, ale jeżeli się mylę, to wytłumacz mi co powinno się brać pod uwagę przy wyborze wkładu, żeby nie było wątpliwości chciałbym coś w poniższym stylu:
  11. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Sorry za ignorancję, ale pod płytę gk nie mogą iść te płyty krzemianowe? I czy te płyty to jest coś takiego co wyglądem przypomina trochę pumeks?
  12. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Co w takim razie polecasz do kominka "zimnego", z zabudową rustykalną (dół z granitu albo marmuru, przy czym pod paleniskiem ciemny kamień wokół paleniska i nad paleniskiem półka z ciemnego kamienia, wyżej z płyty gk, bo słyszałem, że w przypadku jakiejś awarii taniej będzie to zdemontować).
  13. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Czytając powyższe posty (jak i inne na forum) dochodzę do wniosku, że nie ma idealnego wkładu Już wiem, że Mistrz Zduński poleca Romotopa, eniu Jotula, a co poleca Kominki Piotr Batura, Bader i Forest-Natura?
  14. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Rzeczywiście jest to niezłe rozwiązanie (widziałem, choć nie wiem jak się sprawdza w praktyce), ale do Jotula I 570 chyba też można dokupić popielnik i chyba będzie działał podobnie. Słabo jakoś z komentarzami na temat Austroflamma
  15. MZG

    Austroflamm, Romotop czy Jotul

    Oglądałem dziś w sklepie Jotula I 570 i musze przyznać, że fajna konstrukcja. Zwłaszcza podoba mi się, że do rozpalania można ustawić aby wkład czerpał powietrze z pomieszczenia (w ten sposób będzie to ciepłe powietrze i szybciej się powinno rozpalić). Trochę się jednak zmartwiłem (może prozaiczną kwestią, ale jednak) brakiem popielnika w standardzie. Jakoś dziwi mnie to, że sprzęt za taką kasę nie ma tak potrzebnej rzeczy, bo jakoś sobie nie wyobrażam wybierania popiołu szufelką (pewno się strasznie kurzy). Czy ktoś wie jak ten problem jest rozwiązany w Austroflammie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...