Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emil_budowniczy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Emil_budowniczy

  1. Witam. Jestem nowym użytkownikiem pieca ekomax3 20kW (kaskada). Jeśli mógł byś podać mi jakieś wyjściowe parametry ustawienia pieca na dobrym ekogroszku. Próbowałem te podane przez producenta, niestety bardzo długo dochodził do temp 55'C, krótko w podtrzyamniu, a potem nie mógł ponownie dojść do 55'C. Teraz ustawiłem mu 61'C, czas podawania 12-15 (nie pamiętam dokładnie), czas między podawaniem 30s, wydajność dmuchawy 8 , czas przedmuchu 10, czas przerwy w podtrzymaniu 15, krotność podawania 1.
  2. Mnie też to zdziwiło, dla tego pytam. Do kolegi (i jego sąsiada) mam też kawałek, ale postaram się umówić i obejrzeć piec na żywo. Bo z opisu użytkowników nie wynikało, by były z nim jakieś problemy. Może ma inny piec o podobnej nazwie.
  3. Witam wszystkich. Mam pytanie do użytkowników i "sprzedawców". Jak wygląda sprawa awaryjności podzespołów Sztokera. Tzn. napędu zasypu, dmuchawy, sterowania. Pytam bo z tego co mi wiadomo te podzespoły są wyprodukowane w Chinach. Ile gwarancji daje producent na te podzespoły? Piec mi się podoba i jest na mojej liście zainteresowań, ale znajomy ostatnio trochę dał mi do myślenia, gdyż jego sąsiad takowy posiada, był oglądać i przekazał swoje spostrzeżenia. Dzięki i pozdrawiam.
  4. Witam, ja też zdecydowałem się na oczyszczalnię BIO-HERO 2000 (midi), mam nadzieję, że nie bedę miał z nią problemów.Jak masz ją już zainstalowaną i uruchomioną, to napisz czy były jakieś problemy. Będę ja instalował sam. Pozdrawiam.
  5. Emil_budowniczy

    Kotły firmy Berski

    Możesz napisać jak po tym czasie sprawuje Ci się ten piec (jaki masz 20 czy 25kW). Napisz tez czym palisz ile to znaczy mało, jaki dom opalasz, czy masz wkład kominowy?
  6. Jestem ciekawy pieca: Berski 20kW Eko-Max Plus. Może napisze jakiś użytkownik, który jakiś czas użytkuje taki piec i podzieli sie wiedzą na jego temat. Pozdrawiam
  7. W jakim sensie oddzielenie CO i CWO ?? Proszę o wyjaśnienie. Gieś - Napisz jaki masz dom - ile metrów jak ocieplony, okna, komin. Pozdrawiam. Dziękuję
  8. Kriess Napisz mi jeszcze z czego masz komin, murowany jak to kiedyś, czy masz włożony wkład kominowy, i czy faktycznie przy niskich nastawach nie ma problemu z kondensatem.
  9. Dziękuję, za szybką odpowiedź. Miałeś z nim jakieś doświadczenia eksploatacyjne. Nie zrywa Ci zawleczek, jakiego groszku używasz (jaki gruby sortyment)? Czyściłeś go przez zimę, czy jak włączyłeś jesienią to pod koniec zimy wyłączyłeś? Dziękuję.
  10. Napisz w jakim domku go zainstalowałeś. Ile metrów ^2 ogrzewanej pow. Jak ocieplony budynek (z piwnicami czy bez). Zastanawiam się czy go nie kupić, tylko boje się że on jest trochę za duży jak na moje potrzeby. Dzięki, pozdrawiam.
  11. Dzięki za sprostowanie. Mam jeszcze trochę czasu jak podejmę decyzję to dam znać co wybrałem i jak sie sprawuje. Pozdrawiam.
  12. Witam wszystkich. Ja jeszcze do niedawna byłem zdecydowany (a raczej wachałem się) na kupno innego kotła (Ogniwo EKo Plus16kW lub Skam-P 17kW). Niestety koelga (lub stety) zabił mi klina pokazując ten piecyk. Sam jestem też zainteresowany. Odpada mi w tym momęcie problem przewymiarowania pieca lub jego niedowymiarowania (jak czytam to piecyk jest bardzo "elastyczny"). Jarecki79 czy mógł byś mi określić koszt piecyka (z rusztem aw.) z dostawą w okolice Lublińca (Kochanowice), ewentualnie jakiegoś instalatora, który zamontował by ten piecyk (8%wat). Mam jeszcze jedno pytanko, bo przeczytałem, na którymś z forów (nie pamietam, na którym trochę ich ostatnio prześledziłem) pojawił się problem stosowania zaworów termostatycznych, które powodowały niestabilną pracę kotła z nowym sterownikiem. W związku z tym mam pytanie, czy w piecach z nowymi sterownikami typu PID nie stosować zaworów termostatycznych??? Dziekuję za odpowiedz.
  13. Witam wszystkiech forumowiczów. Proszę o pomoc w dobraniu kotła do domu z pełnym podpiwniczeniem (wys.2,05), parter z garażem (wys.2,75), poddasze użytkowe (max.wys.2,6). Dach 4-rospadowy (koperta). Piwnice: nie ogrzewana: kotłownia i pomieszczenie obok kotłowni ("rowerownia") (suma 32m^2), ogrzewana: suszarnia (31m^2), warsztacik (32m^2) Parter (strop lany, 5cm styropianu, 5cm wylewki): salon (32m^2),(na1/2podłogowe), kuchnia(18m^2), łazienka (2,3m^2),Pokój gościnny (12m^2), garaż(20m^2), wiatrołap(3,5m^2),(podłogowe) Poddasze (strop lany, 5cm styropianu, 5cm wylewki): łazienka (12,7m^2), Syp_01(21m^2), syp_02(21m^2), syp_03(14,5m^2), garderoba i biblioteczka(suma13m^2) Dom jest budowany z porothermu 30+12cm styropianu, poddasze będzie ocieplone 15+5cm wełna. Typowo użytkowej jest około 175m^2 (razem z suszarnią31m^2), natomiast wszystkich pomieszczeń jest 230m^2. Jak to liczyć, jaki dobrać piec. Ja policzyłem to dwoma metodami: 1. Szacunkowe zapotrzebowanie ciepła 70W/m^2 - odpowiednio wychodzi 12-16kW 2. Obliczyłem przenikanie ciepła itd. (kalkulator gotowy na stronie jednego z prod. grzejników) - wyszło odpowiedznio 11-15kW. Rodzina 2+2 (może do nowego domku jeszcze jedno sie pojawi ). I tu mój problem: a.) Nie wiem czy dobrze określiłem zapotrzebowanie - dobrałem "wielkosc kotła"? b.) Jeśli tak, to myślałem o kotłach: SKAM-P premium 17kW, Ogniwo Eko PLUS 16kW. (czy dobrze?) Proszę o poradę co wybrać? Dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...