Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darek01061964

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O Darek01061964

  • Urodziny 01.06.1964

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Jelenia Góra
  • Kod pocztowy
    58-500
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Darek01061964's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki, ten pomysł z półką nawet mi się podoba i nawet nie będzie problemu ze schowaniem. Rzecz w tym, że kiedy odkryłem podłogę z jednej strony i znalazłem to co opisałem, to z pośpiechu (czas zamówienia itd.) kupiłem już belkę 20x20 na jedynym składzie gdzie takie coś mieli wysezonowane. Potem odkryłem drugą stronę i przekonałem się, że stary legar biegnie dalej przez ścianę i przez mieszkanie sąsiadki. Szczęście w nieszczęściu, że pod spodem są te przęsła nad drzwiami i właściwie żaden legar nie powinien tam się opierać. Dlatego nie mogę dać obok dwóch nowych 10x20 choć to świetny pomysł. Musiałyby oprzeć się na niewzmocnionym przęśle czyli i tak musiałbym zrobić ten wymian a przez wymian musiałbym obciąć stary legar czyli-odpada. Problemu ze schowaniem półki nie będzie bo stare legary mają wysokość 22 ale nowy dostałem tylko 20. Mam 2 cm na łatę albo jakieś śruby.
  2. Witam i dziękuję za odpowiedź! Nigdy nie olewam ludzi na forum jeżeli chcą prowadzić konwersację. Nie miałem nadzieji na odpowiedź i kolegom udało się uratować temat przed śmiercią naturalną. Tak, obawiam się tego sufitu dlatego chciałem delikatnie odchylić deskowanie w zakresie naturalnej sprężystości i poobcinać gwoździe od spodu brzeszczotem. Na prawie całej długości prac sąsiad ma podwieszane panele więc rysa nie będzie przeszkadzać. Sufit ma jedynie na długości ok. 1,5m. Ten wymian ma być połączony z nową belką (20x20 zamiast starej 10x20). Nowa oprze się z jednej strony w gnieździe na ścianie więc nie ma potrzeby wycięcia okienka- wymian będzie przymocowany do starego legara tylko z jednej strony. Dziękuję bo potwierdziłeś kolego Duncan Idaho zasadność mojego pomysłu. Nie wiem tylko czy wystarczą mi kupne wieszaki do belek. Potrzebowałbym raczej kątowników z blachy stalowej 3-5mm. Nie wiem gdzie takie dostać.
  3. Dziękuję bardzo za odpowiedź- jest konkretna i rzeczowa (właściwie obydwie). Te dwa dodatkowe legary niestety nie miałyby oparcia na ścianie ale na nadprożu. Pomiędzy legarami bocznymi jest tylko nadproże więc chyba zdecyduję się na rozwiązanie 2. Nie wiem tylko czym i jak byłoby najlepiej połączyć belko wymianu żeby uniknąć skręcania się ich i zapadania podłogi w miejscu wymianu ponieważ na belkę poprzeczną będzie działać siła w dół od ciężaru belki długiej (właściwego legara krótszego) więc belka poprzeczna ma prawo obracać się z czasem. Myślałem o szerokich kątownikach stalowych i prętach gwintowanych na wylot. Chciałem też wwiercić odcinek rury stalowej (stara 1/2 cala) w miejscach połączenia belek na zasadzie kołka łączeniowego. Czy miałby ktoś jakieś inne propozycje? Nie wiem też jak najlepiej poradzić sobie z sufitem sąsiada, którego deskowanie jest przybite od spodu do legara, który muszę usunąć tak, aby mu tynk na trzcinie nie spadł. Myślałem o dokręceniu obok łaty od góry żeby usztywnić deski a potem brzeszczotem obciąć gwoździe pod belką (najpierw trochę odchylić łomem). Potem można tą łatę podwiesić do nowego legara. Dobry pomysł?
  4. Od dziewięciu dni żadnych konkretów. To forum nie ma sensu.
  5. Przepraszam, czy jest tu jakiś architekt, który łaskawie zechciałby raz zrobić coś bezinteresownie w imię człowieczeństwa i powiedział mi coś, choćby orientacyjnie. Nie wymagam pieczątek, podpisów i planów na papierze tylko stwierdzenia: tak, o tej grubości, w tym miejscu wytrzyma. Z góry dziękuję. P.S. Rozumiem wartość czyjejś wiedzy ale ta kobieta nie ma kasy. Sam siedzę nad problemem, robię wyliczenia, projekty i rysunki za darmo i po nocach.
  6. Nikt nie może mi pomóc...?
  7. To byłoby najlepsze! Szyna kolejowa na 60 cm po bokach i tyle ale...niestety nie można wzmocnić ścianki bo sąsiad nie zgodzi się na to. Ma gipsowy sufit na trzcinie wygładzony gładzią pod linijkę. Wszystko pomalowane i wstawiona rama drewniana robiona na zamówienie. Jedyne rozwiązanie to wymian ale nie chciałbym zrobić tego bez obliczeń.
  8. Wiem. To byłoby najrozsądniejsze bo inaczej, to tak jakby poprosić kowala o wycięcie kamieni nerkowych. Problem w tym, że mamy zdarte deski podłogowe, odkryliśmy wewnątrz wpadkę a właścicielka jest zasilana z MOPS-u. Dostała fundusz bo pochodzi z rodziny adopcyjnej i nie ma w domu nic poza pomieszczeniem. Ani toalety, ani łazienki. Sam wykonuję prace o łącznej wartości ok. 64 tyś zł. za darmo bo ją znam i rozumiem. Na biuro znajdą się fundusze może za kilka miesięcy a do tego czasu nie będzie miała ciepłej wody ani łazienki bo nie mogę postawić ścianek g-k zanim nie zrobię czegoś z podłogą. Krótko...utopia albo coś znajdę. Może jakiś architekt policzyłby to w uproszczeniu gratis? Ja wiem, że ta wiedza kosztuje ale...nie przeskoczymy tego. Mam dwie propozycje konstrukcyjne ale potrzebuję fachowych przeliczeń albo chociaż stwierdzenia > ok. tak można. Nie chcę doprowadzić do katastrofy. https://picasaweb.google.com/101651524832652985051/Remonty#5657372655666182850
  9. Witam wszystkich! Czy ktoś mógłby poradzić mi jak zrobić wymian na stropie drewnianym z belek 20x20 o szerokości 1,55 m, który miałby obejść niezabezpieczone przęsło nad drzwiami poniżej. Legary sąsiednie mają długość 5,15 m (światło ścian) a skrócona belka miałaby długość poniżej 4,95 m. Czy muszę stosować do takiego wymianu słupy? Może ktoś doradziłby mi materiał- strzemiona. Jak połączyć te belki? Dodam, że ściana oparcia ma 35 cm, mur z cegły pełnej. Pomieszczenie z czterema legarami stropowymi 3,0 m x 5,15 m, kondygnacja nad mieszkaniem. Sufit nie obciążony. Wymiary przęsła poniżej: 1,20 m x 0,80 m x 0,35 m. Na tym przęśle leży cienki (10 x 22 cm) legar z uwagi na osłabienie ściany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...