Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ferdydurke

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ferdydurke's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. @gogush Dziekuje za konkretne odpowiedzi A dodatkowe pytanko ktore mi przyszlo do glowy: Jak jest z gwarancja na panele/falownik? Jezeli np: wybral bym sobie panele q-cells i falownik forniusa a po 3 latach moj wykonawca zwinie interes to bede mial je gdzie reklamowac w polsce?
  2. Witam, Juz pare lat po budowie, szykuje sie do dolozenia do domu instalacji FV. W domu wszystko na prad (pompa ciepla, studnia, oczyszczalnia) - roczne zuzycie 12000-14000 Kwh Po lekturze tego dzialu mam jednak jeszcze pare watpliwosci i moze ktos je tutaj rozwieje 1) Obecnie mam taryge G12W w PGE - czy bede mogl ja zatrzymac po zainstalowaniu paneli FV? Czy moze zostane zmuszony do zmieny taryfy? (nie chcialbym zeby sie okazalo ze musze jednak placic wiecej za prad w zimie w nocy jak juz zuzyje caly magazyn) 2) Wymyslilem sobie instalacje 10KW bo z tego co slyszalem jest to limit zeby moc odbierac prad przy stawce 0.8 - powyzej jest juz stawka 0.7. Czy dobrze rozumiem ze tyczy sie to tylko "teoretycznej mocy calej instalacji" ? Czy moze chodzi o realna produkcje z paneli? Chyba nie ma sensu zakladac ze instalacja bedzie non stop chodzila na 100% i oddawala 10KW mocy - czy liczy sie tu po prostu suma maksymalnej mozliwej produkcji z paneli czy moze ile oddajemy zakladowi energetycznemu rocznie? 3) Widzialem tez tutaj watek na temat zadaszenia tarasu panelami FV - poniewaz tez sie szykuje do zadaszenia tarasu a obecne wyceny mam jeszcze drozsze niz ta nieszczesna instalacja FV to oczywiscie pomyslalem sobie ze to swietny pomysl. Jednak jakos nigdzie nie moge znalezc do kupienia przezroczystych/polprzezroczystych paneli - czy jest sens w ogole drazyc ten temat? 4) Widzialem ze zgodnie z ostatnimi zmianami przeglosowanymi przez sejm mozna sobie koszt calej instalacji odliczyc od podatku (do wysokosci 53K PLN). Jednak podobno jest wymagany do tego audyt energetyczny PRZED montazem instalacji. Czy ktos z was juz robil taki audyt i czy autentycznie jest on potrzebny zanim sie w ogole zacznie o tym myslec? Nie chcial bym sie obudzic pod koniec roku z reka w nocniku ze jednak odpisac nie moge bo nie zalatwilem jakiegos glupiego papierka... Przy okazji jezeli ktos moglby polecic jakiegos dobrego wykonawce z okolic lodzkiego (zaznaczam ze jestem stalym czytelnikiem forum i znam realia cenowe wiec propozycjom po 4500/Kw z gory podziekuje) to oczywiscie prosze o kontakt na priv. Szczegolnie takich u ktorych moglbym sam sobie wybrac sprzet/panale jakie chce zainstalowac.
  3. Dodatkowo okazuje sie ze mam jeszcze po budowie RBtke, niestety bez slupka ale pewnie da rade ja zamontowac na scianie czy cos takiego. Odbior w Ksawerowie.
  4. Sprzedam tanio pozostalosci po budowie, odbior osobisty w Ksawerowie Garaz - blaszak 3x5m Kibelek drewniany Welna izolacyjna URSA 10cm df32 (3 rolki) Welna izolacyjna SHWENK 20cm lambda 0.33 (10 rolek) Stydopian fasadowy - genderka frezowany 20cm (l=031) - 10 paczek Drzwi wejsciowe tymczasowe Takze oddam drewno/deski po budowie.
  5. Witam, W sprawie wylewek chcialbym goraco polecic firme Pos Glanc znanego juz na tym forum uzytkownika. Mialem problem z posadzkami, nie moglem znalezc porzadnej firmy (tzn wszyscy mowili ze kogos znaja ale nie polecaja - budowa w Ksawerowie) wiec zapytalem sie po prostu na forum i dostalem namiar tutaj. Chlopaki w poltora dnia uporali sie z 280m2 posadzki na podlogowce, a jakby tego bylo malo to jeszcze pare miesiecy pozniej pomogli z wylewkami na balkonach i odwodnieniem w garazu (znajdzcie firme ktora przyjedzie wam zrobic 30m2 posadzki). A co chyba najwazniejsze posadzki rowniutkie, ani jednej rysy (firma zalozyla wlasne, grubsze dylatacje pomimo ze juz byly jedne polozone przez ekipe od podlogowki) a podlewac trzeba bylo tylko raz nastepnego dnia po zakonczeniu wylewek. Generalnie pierwszorzedna robota, wszyscy inni wykonawcy na budowie podzielaja moje zdanie. Ceny rynkowe. Jeszcze raz polecam.
  6. Witam, Od jakiegos czasu szukam wykonawcy ogrodzenia - imitacji klinkieru. Cos takiego jak http://palisadapolska.pl/imitacja-klinkieru Niestety producentow w polsce jest sporo ale praktycznie zaden z nich nie oferuje montazu w lodzkim. Czy ktos moze montowal takie ogrodzenie albo moze polecic kogos kto jest w stanie wykonac montaz tego typu ogrodzenia?
  7. Niestety ozc mnie przerosl chyba za trudny program dla mnie. W kazdym razie podlogowka jest juz polozona, z tego co pamietam temperatura wody ma byc okolo 35 stopni. Czy to wystarcza zeby probowac dopasowac pompe ciepla?
  8. Jezeli chodzi o zapotrzebowanie cieplne to powinna wystarczyc pompa 12kw. Bardziej mi teraz chodzi o to czy lepiej isc w strone zubadana ktory: 1) Jest drogi 2) Ze wzgledu na to ze to pompa powietrze-woda bedzie drozszy w eksploatacji od pompy gruntowej (czy tak bedzie naprawde? podobno ten zubadan jest strasznie tani w eksploatacji) 3) Jak sie zepsuje to trace duzo pieniedzy 4) Z tego co wiem nowy zubadan nie bedzie potrzebowal dogrzewania nawet w bardzo niskich temperaturach a taniej pompy gruntowej + odwierty lub poziome zrodlo. Ktora z kolei 1) Moze wyjsc podobnie cenowo jak zubadan 2) Jest tansza w eksploatacji (prawdopodobnie) 3) Ze wzgledu na dolne zrodlo nie bedzie trzeba dogrzewac? (czy zrodlo poziome tu wystarczy czy moze musza byc odwierty?) 4) Jak sie zepsuje to trace pieniadze zwiazane z pompa, pieniazki ktore poszly na zrodlo stracone nie sa (a to zawsze cos). Wiec ryzyko chyba jest mniejsze. Z drugiej strony nie wiem jak jest z jakoscia tanich pomp ciepla, i ich wydajnoscia w porownaniu do zubadana.
  9. Witam, Jestem obecnie na etapie tynkow/elewacji i zastanawiam sie nad doborem odpowiedniej pompy ciepla do co i cwu. Nie musze chyba wspominac ze cena ma tutaj istotne znaczenie bo, pewnie jak kazdy, wydalem juz duzo wiecej niz zakladalem. Dom budowany jest z ytonga 24cm+20cm styropianu 031, podloga 20cm styropianu 031, dach 30cm welny. Okna 0.78w/m2, na calosci podlogowka do tego rekuperacja. Wiec podejrzewam ze zapotrzebowanie na energie nie bedzie zbyt duze. 230 powierzchni uzytkowej, po podlogach 280m2 ( w tym 35m2 garazu ktory chyba nie bedzie dogrzewany). Rozwazalem zakup pompy powietrznej, ale z tego co widze to jedyna pompa przy ktorej mam gwarancje ze nie bede musial dogrzewac to chyba najdrozszy z mozliwych ZUBADAN. Z tego co widze jest to swietna pompa ciepla ale sumarycznie wychodzi ona okolo 40K (wlacznie z instalacja, zasobniekiem wody itd..). Plus martwi mnie to ze sama jednostka kosztuje ponad 30k, a co bedzie jak cos takiego sie np: zepsuje po okresie gwarancyjnym? bede 30k w plecy. Na tym forum widze ze niektorzy w podobnej cenie wykonali pompe ciepla gruntowa. Moze wiec jednak rozwazyc jakas tansza pompe (np:ecopower) i zdecydowac sie na dolne zrodlo? A moze nie marnowac kasy na zubadana, wybrac jakiegos powietrznego atlantica i spodziewac sie ze w zimne dni da rade dogrzac calosc grzalkami elektrycznymi i nie doplace do tego zbyt duzo? Dzialka 1000m2, wszedzie glina wiec teren chyba odpowiedni do kolektora poziomego/pionowego. Co byscie zaproponowali?
  10. Czy ktos moze korzystal z takiego dofinansowania i wie jak jest ono realizowane? Planuje zakup powietrznej pompy ciepla 14kw. Z tego co widze to zgodnie z regulaminem na stronie: http://www.wfosigw.lodz.pl/ajax,download,6.html?hash=34c2163d6b64e16ff2182b4911dd5955 koszt kwalifikowany nie moze byc wiekszy niz 2000 za kazdy kilowat. Dodatkowo do kosztow kwalifikowanych zaliczalo by sie (ale u mnie chyba nie moze sie zaliczac) 1) Odwierty (ktore odpadaja w moim przypadku) 2) Wykonanie wezla cieplnego oraz przylacza do miejskiej sieci cieplnej (nie przylaczam sie do miejsciej sieci wiec chyba tez odpada???) 3) Wykonanie instalacji gazowej (nie robie wiec tez odpada). Koszt samej pompy to kwota mniej wiecej 30K z montazem/zasobnikiem to moze byc nawet 40K. Z tego co widze to zgodnie z tym regulaminem nie mam absolutnie zadnej mozliwosci na przekroczenie 28K kosztow kwalifikowanych poniewaz w przypadku pompy powietrznej jedyny koszt kwalifikowany podpada pod punkt regulaminu ktory jasno stwierdza ze glowny limit to 2000xliczba_kilowatow. Z drugiej strony fundusz moze zwrocic do 20K kosztow (zeby tyle otrzymac musial bym miec 50K kosztow kwalifikowanych), a jak wiadomo kazdy grosz sie liczy . Czy ja tutaj zle cos wyczytalem w regulaminie czy jednak nie jestem w stanie przekroczyc kosztu kwalifikowanego 28K?? (czyli 11200 dotacji, czyli 8960 po podatku minus jeszcze oplaty bankowe) Kolejna sprawa - kredyt bankowy. Tak sie akurat sklada ze jeszcze troche pieniedzy mam zaoszczedzone i bym wlasciwie mogl wziasc ta pompe bez kredytu (pozniej i tak mi braknie na wykonczenie pewnie....). Ale oczywiscie kredyt byc musi bo takie sa wymogi. Wiec jak tu mozna zaoszczedzic? Jezeli mam lacznie do wydania 40K na pompe wraz z instalacja to czy musze brac kredyt na dokladnie tyle??? Jezeli mi wyjdzie ze dotacji bym otrzymal przypuscmy 11200 pln to moge na tyle wziasc kredyt (reszte place z wlasnych srodkow) i spodziewac sie ze fundusz splaci go w calosci?
  11. Mam problem z posadzka w garazu - roznica poziomow bramy i czesci mieszkalnej moze wyniesc okolo 11cm. Garaz ma dlugosc 5.5m - czy mozna zrobic spadek w kierunku bramy z nachyleniem 2%? (akurat wyszlo by tyle co trzeba). Czy w takiej sytuacji nie bedzie ryzyka ze np: samochod sam zjedzie do tylu i uderzy w brame? I bedzie trzeba zawsze pamietac zeby zostawic auto na biegu lub recznym?
  12. Witam, Czy ktos moze polecic jakas dobra ekipe od wylewek z mixokreta w okolicach ksawerowa?
  13. Witam, Planuje na budowie zrobic sobie oczyszczalnie biologiczna (nie wybralem jeszcze producenta). Problem jest jednak taki ze grunt na dzialce jest wyjatkowo gliniasty, rowu w okolicy brak i powstaje dylemat jak pozbywac sie oczyszczonej wody. Z tego co wiem zwykle w tym przypadku stosuje sie studnie chlonna ale chyba to wiaze sie z wymiana porzadnej ilosci gruntu co wydaje sie byc wyjatkowo kosztowne i moze dorownac kosztom samego POSia. Plus chyba moze byc problem ze studnia na dzialce (woda pitna) - chociaz z tego co wiem przepisy wymagaja odleglosci 15m wiec chyba da rade. Moj kolejny pomysl to odprowadzanie do zbiornika szczelnego (byle jakiego) a nastepnie wykorzystywanie tej wody do podlewania ogrodka itd... Oczywiscie powstaje problem co robic z woda w zimie - moze po prostu wywozic? Ma to jakis sens? Zaznaczam ze raczej uparlem sie na oczyszczalnie i licze sie z dodatkowymi kosztami instalacji wiec nawej jakbym musial troche doplacic to bym byl sklonny taka instalowac.
  14. Od alarmow moge polecic piotra bednarskiego 501363965 Ja z kolei szukam sprawdzonej ekipy od wylewek (mixokreta) w okolicach ksawerowa.
  15. Wlasnie zastanawiam sie czy nie zmienic wczesniej planowanych Scucho Si82 na okna avante forte oparte na Deceunincku. Widze ze mimo podobnej ceny jednak deceuninck wychodzi na prowadzenie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...