
puzon_16
Użytkownicy-
Liczba zawartości
10 -
Rejestracja
O puzon_16
- Urodziny 17.02.1985
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Okolice rzeszowa
-
Kod pocztowy
22-222
-
Województwo
podkarpackie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
puzon_16's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Witam, Mam pytanie o ogrodzenie dźwiękochłonne. W chwili obecnej pomiędzy mną a sąsiadem są panele lamelowe lecz niestety słychać wszystkie dźwięki, każdą rozmowę (ze względu na wielkość działki nie ma możliwości odsunięcia od ogrodzenia). Wiem że są gotowe panele dźwiękochłonne lecz ich cena jest bardzo wysoka. Może ma ktoś doświadczenie np z deskami lub innym materiałem który skutecznie izoluje dźwięki?
- 4 odpowiedzi
-
- czego
- dźwiękochłonne
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Instalacja w domu jednorodzinnym w układzie otwartym, mieszanym grzejniki (11szt) i podłogówka ( 4 obiegi z zaworami RTL, łazienki 5m2 i 10m2, korytarz 8m2 oraz kuchnia 14m2) na 1 pompce oraz CWU na 2 pompce. Zwykły śmieciuch z dołożonym palnikiem pelletu (z zapalarką). CO steruje termostat pokojowy, CWU pracuje niezależnie od CO – ma czujnik temp i swoją pompkę. Nie mam zaworu 3 ani 4 drogowego. Główny problem jest zasilanie podłogówki. Kiedy włączone są wszystkie obwody piec startuje od ok 30 stopni. Pompka CO sztywno włącza się przy 42 stopniach a wyłącza przy 40. Podłoga odbiera tyle ciepła że niczym stała temp pieca dojdzie do zadanych 50 (więcej nie ma szans osiągnąć bo termostat wyłączy układ) to piec wykonuje ok 4 cykle włączenia pompki(nagrzewanie wody do 42, puszczenie wody w instalację i szybki spadek do ok 35 stopni). Wpływa to na ilość spalonego paliwa bo pracuje cały czas na mocy maksymalnej oraz trwałość pieca (temp zadana ledwo dochodzi po godzinie męki do 50 stopni a temp powracająca ledwo letnia). Jeśli zakręcę podłogówkę sytuacja się poprawia aczkolwiek w ciągu 2 godzin pracy ledwo dochodzi do ok 60 stopni. Kwestia spalania – ilość jeśli podłoga męczy układ wzrasta o około 30-40% a nie jest wcale mocno ciepła. Pomyślałem że zawór 4 drogowy rozwiąże mój problem ponieważ zadaną temp będzie 65 stopni którą na małym obiegu będzie osiągnięta po ok pół godz, piec będzie pracował na mocy minimalnej ze względu na ciepły powrót ok 45 stopni (małe spalanie oraz stabilna praca) a zawór będzie mieszał nawet niskie temp obiegu dużego CO aż termostat wyłączy piec. Ponadto grzejniki i podłogówka będą pracować na niskich temp cały czas a nie cyklicznie chwila wyższa a potem wcale. Bardzo proszę o opinie
-
- czterodrożny?
- instalacja
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Brama ma przepuszczalność 1,6. Może uda mi się zrobić zdjęcia termowizyjne więc łatwo znalazłbym ewentualne mostki cieplne na poszczególnych łączeniach. Co do sufitu wpadłem na pomysł żeby ocieplić od środka wełną (zmieści się ok 18cm) i pokryłbym ją płytami k-g. Co uważacie o takim systemie - wydaje mi sie że miałoby to wiele zalet - pierwsza to sama izolacja, druga to obniżenie stropu więc i kubatury ogrzewania, trzecie w momencie rozpoczęcia grzania nie musiałbym ogrzewać murów stropu więc pomieszczenie powinno nagrzać się szybciej. Mam tylko obawy o zawilgocenie stropu - od dołu byłaby wełna, od góry jest styropian. Wydaje mi sie jednak że welna "oddycha" więc nie powinno byc problemów.
-
zależy mi na temeraturze 15 stopni w godzinach 16-22 ponieważ dorabiam w garażu po pracy - w sumie to codziennie. W pozostałych jest nieistotne ale podnieść z 7 do 15 to niemały koszt dlatego szukam oszczędności. Na ile mogłoby sie poprawić gdyby na strych ułożyć 20cm styropianu?
-
brama jest otwierana 2 razy dziennie i to bardzo szybko - wtedy spada ok 1 stopień ale wtedy jest grzane więc zaraz sie podnosi. Czy rozłożenie styropianu na strychu - np 12 cm da odczuwalny efekt?
-
Witam, Dom 140m2 oraz garaż 45m2 (wolnostojący) ogrzewam pelletem. Dom ocieplony styropienem grafotowym 12cm, okna 3szybowe, wełna poddasze 25cm, podłoga 8cm. Garaż 45m2 3m wysokości ocieplony 8cm biały styropian, okno 2mx1,5m dwuszybowe, strop akerman + 6cm styropian, podłoga 6cm styropian. Brama ociplona wielkości 4,5x2,6m. Wszystko ogrzewane pelletem. Generalnie jeśli ogrzewam wyłącznie dom spalanie dzienno kształtuje się w okolicah poniżej 20kg, jeśli dołącze garaż wzrasta o 10-15kg!! Oprócz tego w domu utrzymuje 22 stopnie cały dzień a w garażu tylko od godziny 16 do 22 utrzymuje 15stopni. Jesli przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni o godzinie 22 jest w garażu 15 stopni i wyłącze ogrzewanie to rano o godz 7 jest 9 stopni. Analogicznie w domu 22 i 21 czy spadek 1stopnia w domu i 6 w garażu. Co może być powodem takich strat w garażu?
-
Gnejs na kominie - jakie materiały użyć do trwałego położenia
puzon_16 odpowiedział puzon_16 → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
tyle że kamień juz leży na podwórku i bardzo podoba mi się jego wygląd. Zależy mi na informacji czy kolejnośc prac oraz materiały są prawidłowe -
Witam, Bardzo prosze o pomoc. Zamierzam obłożyć kominy kamieniem naturalnym gnejsem. Samym położeniem kamienia zająć ma sie znajomy ale wiele słyszy sie o odpadających, oblepionych pleśnią kamieniach więc prosże o weryfikację naszych ustaleń: 1) kamień to gnejs, nieregularne płyty o grubości ok 1-3 cm, różnych wielkościach. Kolor wpadający w brąz 2) kominy z cegły pełnej mają być obłożone styropianem 4cm do posadzej-ma byc przez to twardszy. Kołki bite bardzo gęsto. Następnie siatka zatopiona w kleju jak do elewacji, siatka ma być położona dla pewności dwukrotnie 3) Czy jest potrzebny jakiś grunt? W ustaleniach nie mamy. 4) klej do położenia najlepiej firmy mapei - elastyczny do płytek 5) następnie impregnat - tylko jaki polecicie? 6) fugowanie - gotowa zaprawa tynkarska z ewentualną domieszką barwnika 7) kolejna impregnacja Z góry dziekuje za uwagi, Zaczynamy z praca koło piątku!!!
-
W następnym tygodniu zamierzam wykonać fundament - proszę o rady
puzon_16 odpowiedział puzon_16 → na topic → Fundamenty i piwnice
Co do najwyższego punktu to wcale nie jestem pewny - są to tylko moje domysły. Widac błędne. Jutro geodeta ma wytyczyć punkty pod fundamenty wiec pewnie tym się zajmie. Wtedy też dowiem sie dokładnie na jakiej wysokości byłaby ława w newralgicznym punkcie. Badań gruntu brak, adaptacja - razem z dokumentami o pozwolenie na budowę projektant musiał wykonać adaptację ale szukam teraz w kserach tych dokumentów i nie moge znaleźć- 3 odpowiedzi
-
- fundamentrady
- wykonać
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Zamierzam w następnym tygodniu wykonać fundament. Prosiłbym o rady co do założeń: 1) Na działce jest spadek oraz zaniżenie w stosunku do ulicy. Poziom "0" czyli najwyższy punkt fundamentu przyjąłem jako poziom chodnika (oczywiście zamierzam działkę podnieść). Czy wymiary poszczególnych miejsc są prawidłowe? 2) wysokość fundamentu względem ziemi MUSI mieć więcej niż 110 cm (kwestia przemarzania). W przypadku dalszej ściany względem chodnika będzie to zachowane ale tylko na długości około 2m, potem będzie pionowe zaniżenie (spadek ok 1,2 metra). Czy takie zejście jest możliwe? 3) Kwestia samych fundamentów: domek z użytkowym poddaszem 140m2, dwuspad (projekt finestre z arhigraphu). Sąsiad który zajmuje się fundamentami zaproponował zmiany względem projektu: brak chudziaka ławy 35 (wys) x 40 (szer), w projekcie 30+chudziak x 45 Kierownik budowy "służy do podpisywania się więc nie będzie problemu. Z góry dziekuje za pomoc.
- 3 odpowiedzi
-
- fundamentrady
- wykonać
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: