Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sylwetkajablucho

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O sylwetkajablucho

  • Urodziny 30.04.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubartów
  • Kod pocztowy
    21-100
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sylwetkajablucho's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Przecież możesz zmienić 3 sypialnie na 2. Wystarczy przesunąć i/lub zlikwidować ścianki działowe i już. W większości takich małych domków nie ma w środku za dużo ścian nośnych więc nie ma z tym problemu.
  2. Rewop A myślałeś o z241 lub z7 z pracowni z500? z7 jest jeszcze ciut mniejsze ale rozkład pomieszczeń jest podobny.
  3. Wydaje mi się, że możliwe. 2000zł podzielić przez średnią cenę prądu na dwie taryfy 0,4zł to masz 5000kWh. Podziel to na powierzchnię domu np. 110m2 i masz zapotrzebowanie takiego domu na energię na poziomie 45kWh/m2/rok. Taki poziom jest jak najbardziej możliwy do osiągnięcia przez część budujących.
  4. No to może właśnie pieniądze zaoszczędzone na instalacji ogrzewania wydać na obniżenie zapotrzebowania na ciepło do tych 40kWh?
  5. Na razie nie mam, ale w planach jest pociągnięcie gazociągu do mojej ulicy. Tyle, że nie wiem kiedy. Gazownia nie podała mi konkretnego terminu. Myślałam żeby na początku z butli a potem przerzucić się na ziemny.
  6. Masz rację, program do niczego w arkuszu kbab wyszło mi bez dużych modyfikacji wyjściowego projektu 85 kWh/m2/rok. Czyli nieźle. Czy w takim razie grzać prądem? Czy może jednak gaz? A jeśli mam grzać prądem, to muszę zastosować na podłodze i ścianach rozwiązania akumulujące ciepło? Czyli BK na ściany odpada?
  7. Witam, po zakupie działki przyszedł czas na wybór projektu. I tu nasze oko padło na z241 z z500. Potem oczywiście pytanie czym ogrzewać. Na ich stronie jest taka aplikacja do liczenia kosztów ogrzewania EP i EK. Wg niej ta chałupka ma zapotrzebowanie na ciepło 200kWh/m2/rok. Czemu tak dużo? Jak zejść do wartości poniżej 100? I wreszcie czym grzać? Zaznaczam, że żaden węgiel, drewno itp. mnie nie interesuje. Chciałabym prądem ale na pompę mnie nie stać, a elektryczna podłogówka mnie zrujnuje.
  8. Tak, właśnie między innymi tymi względami się kierowaliśmy wybierając ten projekt. Wody nie zużywamy dużo, ale gdy rodzina się powiększy ilość wzrośnie. Więc faktycznie myślimy o taniej powietrznej pompie ciepła.
  9. Chyba trochę odeszliśmy od tematu wątku. przeniosę się z tymi rozważaniami na wątki instalacyjne. Dodam tylko (zapomniałam wcześniej), że gaz z butli mógłby być rozwiązaniem przejściowym, aż do wybudowania nitki gazu bliżej nas. Tylko pytanie czy dożyję tego dnia Wracając do tematu i podsumowując moje pytanie o z241. Powinno mi się udać zmieścić w 200tys.zł. Obniżę sobie koszty budowy poprzez drobne modyfikacje projektu typu rezygnacja z kominów okna fixy no i duuuuuży wkład pracy własnej oczywiście.
  10. Te 92 to wykończone pomieszczenia po podłodze, a 115 to obrys na zewnątrz, czyli różnica to powierzchnia pod ścianami w całym domku. Też skłaniam się ku prądowi. Ale z kolei chcę też zrezygnować w kominów, więc dogrzewanie kozą odpada. Za to myślałam o rekuperacji. To trochę obniżyłoby koszty wykonania no i kominy niepotrzebne. adamzzz wiem, że chciałeś pomóc, doceniam. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Na razie zbieram możliwości i opinie. Wszystko sobie policzę na spokojnie i zdecyduję. A na temat gazu z butli nikt się nie wypowiadał. Jest sens takiego rozwiązania?
  11. Rozumiem o co Ci chodzi, zapewne masz rację, ale weź pod uwagę kilka czynników. Nawet gdyby nie wziął taniej to i tak: może nam posłużyć dobrą i fachową radą w razie jakichś problemów; po to tam byliby mąż i teść, żeby kontrolować czy czegoś nie partolą. Jeśli chodzi o pompy, zajrzałam na ich stronę. Faktycznie pompy niedrogie, ale dolicz do tego odwierty pod dolne źródło, cały osprzęt, instalację podłogówki domu to wyjdzie lekką ręką 30 tyś. Za ogrzewanie elektryczne zapłaciłabym max 10tys. Wprawdzie prądem wyjdzie drożej, ale przy małym domku różnice chyba nie będą zatrważające. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
  12. Witam wszystkich, przekopałam się przez 250stron tego tematu i już na razie nie dam rady więcej. Zauważyłam, że przynajmniej raz przewinął się temat domku z241 z pracowni z500 ale bez szczegółów. http://z500.pl/projekt/Z241,Dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-Tani-w-budowie-i-eksploatacji.html Ale może od początku. Działkę już mamy, prąd 5m od granicy a woda na działce. Kanaliz. nie ma ale to dla nas nieistotne. Bardzo zainteresował mnie ten projekt i w zasadzie spełnia nasze wszystkie warunki odnośnie rozkładu i powierzchni pomieszczeń. Mam jednak kilka pytań. Uprzedzam komentarze, jestem laikiem, dopiero przygotowuję się do budowy i czytam, czytam, czytam... 1. Jakie ogrzewanie doradzilibyście w tym domku? Węgiel, pelety, drewno itp. nie wchodzi w rachubę, gazu nie ma w pobliżu, na pompę ciepła mnie nie stać. Zostaje gaz płynny, olej opałowy, albo prąd. I co tu wybrać? 2. Nie będę oryginalna, ale czy zmieszczę się w 200tys. zł? Nie licząc przyłączy, działki oraz umeblowania. Męża wujek ma firmę budowlaną, więc robocizna SSZ byłaby tańsza - Mężu i teściu jako ludzie od czarnej roboty do pomocy. Do instalacji musielibyśmy szukać fachowców (nie mamy w rodzinie hydraulików, czy elektryków). Wykończeniówkę samodzielnie (męzu pracował kiedyś w wykończeniach). Będę wdzięczna za dobrą radę
  13. A czy nie powinno się też brać pod uwagę przepisów przeciwpożarowych? Mówią one że odległość między dwoma murowanymi budynkami bez okien ma wynosić minimum 6 m, a z oknami 8m. Czyli jeżeli sąsiad ma dom z oknami 1.5 m od płotu to Ty możesz wybudować dom 4.5m (ściana bez okien) lub 5,5m (ściana z oknem). Jeżeli miałoby to być bliżej to musi być ściana ogniowa (ogniomur).
  14. Jestem w podobnej sytuacji, na sąsiedniej działce stoi dom (ściana nie ma okien) w odległości 1 m od granicy działki. Jeżeli dobrze zrozumiałam wypowiedzi to ja muszę swój dom odsunąc od granicy o 5 m (jeśli u mnie ściana nie miałaby okien) lub 6 m (jeśli miałaby okna). Wszystko byłoby ok, gdyby nie to że działka ma 17m szerokości. Wychodzi więc (zakładając że obie ściany od granicy miałyby okna) że dom mógłby mieć maks 7 m szerokości. Trudno będzie taki projekt znaleźć. Czy jest jakieś inne wyjście? A może mogłabym przysunąć się do granicy na taką samą odległośc jak sąsiad (1m) i postawić ścianę pożarową? Czy zgoda sąsiada byłaby na to potrzebna?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...