Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piotrek42

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3 760
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Piotrek42

  1. Oooo spamer powrócił?? co to skonczył się już hejt wyborczy że szef frimy montującej PC powrócił na forum?? widzę ze jeden już sobie wywalczył wolnność krzykami i zażaleniami na forum...to i drugi szuka szansy... w sumie zostało Ci jeszcze napisać do premiera ,prymasa i prezydenta,nie zaszkodzi równiez poinformowac Papieża o niesprawiedliwości na FM
  2. Oj zobaczysz TY te parę groszy... zobaczysz:) w te upały to klima zje ci tak z 5-10zł24/h X30 dni zimą jest zimno na dworze wiec raczej zamyka sie okna czy drzwi a latem to róznie bywa, a to wyjdziesz na taras, a to do ogrodu a to pies się bedzie kręcił a to dzieciak drzwi nie zamknie...a klima chodzi....poza tym klime co roku powinno się serwisować (odgrzybiac etc) a to równiez koszty, koszty wbrew pozorom nie są takie małe ale do przeżycia - no i komfort bezcenny. Ja latem chłodzę dom do ok 23-24st nizej nie schodze ze względu na różnice temp. klima chodzi 24h/doba (klima z inwerterem)
  3. Wojcisz Podłączenie to żadna filozofia dla instalatora (pod warunkiem że wie co robić i wie jak (ja mam trzy strefy 1cwu,2 grzejniki,3 podlogówka to podpięte pod sprzęgło (bez cwu- cwu idzie na osobnych rurkach) oczywiście ze mam isense+pogodówka (wg mnie pogodówka generuje oszczędności kondensacji) ustawienia )) brrr czarna magia , nikt nic nie wie ,instalatorzy nie znają isense w w dietrichu moze 2-3 osoby są w temacie, generalnie metoda prób i błędów, jak masz czas i chęć przejrzyj moje posty, opisałem tam zmagania z mcr, w sumie jestem zadowolony bo i spalanie nie jest jakieś kosmiczne i w domu ciepło, a cena kotła nie powala na kolana.no i ustawiń sie nauczyłem aaa uważaj na autoryzowanych insalatorów -jak podłaczył mi kocioł to spalałem dużo gazu a i w domku nie było za ciepło Ps mi było dużo łatwiej ustawić kocioł bo znałem bardzo dobrze dynamikę domu i wiedziałem w jakim przedziale temp mogłem sobie ustawic grzywą grzania (miałem kiedyś kocioł na eko który miał internetowy sterownik i dzięki temu dokładnie poznałem rozkład ciepła w domu )
  4. BrodowskiG Mam Mcr-a, też miałem dylemat jak kupowałem kociołek, w Junkersie bardzo droga jest automatyka, jeżeli chcesz pogodówkę + porzadną automatykę to musisz wydać dodatkowo coś ok 2000zł (dokupuje się dodatkowe moduły) w mcr masz duzo taniej. Wojcisz Z tą gwarancją na mcr-a to uważaj nikt o tym nie pisze ale...gwarancję masz jak robisz COROCZNIE płatny przegląd (ok250-300zł) czyli 8X 250-300zł... no i pewnie masz za to nową płytę
  5. Te spamer i sprzedawco PC Arturo72 , widzę dalej ludzi nakrecasz na kupno pomp... sprawdziłem dzisiaj w KRS -dalej figurujesz jako współwłasciciel firmy sprzedającej PC )
  6. Zawijan... mogłbyś z łaski swojej nie wprowadzać ludzi w błąd?? na wizycie u Ciebie w instytucie Grzes (Suspenser ma na imie Grzegorz- jakby co) ustawiał bruliego z podłaczoną czujką spalin (wiem to bo stałem przy nim-zresztą tez się bawiłem tym sterem ,ale To Grzegorz ustawiał go wg siebie) ustawienia były na brulim bez spalania grupowego (kto wtedy słyszał o grupowym?) ,następnie po testach podłaczono ecoal-a i P. Edward i P. Marek z E_S opowiadali nam o zaletach sterownika z dostępem do netu.Wy z zawijanem2 skupilście się raczej na budowie wymiennika,palniku ,konstrukcji kotła i zagadnieniach technicznych.(notabene bardzo cennej wiedzy równiez o rodzajach i dostępnych w PL ekogroszkach)
  7. Ooooo nowy panel sterujący )) czyli kończy się era paneli stawianych na kotle...
  8. Pisz za Siebie.. masz solary?-Nie .. są uzasadnonione jezeli zużycie cwu jest > 8-10 m3//m-c jeżeli ktos zuzwa mniej jak 8- 10m3 cwu to trzeba pomyśec o solarach wg. ekonomicznego pkt widzenia ( wtedy raczej się nie opłaca) jeżeli ktoś nie chce latem palić w kotle to również są pożadane.
  9. U mnie poszło gazu za jakieś 2100zł ale ja nie mam tak wielkiego domu jak TY, nawyków nie zmieniałem, dalej u mnie w domu jest ciepło:) chciałem porównać koszty kotła a gazu, w zeszłym roku (podobna zima ) spaliłem 2200kg eko po 1000zł/ t a teraz widzę ze eko kupi sie nawet za 600-700złT Pale od połowy września pewnie do początków maja:)
  10. Końcówka sezonu wiec można chyba wpisać już dane za sezon grzewczy 2014/2015 spaliłem dokładnie 1344m3 po 1,56/m3 CO+ CWU ( z wszystkimi opłatami) gaz Lw daje to kwotę ok 2100zł za sezon temp w domu 22,5-23st sezon od połowy wrzesnia do??? no niech jeszcze z 200-300zł dopłace..Generalnie jest OK Dom 150m2 instalcja mieszana podłogówka ok 60% grzejniki 40 % , temperatury to 22,5-23 st tam gdzie podłogówka temp na sterowniku ustawiona na stałe 22,5st+ zyski bytowe = ok 23st, w sypialniach (pokoje z grzejnikami ) 22,5 strefa nocna na 21,5 od godz 22do 00:5 i od 08 do 14.Sterowanie pogodowe, do tego dośc duze zużycie cwu ok(ok 20m3/m-c ciepła i zimna woda razem) Temperatury ustawione nie na bicie rekordów w niskim spalaniu a na wysoki komfort użytkowania dobrany do rodzinnego zapotrzebowania na ciepło.kocioł kondensacyjny MCR
  11. Cześć Jack, żeby zbadac trzeba najpierw stworzyć wiec myslę że i jedno i drugie:)
  12. Zawsze podobały mi sie takie wyjaśnienia...krótko i na temat, wiadomo KTO,CO, i Jak. Zawijan mam kilka pytań Patrze sobie na schemat drogi spalin i.. 1-Czy przy takiej drodze spalin nie dochodzi do kopcenia z kotła,po otwarciu drzwiczek (czy to od palnika czy od popielnika) ? 2- Jakiej grubości jest izolacja na przedniej ściance kotła i drzwiczkach?? taka droga spalin może( ale nie musi) grzać ''przód" kotła 3- Dostrzegam zamysł dolnego nawrotu...(prawdopodobnie wyeliminowanie zimnego powrotu i jak największa powierzchnia grzania) ale również mam obawy o przepełnienie popielnika. 4- nie widzę dobrze na schemacie czy tylna ściana do czyszczenia to są płomieniówki? czy cała powierzchnia? jezeli cała to jednak trzeba boki doczyścić ręcznie (moze sie myle?) 5-Jaka jest pojęmnosć zasobnika? i czy może być większa? to tak na szybko...aaa podoba mi sie elektroniczna zawleczka i czujnik zamknięcia klapy zasobnika, o palniku sie nie wypowiadam bo za mało danych... Ps Panowie.... rbr-a i ogniwo tworzyli ci sami ludzie, wiec co się spodziewaliście ?że stworzą kocioł o budowie bomby atomowej??)) wszelkie podobieństwa tych kotłów są jedynie przypadkowe
  13. TY nic nie sprzedajesz??? buhaha !!! hehe w KRS figurujesz jako współwłaściciel i V-ce prezez firmy montującej i sprzedającej PC !! Z tego co chłopaki pisali na forum .sprzedałeś ( TY Czy Miki) i zamontowano u nich Twoje Pc !!! Robiłes biznes na forum- pod przykrywką zwykłego usera a Miki sprzedawał i montował (rzecz znana starszym userom na forum) Następna sprawa włazisz z liwkiem na najbardziej poczytne wątki o ogrzewani (niezależnie czy to ogrzewanie kotłami na eko-pradem czy gazem ) i trolujecie wątki żeby swoj biznes kręcić!!
  14. Przygody opisałem w wątku na MCR 3, energia szanowny kolego energią ( w przyrodzie nic nie ginie) ale straty są kluczem, przegrzewanie, praca kotła, i masę dodatkowych ustawień przykład? pierwszy lepszy z brzegu, mam zasobnik do CWU 150l (generalnie ma 400 ale to jest uzywane latem pod solary-jest 2 wężownicowy) ustawienie temp cwu 60st -powiesz ok, mam goracą wodę, ale.... większa temp dyżurna =wiecej strat ( gdzie w zimnym garazu temo 12-14st ) zsobnik doś szybko sie wychłodzi..zwłaszcza nocą Serwisanci ustawiają kotły pod pracę- widzą, grzeje?-grzeje,cwu ciepła jest?-jest to OK spadamy, i guzik ich obchodzi czy kocioł spali 100m3 wiecej czy mniej..
  15. Zużycie za styczeń CO+CWU 300m3, gaz LW dawny 41,5 cena 1,57zł/m3( razem z abo i opłatą przesyłową) ( można przeliczyc ile to bedzie GZ 50) dom 150m2 instalcja mieszana podłogówka ok 60% grzejniki 40 % , temperatury to 22,5-23 st tam gdzie podłogówka temp na sterowniku ustawiona na stałe 22,5st+ zyski bytowe = ok 23st, w sypialniach (pokoje z grzejnikami ) 22,5 strefa nocna na 21,5 od godz 22do 00:5 i od 08 do 14.Sterowanie pogodowe, do tego dośc duze zużycie cwu ok(ok 20m3/m-c ciepła i zimna woda razem) Temperatury ustawione nie na bicie rekordów w niskim spalaniu a na wysoki komfort użytkowania dobrany do rodzinnego zapotrzebowania na ciepło.kocioł kondensacyjny MCR 3 Czyli średnia za styczeń wychodzi ok 10m3/doba Ps od poczatku sezonu grzewczego (ok 10-12.09.2014) ok 900m3,ale w okresie przejściowym CWU podgrzewane przez solary Ps2 Uwaga na serwisantów ! jak serwisant podłaczył mi kocioł -spalałem 2x tyle ! (czyli dziennie musiałbym spalić teraz ok 20m3 !!)
  16. A ile ta '' produkcja'' kosztuje??? Jak nie chcesz pisać to mozesz dać info na PW
  17. CitroCerber ile dałeś za ten kabel? i gdzie kupiłes??? program do monitoringu znalazłem w necie a kabla nie...
  18. O Deutsche Bank nawet nie myśl!! Jest to bardzo fajny bank, ale dla ludzi którzy zarabiaja powyżej średniej krajowej. Ma bardzo fajne warunki kredytowania ale niestety prześwietli Cie bardzo mocno i zastosuje swoje procedury i swoje przeliczniki do udzielenia kredytu (np uzna że na rodziną 5 osobową potrzebujesz na życie ok 6tys/m-c ( wiesz ....patologia )) ) ( zeby nie było-żartuję !!! )( wiem bo mam tam konto )Problem może wynikać z tego że szukaliście najlepszej oferty (czytaj najtańszej kosztowo,niskie marże itd...) a musicie teraz poszukać banku pod swoje możliwości finansowe i mała ciekawostka... im mniej zarabiamy tym wiecej płacimy za kredyt.. poszukaj sobie w necie jakieś aktualnej tabelki coś jak na tej stronie http://www.kred.pl/20131126631/Poradniki/ile-trzeba-zarabiac-zeby-dostac-kredyt-hipoteczny.html albo jasno i wyraznie sprecyzować u doradcy że szukamy banku który da nam kredyt! a nie-ma najlepsze warunki ! Chyba nawet FM ma doradców od kredytów-zadzwonić zawsze można i dowiedzieć się coś mądrego.
  19. Neli urodziłaś 2 dziecko wasza zdolność kredytowa drastycznie spadła, wymów w swoim banku karty debetowe i karty kredytwe lub zmień limit na najniższy możliwy np 1000zł, (jezeli takie posiadacie) pozniej złóż wniosek ponownie, karty debetowe i kredytowe dosc znacznie obniżają zdolność ! Dostaniesz kredyt to wezmiesz karty jeszcze raz:)
  20. Kurcze oblężenie niczym w Donbasie:)) hehe
×
×
  • Dodaj nową pozycję...