Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mstolarczyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

mstolarczyk's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich Mam czujke w wiatrołapie która patrzy na manipulator i zawsze jak uzbrajam system to mam informacje że naruszone sa wejścia i musze sprawdzić co jest naruszone. Wiem ze mozna wyłaczyć sprawdzanie globalnie, ale tego chciałbym uniknąć. W jaki sposob mozna wylaczyc sprawdzanie naruszenia jednej czujki w momencie wlaczania czuwania ? Czy jest to mozliwe w wersji softu: 1.10 PL 2012-04-12 ? Mam centrale: Integra 128 WRL Planowalem zrobic tak jak pisal _ZBYCH_ ------------ zeby wszystko dac do jednej strefy i PIR-y, które mają nie działać w nocy programujesz jako Typ Reakcji 3 - Wewnętrzna opóźniona. Do PIR-a na wejściu do domu zaprogramowac odpowiedni czas zwłoki (w normalnym trybie to naruszenie kontaktronu na drzwiach włącza dopiero to opóźnienie na PIR-a) a pozostałe PIR-y w strefie nocnej zaprogramowac z czasem opóźnienia 1 sek. System na noc uzbrajac przez 3#. Efekt - automatycznie blokują się PIR-y zaprogramowane jako linie wewnętrzne i wyłącza się opóźnienie na wejście (złodziej otwierając drzwi natychmiast wyzwala alarm). Przy uzbrojeniu systemu w trybie wyjścia z domu (0# lub 1#) wszystkie PIR-y działają, ale PIR na wejściu ma dłuższe opóźnienie - pozostałe w trakcie czasu na wejście mają 1 sek. opóźnienia. ------------ Jednak problem jest taki ze nie mam kontaktrona na drzwiach wiec nie zmieni mi to mojej sytuacji bo i tak zlodziej bedzie mial czas na wylaczenie alarmu Z gory dziekuje za pomoc.
  2. Witam. W czasie przechodzenia z pomieszczenia do pomieszczenia uslyszalem cos jak lekki trzask. Okazalo sie, ze plyta betonowa posadzki w czasie przechodzenia miedzy pomieszczeniami lekko sie ugina. Pomiędzy pomieszczeniami (progi/w miejscu przyszłych drzwi) wylewka gdy była jeszcze wilgotna (podczas jej robienia) została nacięta nożem (lub paca) w celu zdylatowania pomieszczeń. I wszystko jest niby OK, ale gdy stanę okrakiem w progu, mając między nogami dylatację i przenoszę ciężar ciała z jednej nogi na drugą, warstwy wylewki uginają się względem siebie o jakieś 1-2mm. Zauwazylem rowniez ze gdy postawie laser na srodku salony i np zaczne podskakiwac to poziam laseru rzucany na sciane bedzie skakal gora dol. Czy to jest normalne?. Co z gresem, który zostanie na to położony ? Popęka? Co z parkietem, czy tez popeka ? Sam nie wiem co robic, prosze o pomoc
  3. Witam, Duzo czytalem w internecie i pytalem znajomych odnosnie zalet i wad kominkow z plaszczem wodnym i wydaje mi sie ze teraz mam jeszcze wiekszy metlik w glowie i trudniej mi podjac decyzje. Generlanie kominek bylby przeznaczony do nowego domu (za max dwa tyg beda zalewane posadzki) o powierzchni 150m2 (123m2 uzytkowej bez garazu i kotlowni, dom ocieplony 15 cm styropianu + ocieplony dodatkowo strych welna 15cm + folia + karton gips - jezeli ma to jakiekolwiek znaczenie) dlatego musze podjac dezycje jak najszybciej. Zastanawialem sie nad wkladem http://hurtowniakominkowa.pl/pl/wklad-kominkowy-unico-nemo-4b-z-plaszczem-wodnym-prawy-z-boczna-szyba-jednolita-24-kw.html - z plaszczem wodnym (sa tez wersje PLUS - ale nie wiem czym sie roznia) lub http://hurtowniakominkowa.pl/pl/wklad-kominkowy-unico-dragon-2b-narozny-lewy-z-jednolita-szyba-12-kw.html bo zalezy mi na kominku z boczna szyba laczona. Kazdy z hydraulikow ma inne zdanie o tym, i inne pomysly na instalacje. Jedem moj znajomy ma kominek podlaczony w obiegu zamknietym i jak sam pamietam to po rozpaleniu w kominku grzjeniki sa juz cieple po okolo max 30 min, inny znajomy ma z wymiennikiem ciepla i tez mowi ze jest to okolo 30 min. Wiec juz sam nie wiem jaka jest roznica (tylko ze jedno bezpiczeniejsze a drugie nie ? i cena instalacji ? ) I wogole nie wiem czy koszt instalacji kominka z plaszczem wodnym by mi sie kiedykolwiek zwrocil. Do domu wracam z pracy po godzinie 17 a czasami 18, i nie mam dostepu do jakiegos super taniego drewna. Nie potrafie wyliczyc sobie oszczednosci zwiazanych z kominkiem z plaszczem wodnym dlatego postanowilem napisac do was o pomoc i porade. Prosze rowniez o opinie czy wogole te wklady sa dobre ? Ewentualnie czy polecacie inne ? Oraz Jakie jest wasze zdanie odnosnie instalacji kominka z plaszczem wodnym (jakie sa wogole koszty takiej instalacji) i jakie ona ma zalety. Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc i porady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...