Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aga47

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

O aga47

  • Urodziny 14.10.1963

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    03-512
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

aga47's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Montaż wyglądał profesjonalnie więc mam nadzieję, że to nie tu jest problem. Chociaż z serwisem to słabo wypadli, bo dzwoniłam do montażystów nawet ze 2x, ale za każdym razem pada odpowiedź, że przyjadą jak będą w okolicy na jakimś montażu, bo do regulacji drzwi nie opłaca im się jechać 30 km :-/ i dlatego zaczęłam drążyć temat sama, bo jak po sąsiedzku nikt nie zechce wymienić drzwi to się chyba nie doczekam. Zawiasy po zdjęciu osłonek prezentują się jak na zdjęciu: to kręcić górę czy dół lepiej, żeby bardziej ich nie popsuć?
  2. Wie ktoś może co i gdzie trzeba pokręcić, żeby przymknięte drzwi się nie otwierały same? Zostawiam uchylone drzwi do dziecięcego pokoju, ale za chwilę są otwarte na oścież. Dodam, że w pokoju obok mam takie same i zostają w pozycji w jakiej je ustawię, więc to chyba do wyregulowania, tylko nie wiem gdzie ...
  3. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale .... Mam wrażenie, że fachowcy zrzucają odpowiedzialność za konsekwencję złego montażu na klienta. Ten podpisuje umowę i zgadza się na montaż na samą piankę (choć tak naprawdę to mógł nie mieć pojęcia że jakieś inne istnieją) więc oni są kryci bo przecież "klient tak chciał". A przecież nie można znać się na wszystkim! w przypadku zakupu okien robimy to tak sporadycznie, że siłą rzeczy musimy zaufać sprzedawcy, że dobrze nam doradza i przedstawia wszystkie dostępne rozwiązania.
  4. Eksperci Zrzeszenia mam do was pytanie: czy jest jakiś sposób, żeby drzwi wewnętrzne mogły się zatrzymywać w każdej pozycji np. uchylone do połowy? Bo te moje mogą być albo zamknięte na klamkę albo otwarte na oścież (same się otwierają jak je przymknę). Może jest jakiś element który można zamontować na zawiasy i który spełni taką funkcję? Firma montująca drzwi twierdzi, że "ten typ tak ma" i nie da rady tego zmienić.
  5. A istnieje coś takiego jak pianka montazowa wodoszczelna/wodoodporna? Byłam ostatnio świadkiem takiej dyskusji w sklepie budowlanym miedzy klientem i sprzedawcą i prezentowali oni dwa różne stanowiska. I nie wiem kto miał rację w tym sporze: sprzedawca twierdził że nic takiego nie ma, montazysta że jest i że nawet jej używał. Wiecie coś na ten temat?
  6. Chodziło mi raczej o odcięcie tylko części pianki czyli tej skorupki, która ulegnie zniszczeniu przez czynniki atmosferyczne w tym czasie, a nie wydłubywanie całej do końca.
  7. a czy nie można po prostu po roku odciąć tą zniszczoną piankę i dorzucić trochę świeżej po czym zabezpieczyć folią paroprzepuszczalną i wówczas zrobić ocieplenie? Czy pianka traci właściwości tylko od zew. czy cała struktura się niszczy? Bo ta farba to chyba trochę partyzantka będzie ...
  8. Od 1 lipca zaczęło podobno obowiązywać nowe unijne rozporządzenie, które narzuca obowiązek informowania klientów o właściwościach kupowanych okien czy drzwi. W jakiej formie powinna być ta informacja przekazana?
  9. Pewnie dlatego, że projektanci nie mają najczęściej pojęcia o oknach i roletach, a już najmniej o sposobie ich zamontowania ...
  10. Dokładnie, problemu by nie było bo fabryka w cenie oferuje tą usługę. Ale zgadzam się z andrzejzms że nie jest to estetyczne rozwiązanie. W moim przypadku drzwi do łazienki są na wprost wejścia do mieszkania więc pierwsze co by się zobaczyło to ten prześwit od podłogi. Jestem jednak zwolenniczką tulejek.
  11. Podobno ma być wprowadzana niedługo jakaś nowelizacja do tego rozporządzenia, więc może ten zapis też zostanie zniesiony i nie należy się go już tak ściśle trzymać? Proszę o poradę.
  12. Dzień dobry, chciałam zapytać o przepis budowlany dotyczący drzwi do łazienki. Zgodnie z rozporządzeniem ministra dot. "warunków jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" w budynkach mieszkalnych powinny mieć one wymiary min. 80 x 200 cm w świetle ościeżnicy, w dolnej ich część otwory wentylacyjne (przekrój min.0,022m2), a skrzydło powinno się otwierać na zewnątrz pomieszczenia. Zastanawiam się, czy montując drzwi otwierane do wewnątrz (mam sporą łazienkę i w moim przypadku jest to lepsze rozwiązanie) to czy coś tracę np. gwarancję producenta albo że nie podpiszą mi odbioru budynku? Czy ma on jakieś uzasadnienie czemu akurat tak trzeba montować a np. w sypialni jest dowolność?
  13. Z tego co się zorientowałam to firmy montujące ogrody zimowe oferują jednocześnie wykonanie projektu np. w profesjonalnym programie Wiga/Cad 4.0. Ale montażysta to przecież nie architekt (zazwyczaj więc może ten program sam oblicza obciążenia, dopuszczalne wielkości itp i z tą rozbudową domu to jednak przesada? Gdzie można znaleźć takie informacje dla potwierdzenia?
  14. Moim zdaniem szybciej i łatwiej zamontować nawiewniki na oknach czyli trochę je rozszczelnić zamiast pamiętać o wietrzeniu mieszkania 2x dziennie. Funkcja ta sama a robi się sama. Montażyści od okien powinni mieć taką usługę w ofercie. Ważne jest wietrzenie szczególnie pomieszczeń, w których jest duża wilgoć - kuchnia, łazienka, nowo oddany budynek (bo schną tynki i wylewki).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...