Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawcio_22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

O pawcio_22

  • Urodziny 02.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    radom
  • Kod pocztowy
    26-600
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pawcio_22's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Na nadproża i wieńce mam o ile śię nie mylę styropian 2 cm grubości. Co do ocieplenia budynku, to mam już zrobioną elewację i na zewnątrz dałem styropian 12cm frezowany, poddasze ociepliłem wełną mineralną 15cm gr supermata pomiędzy krokwami od strony dachu, od strychu mam 10cm unimaty i 5 cm gr zwykłej unimaty w poprzek krokiew. Na wylewki dałem na dole 18 cm styropianu (trochę dużo, ale to tylko dłatego, że za mało chudziaka było-cięzko utrafić ile tego zamówić) a na górę na strop dałem 5cm pod wylewki.
  2. Hej nulka82 moje koszty roboty to: postawienie domu 21 tyś dach (odeskowany, opapowany + położenie blachy bez podprzybitki) 10 500 ja też nie czekam aż cos osiądzie i popęka, bo bym się nie doczekał, trzeba liczyć się z tym, że całe życie może osiadać zależy od terenu oczywiście jak pozwalają fundusze tak posuwam pracę do przodu a tak wyglądał mój stan surowy otwarty w zeszłym roku:
  3. Hej Paweł i Klodi u mnie rura do pionu poszła w dwóch miejscach jedna w ścianie 24 cm zewnętrznej w kotłowni obok komina i w łazience obok okna też w ścienie 24 cm, ale tej wewnątrz budunku. Rewizję do pionu robiłem tylko w kotłowni, bo w łazience w tym miejscu będzie prysznic i nie pasowało mi tam robić rewizji. Nie musicie się trzymać projektu w tym miejscu, jak kto sobie wymyśli tak ma, mi tak akurat zaproponował mój hydraulik. Co fajne to warto sobie dołożyć umywalkę w kotłowni, tam zawsze jest brudno, więc można umyć ręce nim się wyjdzie, u mnie jest na ścianie między łazienką, a kotłownią obok tych białych rurek do centralnego odkurzacza, tak wogóle to pomyślcie chociaż o rurkach do odkurzacza na etapie wykonywanie instalacji, ja za same rurki na allegro dałem 230 zł dwa punkty jeden na dole, drugi na górze i szczotka w kuchni - z kolegą sobie to połozyłem, więc koszty roboty odeszły, a jak będę chciał sobie zakupić jednostkę to mam już taką możliwość bez kucia i bałaganu.
  4. pawel i klodi ja robiłem strop lany, nie teriva, bo tak mi paru znajomych poleciło, którzy zajmują się stawianiem domów, że wyjdzie taniej niż teriva i taki strop jest mocniejszy. Kosztów wykonania mojego stropu nie znam, bo stal kupowałem razem z tym co poszłona na fundament. Dla porównania podam: stali na cały dom poszło mi za 5400zł a betonu B20 na strop, taras i schody wejściowe poszło mi 19m3.
  5. Ja podłogówkę zamierzam robić w salonie na dole, wejściu, łazience i na korytarzu, na górze to tylko w łazience, wszędzie gdzie podłogówka to najlepsze są płytki, bo najlepiej ciepło oddają, dlatego w pokojach ich nierobię, bo wolę wyłożyć drewnem. W salonie to zobaczę czy cały wyłoże płytkami, bo myślałem również o parkiecie.
  6. Pytanie do wszystkich co mają piec na węgiel, miał lub ekogroszek z podajnikiem. Jakiej mocy macie piec i jakie macie przy tym okna i izolację termiczną budynku? Zastanawiam się czy piec 11kW da radę na moją Zetkę, okna mam 6-cio komorowe 3 szybowe, ocieplenie budynku planuję styropianem 12cm (ciemny ma lepsze właściwości izolacyjne) a ocieplenie poddasza planuję wełną mineralną 15 i 10cm, podłoga na dole 10cm styropianu. Wydaje mi się, że piec 15 kW może być trochę za duży. Co do pieca to myśle o RBR Ekouniwersal Instalco ze serownikiem eCoal.
  7. Ja wentylacją robię rurami 160, będą do zabudowy w pokoju nad kuchnią, a wypuściłem dwoma kominkami wentylacyjnymi na dach, tuz obok okna połaciowego w rogu pokoju, a wentylację do okapu zamierzam puścic po stropie i podłączyć do kominka, bo mi wychodzi na odknie połaciowym patrząc w linii prostej.
  8. mam takie pytanie do wszystkich forumowiczów, ile kosztował was dach w waszym z99 i czym kryliście? ja zdecydowałem się na blachę, bo ponoć tańsza, mniejsze przekroje belek, to i drzewo tańsze, ale decydując się na blachę zdecydowałem się również na pełne odeskowanie, bo wycisza dach, a blacha głośna jest i poza tym stabilna konstrukcja dachu jest, zatem dochodzi ok. 5 m3 desek i papa, no i praca z ułożeniem tego, ja za samo postawienie dachu dałem 4600zł - wyszło 167m2 po 28zł/m2 a cały dach będzie mnie kosztował około 37tyś- blacha ruuki gwarancja 40lat i metalowe rynny gwarancja 30lat. A jak to jest w waszym przypadku?
  9. Hej Tombiel, zgadzam się z Tobą, tak własnie jest jak mówisz dobra opcja to dom wejście od północy, a taras od południa, ja mam usytowany w ten sposób domek i i uważam, że też jest to dobre rozwiązanie, dość sporo okien jest od wejścia, a od tarasu będę miał piękne zachody słońca, przy takim ustawieniu łatwiej mi też będzie zrobić cień na tarasie, planuję posadzić drzewka od płudniowej strony, a ponadto parasol na ta tarsie i będzie git. Rekuperacji nie zamierzam robić, spotkałem się z opiniami, że nakłady są niewspółmierne do zysków, a że kredytu nie biorę to raczej nie będę w to inwestował, zastanawiam się za to nad centralnym odkurzaczem,w tym domu wystarczą swobodnie dwa punkty (1 na dole i 2 na górze w korytarzu) ale z tym to jeszcze się zobaczy byc może tylko rurki koszt ok 200-300zł, aby nie zamykać sobie tego rozwiązania. rzuty domu zrobię na dniach. Co do baterii słonecznych to słyszałem od jednego audytora, że jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem stałego odbioru ciepła, albo przy zastosowaniu automatyki dociemniającej , inaczej można go przegrzać i zepsuć.
  10. Tej scianki na dole też nie robiłem, moim zdaniem jest zbędna i słyży tylko jako miejsce na telewizor, a ja na telewizor przewidziałem miejsce na ścanie spiżarki obok schodów, rzuty zrobię tylko dopiero za parę dni, to wrzucę. miom zdaniem przy tym domu i każdym innym dobrze jest zastanowić się jak go usytuować na działce względem kierunków świata ja wejście mam od wschodu, a salon od zachodu, a na pólnocnej scianie mam tylko okna połaciowe, ma to znaczenie względem energooszcędności. schody wejściowe i taras dobrze jest odizolować styropianem, aby nie wyciągały ciepła z fundamentu, a i każde drzwi dobrze jest wyłożyć styropianem od zewnątrz na dole i górze, okna tylko na górze w nadprożu, aby uniknąć mostków termicznych. Moim zdaniem dziś powinno być standardem dobrego murarza, aby w ten sposób budować i co ważne beton na tarasie dobrze jest wywibrować usuwa to pęcherzyki powietrza, a następnego dnia wypolerować maszyną, u mnie był nawet strop wibrowany i polerowany, daję to dłuższą zywotność betonu bo nie przyjmuje tak szybko wody, przez co zimą jest mniejsze ryzyko jego zniszczenia, oczywiście jest to istotne jeśli ktoś nie zamierza od razu wykładać go płytkami.
  11. Witam wszystkich forumowiczów. Ja również buduję ten domek Z99, bardzo mi się podoba. Dla zainteresowanych podaję linka z fotkami, https://picasaweb.google.com/116254383722912541274/BudowaDomuZ99?authkey=Gv1sRgCOKuxd_Juaj5RA domek już stoi i czeka na dach. Buduję w okolicach Radomia. W projekcie naniosłem kilka zmian, na dole zmniejszyłem łazienkę i wstawiłem okno, okno wstawiłem również na schodach, kotłownia dzięki temu jest większa i wejście ma od wiatrołapu, przez co zmniejszyłem pokój na dole robiąc wnękę na szafę w przedpokoju, w kuchni okno przesunąłem w stronę jadalni robiąc miejsce na szafki ok. 60cm. Zmieniłem również trochę rozstaw ścianek działowych na górze robiąc garderobę w największym pokoju, okna na górze są nieco większe niż w projekcie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...