Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mkmiecik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O mkmiecik

  • Urodziny 01.01.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Opole
  • Kod pocztowy
    47-300
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mkmiecik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jak można w jednym zdaniu wymienić kilka poważnych wad Zehndera a na końcu napisać, że to dobre centrale? Natomiast Mistrala określa pan kłopotliwym, nie podając ani jednego przykładu.
  2. Tutaj masz kilka firm: http://www.pro-vent.pl/instalatorzy,0.html#podkarpackie
  3. Raczej przepustnice. Tutaj masz opisane jak rekuperator powinien współpracować z okapem: http://www.pro-vent.pl/wspolpraca-centrali-wentylacyjnej-z-okapem,0.html
  4. Takiego jak ja mam już nie produkują, ale teraz jest nowszy rekuperator z wymiennikiem przeciwprądowym i wentylatorami na prąd stały Mistral PRO 600 EC, współpracuje z GWC. http://www.pro-vent.pl/mistral-pro600Ec,0.html http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=316201&d=1431002559
  5. Rekuperatory nie na darmo robią z nagrzewnicami elektrycznymi. Podgrzewać powietrza przed rekuperatorem nie potrzeba, robi to wymiennik. Zamarzanie wymiennika z którym producenci radzą sobie na kilka sposobów. Zobacz ile sposobów rozmrażania stosuje Pro-Vent w swoich centralach wentylacyjnych: http://www.pro-vent.pl/rekuperatory-mistral-pro-rozmrazanie,0.html Rekuperatory Pro-Vent do tego mają zaawansowaną automatykę, która steruje wszystkimi parametrami i układami rozmrażania wymiennika i pracy wentylacji.
  6. Zgadza się. GWC to bardzo dobre rozwiązanie dla wentylacji w okresie zimowym. Latem też ma swoje zalety. Dzisiaj przy minus 9 na dworze, na nawiewie wentylacji było +7 (na plusie). http://www.wymiennikgruntowy.pl/seo/wykres-gwc-2014-01-07.jpg Tak podają w GWC Provent-Geo: http://www.wymiennikgruntowy.pl/skutecznosc-pomiary,pl,0.html Jest też archiwum pomiarów temperatur z poprzednich lat, można sobie sprawdzić. Pro-Vent łączy oczywiście to rozwiązanie ze swoimi urządzeniami. Przykładowo rekuperatory Mistral Pro400EC mają grzałkę 1200W. Załączaną co 80-100 minut na jakieś 10-20 minut. Plus rozmrażanie recyrkulacyjne i zmniejszony bieg wentylatorów. Całość nie wychodzi źle.
  7. Rekuperator MISTRAL PRO 400 EC spełnia wymogi NF15 i NF40 i posiada na to certyfikat Państwowego Instytutu Badawczego w Radomiu. http://www.pro-vent.pl/pliki/rekuperator-mistral-pro-400-ec-certyfikat-NF15-NF40-NFOSIGW.pdf Niedługo także Mistral Pro 600 EC ma taki certyfikat uzyskać.
  8. Rekuperator Pro-Vent MISTRAL PRO 400 EC posiada certyfikat Instytutu Technologii Eksploatacji Państwowego Instytutu Badawczego w Radomiu potwierdzający spełnienie wymagań w standardzie NF15 i NF40 dla układu wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła (rekuperatorem). Rekuperator spełnia wymogi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW w standardzie NF15 i NF40 i pozwala ubiegać się o dopłatę do kredytu na budowę domu energooszczędnego. Link do certyfikatu: http://www.pro-vent.pl/pliki/rekuperator-mistral-pro-400-ec-certyfikat-NF15-NF40-NFOSIGW.pdf Na dniach drugi rekuperator MISTRAL PRO 600 EC ma otrzymać certyfikat NF15 i NF40 oficjalnie.
  9. Mieszkam w kamienicy, w której typowym rozwiązaniem jest w łazience otwór wentylacyjny przez ścianę. Co prawda robiłem przebudowę i przeniosłem łazienkę, ale przy okazji zdecydowałem się na pociągnięcie kanałów wentylacyjnych na dach i zaślepienie tego otworu. Na szczęście mieszkam na ostatniej kondygnacji, nade mną jest tylko strych. Teraz mogę powiedzieć, że to było bardzo dobre posunięcie. Kosztowało trochę, ale nie ma efektu nawiewania zimnego powietrza bezpośrednio do mieszkania. Sąsiedzi mają standardowo dziurę w ścianie i zimą mają tak zim no w łazience, że zaślepiają ten otwór czym się da.
  10. Ze znanych mi rekuperatorów to Pro-Vent MISTRAL-PRO, Alnor HRE-ERGO ale ten nie ma pulsacyjnego rozmrażania. Najlepsze dzisiaj to te na wymienniku przeciwprądowym. http://www.wentylacyjny.pl/1122-1-1-jaki-rekuperator-wybrac.html
  11. Spytaj się czy ma szczelny wymiennik, bo wydaje mi się że nie, jeśli zabezpieczeniem przed oszronieniem jest zmniejszenie obrotów. Jak zamarznie wymiennik to powietrze idzie bokiem i instalator nie ma problemów. Przez to podczas normalnej pracy masz straty na wymienniku. Tego nikt inwestorowi nie mówi. Poszukaj lepiej czegoś co ma szczelny wymiennik i do tego nagrzewnicę pulsacyjną. Wtedy rozmrażanie wymiennika jest włączane tylko wtedy kiedy potrzeba co obniża koszty. Żeby grzałka nie chodziła 24h od jesieni do wiosny.
  12. Pro-Vent ma rekuperatory na większe wydajności - 650, 800, 1100, 1600, 2000, 3000 m3/h Stronę aktualizują na bieżąco. Zobacz ile teraz nowości weszło do oferty.
  13. Jeszcze większe oszczędności i komfort masz przy układzie Rekuperator + GWC Zobacz o ile mniej musisz ogrzać powietrze zimą: http://www.wymiennikgruntowy.pl/pomiary/zoom.php?rok=2013&miesiac=02&dzien= A o ile chłodniej będziesz miał latem: http://www.wymiennikgruntowy.pl/pomiary/zoom.php?rok=2007&miesiac=06&dzien=
  14. Pamiętaj, że latem też będzie cieplej.
  15. Jeśli szukasz porady na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy oraz jak już będą robić to przeczytaj artykuł pana Janusza Juszko z firmy Ventus montującej centrale Pro-Vent. Artykuł ukazał się w ostatnim (kwiecień 2013) numerze pisma Instalator. Artykuł zawiera konkretne porady na co zwracać uwagę w ofertach firm instalacyjnych żeby nie żałować źle wydanych pieniędzy. Tu masz stronę z artykułem, pierwszy z góry link: http://www.pro-vent.pl/linki,0.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...