Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lakiluk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Lakiluk's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Aaaaaacha. Teraz rozumiem dokładnie. Dzięki za info. A jak myślisz czy podłączenie takiego pieca (na paliwo stałe) do wymiennika Legalatta jest dobrym pomysłem czy lepiej zastosować piec gazowy lub grzałki elektryczne?
  2. Tak wiem ale są to agregaty elektryczne a mnie chodzi o możliwość wykożystania pieca na ekogroszek z podajnikiem paliwa. Poniewaz paliwa stałe są nadal najtańszym żródłem energii. I pytam czy ktoś słyszał o takim powiązaniu nowoczesności z tradycją? Za jakiekolwiek wskazówki dziękuję z góry poniewaz wraz z żoną mamy plany budować się za jakiś czas.
  3. Czy istnieje inny system oparty na systemie kanałowego-powietrznego ogrzewania płyty fundamentowej typu Legalett? Czy sa jakieś biura projektujące taki system oprócz firmy Legalett? I co sądzicie o możliwości podłączenia do tego systemu pieca opalanego paliwem stałym zamiast grzałek elektrycznych.
  4. Cześć. Mam pytanie czy jeżeli posiadam budynek w którym mam mieszkania pod najem muszę prowadzić książkę obiektu budowlanego? I po co jest ta książka? Przecież jeżeli budynek jest mój to czy wykaże że prowadziłem pracę remontowe czy nie, to jest moja sprawa. Dzięki za podpowiedzi.
  5. Witam. Mam poważny problem z dachem papowym który sam wyremontowałem. Mianowicie w zeszłym miesiącu postanowiłem odrestaurować stary dach który jest wyłożony papą w związku z tym użyłem do tego środka do renowacji starych pokryć papowych "IZOHAN" który jest oparty na bazie rozpuszczalników. Po wysmarowaniu dachu przez wiele dni po tym z dachu jechało ostrym zapachem a w czasie upałów ponad 30 st. na powierzchni papy pojawiały sie płynne jeziorka jakiegoś roztworu. Ten precedens trwał przez kilka dni. Od producenta dowiedziałem się ze ten środek nie lubi produktów smołowych i papę należałoby zerwać. Nie zgadzam się z nim ponieważ papa jest produktem asfaltowym wiec nie powinno się to gryźć. Teraz gdy powierzchnia dachu trochę obeschła postanowiłem wysmarować ją wodo rozpuszczalnym i bezwonnym gum-bitem lud bisperbitem aby przykryć śmierdzącą warstwę. Poradźcie mi czy to pomoże lub co mógłbym jeszcze zrobić.
  6. Wiem wiem ale co od strony dokumentacji związanej z budowa? Czy można zmienić plan zagospodarowania terenu tak jak w moim przypadku? Nie mam doświadczenia w tych sprawach a nie chcę popełnić gafy idąc z tą sprawą do Urzedu Miasta.
  7. Witam. Czy ktoś miał doświadczenie w sprawie budowy garaży pod wynajem a jeśli tak to czy możecie mi pomóc. Sprawa wygląda następującą. Posiadam działkę 1400 m kw. w bliskim centrum 100 tysięcznego miasteczka. Miałem zamiar w niedalekiej przyszłości pobudować na niej dom lecz niestety graniczyła ona z gruntami należącymi do miasta no i miasto na swojej ziemi pobudowało dość spore osiedle mieszkaniowe 5 piętrowe co spowodowało iż moja ziemia stała się nieatrakcyjna pod zamieszkanie (sąsiedzi z bloków zaglądaliby przez okna do domu). Ale wpadłem na inny pomysł wykorzystujący moją działkę a mianowicie budowa garaży pod wynajem dla mieszkańców osiedla. I moje pytanie co trzeba zrobić jakie dokumenty przygotować, gdzie się zgłosić aby to zrealizować? I czy gdy w planie zagospodarowania terenu posiadam wpis "pod zabudowę domków jednorodzinnych i handel" mogę stawiać garaże np. 20 sztuk? Czy można dopisać kolejną pozycję czy starać się o całkowitą zmianę zagospodarowania przestrzennego - wiem ze to nie jest takie proste i nie wiem czy coś sie da załatwić. Jeżeli możecie pomoc to proszę o podpowiedzi.
  8. Dzięki za listę, może byc. Ale trochę pobuszowałem po stronach i taz znalazłem fajną listę kosztów robót. Podaję adres: http://www.gipsar.slask.pl/?id=cennik Może komuś to pomoże. Pozdro
  9. Witam, świetnie jest czytać to forum bo znajduję się w nim cała wiedza i doświadczenie wypowiadających się i w związku z tym mam do Was koleżanki i koledzy pytanko. A mianowicie: Mam zamiar przeprowadzić kapitalny remont w naszym domku z roku 1934 na koszt zaciągniętego kredytu. Kredyt biorę w PKO BP "Mieszkaniowy kredyt hipoteczny własny kąt" na 7% w skali roku (jeżeli ktoś zna banki z lepszym - niższym oprocentowaniem to proszę o propozycję) ale pod warunkiem że dostarczę im wstępny kosztorys remontu. Czy są jakieś strony z takim ewentualnym kalkulatorem lub możecie mi podpowiedzieć jakie są koszt położenia metra kafli na ściany, podłogę, instalację wodną itp. W razie niejasności zadajcie mi pytania a ja na każde z nich odpowiem. Dzieki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...